Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kilátástalannak látom a...

Kilátástalannak látom a jövőm. Valaki öntene belém egy kis lelket?

Figyelt kérdés
Közgazdásznak tanulok a BME-n, szeretem a szakomat, nem ezzel van a baj. Hanem inkább azzal, hogy nem tudom mi lesz velem a jövőt illetően. Ambíciózus vagyok, szeretnék majd mesterre is menni, de valószínűleg külföldön. Ezzel kapcsolatban azonban “félelmeim” vannak, szeretném is de mintha egy kicsit valami visszahúzna. Nem tudom megmagyarázni, aki érzett már ilyet sejti miről beszélek. Nem látom,hogy fog alakulni a jövőm, mindenki azt mondja, hogy majd kialakul, de ez nem így működik! Nagyon frusztrál. Kilátástalan az egész.

2020. jan. 18. 23:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben Bsc után nem mesterre mennék hanem dolgozni.

Én is ezt csináltam, nagyon jó döntés volt, mert így pár év után tudatosan mentem arra a mesterképzésre, ami tényleg olyan munkát ad amit szeretek csinálni.

Alapvetően a külföldi egyetemet rossz döntésnek tartom, feleslegesen elcsépelt pénz (akkor is drágább ha ingyen van), de erre is rá fogsz jönni ha dolgozol kicsit.

2020. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#10 Köszönöm, nagyon szépen fogalmaztál és igazad van! Az embernek mennie kell az álmai után.

#11 A külföldi egyetem már régóta nagy “álmom”, amivel nemcsak az egyetemi tananyagot sajátítanám el, hanem emellett még emberileg is rengeteget fejlődnék. Az alapképzés után rögtön azért nem gondolkozok munkavállalásban, mert nem szeretnék kizökkenni az egyetemi ritmusból. Neked is köszönöm, hogy válaszoltál!

2020. jan. 19. 21:18
 13/13 anonim ***** válasza:

Nyugalom, én is ugyanígy érzek. 1 év múlva diplomázok ha minden jól megy és utána szeretnék külföldi mesterre menni, mert itthon nem igen van ipara annak amivel szeretnék foglalkozni. Persze elmehetnék másféle területre is itthon a szakomon belül (villamosmérnök) de nem látom magam hogy azokban úgy igazán szívesen dolgoznék. Persze megcsinálnám a melót attól, de nem olyan szenvedéllyel. Nem érezném hogy valóban hasznos ember lennék.

Én is tartok kicsit mi lesz ha sikerül kijutnom. Elég leszek-e vajon, megoldom-e a megélhetést még ha ösztöndíjas leszek is, egyáltalán kijutok-e vagy maradnom kell itthon.

Milyen jó is lenne ha megmondanák mikor mit kell csinálni, tudnám mi vár rám. De úgy vagyok az egésszel, ha valóban szeretnék külföldi tanulást, karriert csinálni akkor bele kell ugranom a mély vízbe aztán megnézni hogy állom a sarat. Idegen környezetben úgy is beindul a "túlélési ösztön" és sokkal többet tudok kihozni magamból mintha a megszokott közegben lennék. Csak persze félek valamennyire, mert hatalmas váltás lenne (remélem lesz is)

2020. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!