Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiakadnátok, vagy ti hogy...

Kiakadnátok, vagy ti hogy reagálnátok erre?

Figyelt kérdés
Anyut megkértem, ha már úgy is megy a Penny-be, a mellette lévő dohányboltból hozzon nekem dohányt. Mivel már indult, mondtam, hogy odaadom az árát utólag. Nem ezzel van a baj, hanem az eladóval. Kétezrest odaadott a dohányért, az eladó mondta neki, hogy még 200 forintot adjon. (Nem tudta a pontos árát anyum.) A tasakot, meg a blokkot odaadta, el is rakta mindkettőt. De mivel 2190 forintba kerül, a visszajáró tízest szó nélkül nem. Gondolom sejtitek, hogy nem egy tízessel van a bajom, pofátlanságáról. Nem tagadom, én nagyon kiakadtam. Mégis hogy képzelte? 74 éves anyámnak csak úgy nem ad vissza. Itthon nézem a blokkot, mert azzal jött haza, hogy megint drágult a cigi. Így jött szóba a 10-es "visszanemadása". Most komolyan, menjek vissza reklamálni? Nem égetem magam egy tízesért, de maga a módszer nem tetszik. Mi jogon teszi el a 2200 forintot szó nélkül valaki visszaadás nélkül? Kicsit hülyén fogalmaztam, de a lényeg szerintem érthető, mit akarok ezzel kérdezni.

2020. jan. 10. 12:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*hanem a pofátlanságáról
2020. jan. 10. 12:11
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, és mielőtt "fillérb.szónak" hinnétek, a postástól elkezdve a pizzafutárig mindig adok borravalót. Az eljárás nem tetszik.
2020. jan. 10. 12:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is fura,az más ha az ember nem kéri a visszajárót.

Ma én meg úgy jártam hogy számlát nem kaptam,azthittem elraktam a pénzzel együtt,ráadásul másnak viszek gyógyszert,szóval szivás.

2020. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom az ilyet! Nálam futár szokta eljátszani, hogy meg sem próbál visszaadni. Szerintem pofátlanaság és nem korrekt. Ha annyi az ára, akkor annyi, nem több.
2020. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A probléma, hogy bizonyos embertípus, azt hiszi, hogy csak azért mert valaki idősebb, becsaphatja minimális pénzzel.

Nem a 10 ft a lényeg, hanem az amit csinál. Bár sok tíz forint, tudod. Bár lehet nem direkt csinálta, lehet fáradt volt.


A becsület és elhivatottság ilyen szakmába nagyon fontos, és hogy tisztelje a különböző embereket. Én bolt tulajdonosként folyamatosan tréningre és továbbképzésre küldeném az eladóimat, sőt van több ötletkém, hogy az igazán elhivatott alkalmazottaknak hogyan tudok még jobban segíteni, hogy mindig egyre jobban és jobban szeressék a szakmájukat, amit amúgy is szeretnek, akik becsületesek és elhivatottak.


Anyukád szegény biztos megbízott az eladóban és nem vette észre, hogy az eladó mit csinál, ha direkt csinálta, de lehet hogy nem.


De vannak olyan helyek ahol van kamera is, amit a főnök központilag tud nézni. Szóval nekem nem kéne olyan eladó aki meglopja a vevőket direkt, vagy modoros, vagy olvastam itt, volt olyan aki a tollat dobta a vevőnek, csak mert visszavitte a ruhát amit rendelt mert el volt címkézve és bunkón mondta a hölgynek, ha kisebb a ruha akkor ne vegyen magának ruhát, de már rendelt onnan több ruhát is és valószínűleg a mérete elvolt címkézve, és még csak ki sem cserélték neki eggyel nagyobbra, visszavette ugyan az eladó, de ahogy viselkedett a vevővel nagy hiba, nálam addig maradt volna, és ott is biztos van kamera, mert drága ruha bolt, ahogy olvastam.


Tudom, hogy van ellenkezője is és természetesen azért az eladóknak se egyszerű jól kezelni az olyan vevőket, ezért kell nekik a továbbképzés, én mindenképpen továbbképezném őket.


De tudod ez vica verza.


Résen kell lenni! Lehet, hogy csak fáradt volt amúgy az eladó, vagy titkolja de nem tud rendesen számolni, de nagyon kellett neki a munka, bár aki ilyen munkahelyre megy, kétlem, hogy lenne értelme ezt eltitkolni, mert úgyis gyorsan kiderül.

2020. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kései Sirató ***** válasza:
Anyukád nem szólt neki?
2020. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem, mert eltette a cigit, meg a blokkot. Nem dohányzik, nem tudja a pontos árat, csak annyit mondott, hogy már megint drágult a cigi. Még meg is kérdeztem tőle, hogy nem hagytad véletlenül ott a tízest a blokk alatt? Nem. Egyébként köszi a válaszokat, most már kezdek lenyugodni. Mindenkinek hasznos-jelet nyomtam a fáradozásért, hogy írtatok.
2020. jan. 10. 13:05
 8/13 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Tényleg hagyod hogy a 74 éves anyukád menjen le a boltba helyetted??? És még ugráltatod is?

Ha beteg és azért laksz vele akkor ne légy tuskó, ha meg szerencsére jól van akkor nem gondolod hogy ideje lenne kirepülni??

2020. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Adok egy tippet, hogy soha többé ne kelljen ilyesmivel foglalkoznotok. Mindig vagy pontos összeggel, vagy kártyával fizessetek. Nyilván ez nektek nyűg, de még mindig egyszerűbb, mint szembemenni a világgal, ami sajnos azon alapszik, hogyan húzzunk hasznot másokból.
2020. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kocsival ment a Pennybe, a dohánybolt, meg közvetlenül mellette van. Egyáltalán nem ugráltattam, megkértem egy szívességre. Úgy gondolom, van különbség a kettő között.
2020. jan. 10. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!