Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogyan oldjátok...

Egyetemisták! Hogyan oldjátok meg az életeteket, hogyan tartjátok magatokat karban?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok és beismerem, hogy nekem ez eddig nem megy... Nagyon nagy összevisszaság az életem, ha egyáltalán van, bár már ez is kezd kérdésessé válni. Egyik nap 6-kor kelek, másik nap alszok 10-ig, egyik nap ébren vagyok szinte hajnalig, másik nap már elalszok este 8-kor, vagy már délután beájulok az ágyba. Ugyanúgy rendszertelen az étkezésem is, reggelizni sosem szoktam, sokszor délután vagy este hazaérve eszem először, napközben max. valami péksüti vagy szendvics. Szorgalmi időszakban kb. semmit nem is csinálok azon kívül, hogy bejárok az egyetemre, könyvtárba és tanulok, eszek-iszok, alszok. A hobbimmal talán a nyáron foglalkoztam utoljára, moziban is akkor voltam utoljára, szóval tényleg nem járok el sehová. Nyelvet is tanultam, azzal is kb. nyáron foglalkoztam utoljára. Barátkozni, ismerkedni sem szoktam senkivel, csak azokkal beszélek, akikkel közös óráim vannak. Nem is mozgok semmit. Ha van is egy kis időm, sokszor fáradt vagyok, nincsen kedvem semmihez, senkihez és nem csinálok semmit. Meg is híztam. Nem is haladok semmiben, semmivel, semerre, nem fejlődtem semmit. Azt érzem, hogy ez így nem jó, csak nem tudom, hogy ezt hogyan lehet jobban bírni és jobban csinálni.
2020. jan. 21. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez borzasztó. :D
2020. jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én már most iszonyúan szétszórt vagyok, pedig még csak idén kezdem majd az egyetemet. :D Egyébként meg próbáld kicsit rendszerezni az életedet, ügyelj az időbeosztásodra. Próbálj meg minden nap nagyjából ugyanabban az időben lefeküdni, ne legyen ilyen hlámvölgyek. A reggelire meg javaslom, hogy szokj rá, mert nagyok egészségtelen kihagyni a napirendből. Mozogni nem kell minden nap, de mondjuk hétvégente elmehetnél kocogni, kezdj valami egyszerűbbel, nem túl megerőltetővel.
2020. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak pont ez a legnehezebb. Volt egy szobatársam, aki mindig percre pontosan megtervezte a napját, hogy ekkor kell fel, ekkor elmegy fogat mosni, megreggelizik, ennyi percet szán pisilésre, ekkor indul el stb., stb. és az ő tanácsára megpróbáltam azt, hogy én is írtam magamnak egy napirendet, bár messze nem ilyen pontosan. Fú hát max. egy hétig bírtam, de tovább nem... Ha hazaérek 7-kor, akkor még tanulnom kell/olvasnom kell/beadandót kell írnom, így fenn kell lennem sokáig, míg a másik nap pedig aludhatnék már korábban is, de csak forgolódok az ágyban, mert még nem tudok elaludni. A felkelés is mindig problémás, mert jó lenne, ha megszoknám, hogy pl. minden reggel 6-kor kelek, de örülök neki, ha tovább aludhatok, ha már éjszaka nem tettem. A kaja is ugyanez, nem bírom beáldozni az alvást azért, hogy reggelizek, szóval inkább nem teszem és még lehetne ezt sorolni. Annak nagyon örülök, hogy a tanulmányaim a sínen vannak és az egyetemen jól teljesítek, de ez kb. minden energiát el is szív belőlem... Ilyenkor a vizsgaidőszakban pedig rádöbbenek, hogy basszus nincs is semmi életem, nem is csináltam semmit, lassan nincsenek is barátaim, mennyit híztam, el kellett volna mennem fodrászhoz stb., stb., csak másfél hét alatt nem lehet mindent bepótolni vagy helyrehozni.
2020. jan. 21. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben kevesebbet tanulnék. Mondjuk én ezt is csinálom. Van egy kialakult életritmusom (vagy micsodám) és ahhoz illesztem hozzá a tanulást, meg minden mást. És ha emiatt megbukok, vagy vmi, akkor az nem érdekel, nem veszem magamra. A magyar oktatási rendszer egyébként is szr, de attól még nekem nem kötelező idiótának lennem.
2020. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem sajnos vagy nem sajnos fontos a tanulás, ezt élvezem a legjobban, bármilyen furán is hangzik, szóval tanulni szeretek és szívesen foglalkozom vele. Törekszem rá, hogy jó jegyeim legyenek, illetve jól teljesítsek vagy legalábbis magamhoz képest és elérjem azt, amit magamtól várok. Szóval nálam ez az első, emiatt én ehhez igazítom a dolgaimat. Ezt nem tudnám feladni azért, hogy pl. többet aludjak, sportoljak vagy hasonlók.
2020. jan. 21. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
De az alvást nem lehet megspórolni. Kell a normális agyműködéshez. Sportolni meg nem kell, az a lényeg h mozogj rendszeresen. pl 40 percenként mozogj 5 percet, vagy vmi hasonló. Reggelizéshez szintúgy nem kell idő. Én ha aznap délelőtt megyek vhova, akkor zabpehelyhez engedek vizet, és meg eszem. Ez kb pár perc. Én már észre sem veszem ilyenkor h reggelizek, annyira automatikusan jön.
2020. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy ha nem sportolok, akkor nem mozgok rendszeresen. A 40 percenként 5 percet nem is értem...hogy tudnék már 40 percenként 5 percet mozogni, menjek ki óráról futni a folyosón egy sort, vagy mi? Mindenhová gyalog járok (ez kb. napi 2 óra) és mindenhol lépcsőzök, hát pont nem látszik meg rajtam, mert el vagyok hízva. Azért a reggelizés idő, mert hiába gyors, az is idő.
2020. jan. 21. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!