Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Családok, akik nem utaznak...

Családok, akik nem utaznak miért beszélnek ostobaságot?

Figyelt kérdés

Ismerek egy családot, ahol a kamasz gyerek felvetette a szüleinrk, hogy jó lenne nyaralni, utazni, stb. Akik rávágták, hogy "az pénz kidobás,ott is ugyanolyan házak vannak, mint itt, semmi sem más, csak más nyelven beszélnek, ennyi. "

Igazából az apuka fogalmazott így, ezt nekem is elő adta, amikor szóba jött. Ha valaki még nem lépte át az országhatárt sem, akkor miért okoskodik?

Egyáltalán miért jó ez a hozzáállás, hogy elég nézni a panelt meg a gyártósort meg a tv-t, aztán kész.? Oké, ha azt mondta volna, hogy nincs pénzük, teljes mértékben megértem, de nem mondta, és nem is lenne igaz, hiszen új telefonra futja félévente, évente.


2020. jan. 9. 20:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A tenger mindenütt ugyanolyan élmény, ha valami tetszik egy fix helyre járj, mert franciaország tengerpartja pont olyan, mint a horvàt.


Ott sem magáért az utazásért utazol, hanem a sós vízért, levegőért.


Kihagytam egy fontos szót, kifejezetten! Nyilván a legtöbben szeretjük az állatokat, mint a húslevest, de ezért elutazni nem éri meg. Ellenben ha állatvédő vagy, ki van tapétázva a szobád a kiwivel, mindenkinek ausztráliáról mesélsz meg a kengurukról, akkor neked megéri utazni(a legközelebbi állatkertig, ahol van). Aki csak húslevest hajlandó enni, vagy akinek a kedvence, annak 100ezreket megér, hogy azt ehesse, aki viszont jól elvan a többi étellel, annak nem. A világ nagyrésze jól elvan a többi étellel! Nekik nem éri meg.


Ha szereted a szép épületeket ès ott vagy barcelónában, ahol megnézed, áá de széép, akkor rohadtul nem éri meg. Ha építészetet tanulsz, kitapétázod a szobád épületekkel, magad is tervezel, tehát értékesebbnek ítéled meg az adott dolgot, mint mások, neked megéri, ha nem, nem éri meg!


A csehországban cseh sört ittam embereknek nem éri meg utazni, ellenben a kézműves sörgyártó vállalkozónak, vagy ezzel foglalkozónak megéri!


A vilàg minden táján olyan érzései és gondolatai vannak az embereknek, mint nekünk, hisz ők is emberek, ugyanazokat érzik/gondolják!


A turistaútvonalakon nem fogsz többet tudni az adott kultúráról, mert ott átállnak a turista üzemmódra, max annyit látsz, hogy jé, ez csészébe köpött, vagy jé ez furcsán néz mert orrot fújtam vagy jé, ez csúnyán néz a fedetlen vállamra.


Szerintem neked nem éri meg, konkrétan az utazás miatt utaznál, de volt itt valaki, aki 4 órát volt finneknél előre készült anyaggal, utánanézett és lejárta a lábát, hogy mindent láthasson, leszólítgatott embereket, mert ő bele van esve a finnekbe. Na neki megérte!


A világ másik felén sem zöldebb a fű, ott sem más, emberek ott is a hétköznapokat élik, párt keresnek, gyereket nevelnek, dolgoznak, veszekednek a szomszéddal.


Azért kiutazni, hogy csinálj egy fotót arról, hogy majom szalad melletted szabadon az úton, tiszta marhaság, de még mindig jobb, minthogy elmondhasd, hogy olasz pizzát ettem olaszországban és nem olyan, mint a magyar vagy beállj egy épület elé, hogy de szép, majd a melyik épület ez, miről híres, ki tervezte, milyen stílusban épült kérdésekre ne is tudj válaszolni.


Attól, hogy látsz valamit, még nem ismered meg, nem leszel több tőle, ez abszolút felszínesség.


Élj ott, majd kapsz egy reális képet. Vagy láss tisztán, földrajzilag, időjárásilag, állat-növényvilág szempontjából a legjobb helyen élünk a bolygón, csak ne lenne ilyen vacak az emberek mentalitása..

2020. jan. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért elég súlyos dolgok vannak itt. Nyilván, ha valaki nem akar, nem utazik. El nem tudom képzelni, hogy lehet teljes életet élni utazás nélkül, mindenkinek lelke rajta. Viszont egy gyereknek -nyilván a szülők anyagi lehetőségeihez mérten- meg kellene adni a lehetőséget erre. Probléma az, hogy Magyarországon átlagosan igen keveset utaznak az emberek. Mivel mindemellett a társadalom is rendkívül homogén, így sokan tényleg elhiszik, hogy minden afgán ember nemi erőszaktevő élősködő, aki csak azért nem marad otthon, mert nem akar dolgozni. Ez a nagy baj. Aki szerint meg mindenhol ugyanolyanok az emberek, az nem tudom, hogy hol járt, ha egymás mellé rakok egy izlandit, egy japánt, egy nepálit, egy brazilt meg egy ugandait, akkor maximum annyit tudnék saccolni, hogy feltehetően hasonló bolygókról származnak.
2020. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

,,Mindenhol ugyanolyanok az emberek." Az elmúlt két évben az ország több pontján töltöttem el hol pár hetet, hol pár hónapot, hol félévet, még az országon belül sem egyformák az emberek. Valahol SZINTE csak aberrált, bunkó emberekkel találkoztam, valahol pedig SZINTE csak segítőkész, kulturált, tanult embereket láttam, láttam nagyon szép és nagyon ocsmány, lepukkant helyeket, sok új kapcsolatom lett, mivel imádok fotózni készítettem rengeteg szép fotót is, voltam olyan rendezvényeken amiket az életben nem tudtam volna megfizetni, mégis bejutottam, jártam olyan luxus házakban, hogy a szám tátva maradt(beltéri medence, jakuzzi, szauna, 3 emelet, 10-en pár szoba, stb.)

Megismertem sok új munkát, és beszélgettem nagyon okos romákkal, akiknek már 2-3 diplomájuk volt, de láttam nagyon, nagyon koszos fehér embereket is, akiknek olyan putris volt a házuk, hogy majdnem elhánytam magamat mikor beléptem az ajtón. Találkoztam intelligens emberrel aki ennek ellenére a turizmusban dolgozott betanított munkásként, és olyan emberekkel is akik elhűlve hallgatták a mondanivalómat a szakmámról, a szülővárosomról, stb. és természetesen én is végig hallgattam őket, mert érdekelt, hogy kinek és mi a további terve. Találkoztam tv-sekkel, segítettem sok embernek, sok gyereknek, láttam olyan félig leomlott házat, aminek a bejáratára csak egy lepedő volt felszögelve és laktak benne! Beszélgettem az ott lakókkal. Találkoztam magyar sztárokkal az utcán. Megismertem sok embertípust. Rengeteg ihletet kaptam a műveimhez. Jártam múzeumokban, ezzel is úgy éreztem, hogy kulturáltabb lettebb egy picit. Ezeket soha nem élem át, ha nem utazok. A továbbiakban tervben van az, hogy végig csinálom a Kék túrát, bejárom az ország minden fontos települését, majd Európát is. Én nem tudnék utazás nélkül élni. De kinek mi jelenti az örömöt. Nekem ez.

2020. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#10 sajnálom, de te buta vagy.
2020. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!