Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a nyilvános szoptatásról?

Figyelt kérdés
Tegnap beültünk barátaimmal egy étterembe 20 óra körül. rendeltünk éppen beszélgettünk mikor a szomszédos asztalnál a nő elkezdett hangosan gügyögni a gyerekével aztán elővette a mellét és elkezdett szoptatni. Nem tartom magamat egy hímsovinisztánk de nagyon zavart a dolog. A többieket is feltűnően zavarta a helyzet szerencsénkre egy igazi pincérünk volt aznap este. Amint látta, hogy mozgolódunk meg is kért minket, hogy egy másik asztalhoz üljünk mert "eltévesztette az asztal számot" ez pedig le van foglalva ma estére. Én értem, hogy természetes folyamat meg egyebek de engem egyszerűen zavar a dolog.

2020. jan. 17. 12:10
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
71%
Én is szoptatok, de eszembe se jutna úgy beülni valahova, hogy tudom, hogy a babám nemsokára valószínű éhes lesz, és meg kell etetnem. Olyankor inkább elutasítanám a meghívást, vagy lemondanám. Nekem intim dolognak számít, ami csak rám, és a babámra tartozik.
2020. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
93%

# 6: ITT a pont! a kulcsszó a "diszkréten".


azok vívják ki az ellenzők hangos nemtetszését, akik kifejezetten provokatív módon csinálják, polgárpukkasztásként.

2020. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
59%

Engem kifejezetten zavarna.

Sőt, szóvá is tenném az étteremben. Oda azért megyek, hogy jól érezzem magam és egyek egy jót.

És őszintén szólva nem lennék kíváncsi senki mellére, sem arra hogy szoptatja a gyerekét.

Simán lehet, hogy felálltam volna és kimegyek.

2020. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
36%
Mellettem már pelenkáztak is át már babát kaki után étteremben. :D Ezek után a szoptatás fel se tűnne szinte...... :/
2020. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
31%

Csak azért zavarja az embereket, mert nincsenek hozzászokva a látványhoz, márpedig amíg zavarja őket, addig tabu marad a szoptatás, és nem is mer olyan sok nő nyilvánosan szoptatni, hogy megszokottá váljon a látvány, ami egy ördögi kör.

Egészen konkrétan nem kéne, hogy felkavarobb legyen ez a látvány, mint az, ha a gyereknek pl az anyja újja van a szájában.


Szóval ja, egyenlőre még marad az az alternatíva a kimozdulni akaró anyák, és újszülött gyermekeik számára, hogy bemennek a büdös, sokszor koszos vécébe, ha a gyerek megehezik, mert sok felnőtt képtelen nem maszturbacios segédeszkozkent nézni a női mellre.🤷‍♀️

2020. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
62%

Nem undorító, csak kellemetlen. Ugyanolyan magánügy és ugyanúgy nem a nagyközönségre tartozik, mint a wc-zés, a szex, a meztelenkedés.

Abból a szempontból megértem a dolgot és sajnálom az anyukákat, hogy a legtöbb helyen nincs külön helyiség, ahol az ilyesmit nyugodt körülmények között elintézhetnék. Nyilván az ember nem szívesen üldögél a lesz##rt-lehugyozott nyilvános vécén egy csecsemővel, ameddig az jól nem lakik, ha épp ez az egyetlen hely, ahol nincs szem előtt. Igazából a plázák, éttermek és hasonló helyek felelősségének kellene lennie, hogy biztosítsanak egy zárható, nyugodt, tiszta kis helyiséget szoptatáshoz, pelenkázáshoz, ha nem szeretnék, hogy mindenki szeme láttára intézzék a dolgot az anyukák.

2020. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
37%

Engem nem zavar.

Mondjuk én eleve nem sasolom a körülöttem levő asztalokat, meg az ott ülő embereket. A magam asztalával és az ott ülő barátaimmal lettem volna elfoglalva. Meglehet, észre se vettem volna.


A másik oldalról nekem is furcsa, hogy az anyukát nem zavarja a forgatag, ill. hogy idegenek látják a mellét. Vagy hogy a baba figyelmét nem vonja el a szopásról a forgatag. Vagy hogy 20 óra körül egy szoptatós kisbaba miért nincs még otthon. Feleségem az előbb felsorolt okok miatt biztos nem szoptatott volna ilyen helyzetben.


Nagyon egyetértek azokkal is, akik írták, hogy aki diszkréten meg akarja oldani az ilyesmit, az meg is tudja sarokban üléssel, kendővel stb.


De mondom, engem ezzel együtt sem zavar az ilyesmi. Akkor sem, ha velem szemben ülne premier plánban. Vagy akkor sem, ha mondjuk vonaton egy fülkében utaznék vele.


Amúgy én 46F vagyok és kétgyerekes apa. Ha jól értem, a kérdező is férfi, de arra tippelek, hogy sokkal fiatalabb és még nincs családja.

2020. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
29%
Megkérdezem, hogy kaphatok-e belőle én is egy kicsit.
2020. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
36%
Ennek az eseménynek nem ez a helye és ideje. Illene tiszteletben tartania ezt mindenkinek. A gyereknevelés folyamán ez is benne van a megoldandó, megoldható problémák között. -Egy kicsit párhuzamos ez egy olyan helyzettel, hogy alulöltözötten rohangál szabad akaratából, - szülői nemtörődömségből - egy bakfis az utcán és amikor ránéz egy férfi (például azért, hogy el ne üsse a kocsival, ami elé oda rohan a gyereklány), akkor újjal mutogatnak rá azonnal 10-en, hogy "pedofil". A provokatív magatartás következményeiért nem volna szabad a provokátoron (felelősön) kívül mást hibáztatni.
2020. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
42%

Kb olyan a szememben, mint amikor egy pár nagyon durván csókolózik előttem.


Oda nézek, észre veszem, én érzem magamat kényelmetlenűl és próbálok másra figyelni. Természetes meg minden. Senkinek sem mondanám, hogy ne tegye, csak ha valaki tiszteli embertársait próbálja minimalizálni ezt a olyan helyeken ahol sok ember van.


Ugyan ez a szopatatás a szememben, hogy nyugodtan csinálja, természetes, nem fogom soha sem megkérni a másikat hogy hagyja abba, de egy picit tapintatlan mert nem gondol a többiekre.


Ha abszolút köteletző lenne a szoptatás az utcán, étteremben, beváráslóközpontban stb... helyeken, akkor nem lenne ez a véleményem, de szimplán nem az.


Több módja is van, hogy valaki megoldja ezt a dolgot anélkül hogy elővegye a mellé publikusan. Ha akarja akár elcsomagolhatja cumiban a saját anyagtejét.


Szóval kicsit rosszabb mint a csókos példa amivel felvezettem, mert ennek vannak alternatív megoldásai amik ugyan olyan jók és nem zavar másokat.


Így picit elítélem, mert kényelmetlenűl érzem magamat amikor előttem publikusan szoptatnak. Meg ha valakivel vagyok, ahogy a kérdező is leírta hírtelen ez kerül a középpontba...


Szerencsére ritkán találkozok vele.

2020. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!