Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett divat ennyire a...

George1113 kérdése:

Miért lett divat ennyire a tetoválás a fiatalok körében? És nem csak fiataloknál hanem harminc negven feletti nőknél/férfiaknáls is!

Figyelt kérdés
Szintem már az tűnik ki a tömegből, akinek nincs tetoválása, a többi mind egyforma. Én nem találnám magam többnek, ha ki lennék varratva. Szinte már boldog/boldogtalan ki van varrva, függetlenül attól hogy illik-e az illetőnek vagy sem. Milyenek lesznek idősen ezek az emberek? Régen még menő volt, de szerintem manapság már eröltetett diavt lett.
2019. dec. 27. 17:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15%
Ezek az emberek lehet fiatalon mókásak ettől vagy menőnek érzik magukat, de 40 felett úgy fognak kinèzni, mint akit az elmeosztàlyról szalajtottak. Ráadásul sokat el sem lehet tüntetni.
2019. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Sunshinedoll ***** válasza:

Hát gondolom, aki fiatalon tetoválást csináltat, az 40 évesen is ki van tetoválva a legtöbb esetben.


Szerintem amúgy nem tűnik ki a nem tetovált ember, főleg hogy mindenki bokától tokáig ruhában van télen.

2019. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Autója is "mindenkinek" van. Gyereke is "mindenkinek"van. Cipőt is mindenki hord.

Akkor lenne uncsi a tetoválás, ha mindenki ugyanazt a halálfejet tetováltatná ugyanarra a bicepszére.

Viszont rengeteg stílus, tetováló művész és ember van, akik saját mintákat, saját stílust, saját ötleteket képviselnek.

Egy festőművész se uncsi, csak azért, mert vannak rajta kívül más festőművészek is :D

2019. dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Férfiaknál a rövid haj átlagos. Miért csináltak belőle átlagot?
2019. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

látom, itt is előkerült a „70 évesen hogy fognak kinézni” baromság.

mert egy 70 éves ember bőre tetoválás nélkül aztán baromi szép.

nem látom, hogy pár tetoválás rontana az összképen egy idős embernél, de csak ismétlik ezt a baromságot, mint a papagájok.


„De szerintem egy tömeg stílus nem lehet menő.”


normális ember nem menőségből tetováltat. egyébként meg teljesen lényegtelen, hányan vannak kivarrva, egyedi tetoválást kell csináltatni, és kész.

a tetováltak zömének sztem borzalmas tetoválása (főleg a nőknek), közhelyes idézetek , borzalmas tónusú virágok stb.


az egyedi tetoválásokra viszont van, hogy 10 éve múlva is emlékszem. pl fősulin volt egyszer egy olyan lány ült előttem egyik előadáson, akinek a hátán egy elég egyedi bagolytetoválás volt, és a mai napig emlékszem rá.

2020. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Fingkirály ***** válasza:

@13: "Autója is "mindenkinek" van. Gyereke is "mindenkinek"van. Cipőt is mindenki hord."


Tök más dolog. Ezek valamilyen szinten "szükségletek", főleg a ruha (vicces lennél télen mezítláb vagy egy szál semmiben), de ha olyan helyen laksz, az autó is, gyereket meg jórészt mindenki akar, inkább csak a nagyon kevés része.


A "mindenki ugyanazt a halálfejet" sajnos egyre inkább olyan, borzalmas sok a sablontetkó, főleg a mostanra már nagyon elterjed egészkaros cuccok között, lassan olyan röhejes az egész, mint a 6-8 éve mindenki nyakában ott fityegő filatáska. Csak a táskát le lehetett venni egy mozdulattal :)


Amúgy semmi bajom nincs a tetkókkal azon kívül, hogy


1. valóban kommersz, ötlettelen memetikus majmolós divattá lett, már rég nem önkifejezés, hanem inkább korcsoporti nyomásból eredő cucc, rengetegen marhára nem önmaguk miatt varratnak, hanem mert jaj ha nekem nincs akkor valami nördnek fognak nézni


2. elég költséges móka, főleg a modern eljárásokkal készült borotvaéles kontúrú varratok. Ezeket bezony legfeljebb két évente át kell üttetni, ugyanis az ember változik, a bőre is, és ha nem updateled a tetkót, akkor bizony idővel szétfolyik és úgy fog kinézni, mint egy ocsmány, soha el nem múló véraláfutás.

2020. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!