Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mást sem vágott földhöz az...

Mást sem vágott földhöz az érettségi? Ti is ilyenek vagytok?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal érettségiztem és egyik vizsgámra se mentem be úgy, hogy mindjárt összeesek az izgalomtól, pedig az egyik tárgyam egy emelt biológia volt.

Szóbelin is egyedül csak a biológián féltem, mert nem olyan tételt húztam, amihez hozzá tudtam volna szólni, ez zavart egyedül, de magyarra és törire úgy mentem be, hogy akkor jöjjön aminek jönnie kell (előrehozott nyelvet és informatikát tettem, de azokat sem izgultam el). Töriből még az sem stresszelt, hogy maxosat kell felelnem az ötösért. Összességében meg igazán jó érettségim lett, de ha többet tanultam volna (matek és biosz) akkor jobb is lett volna.

Azt vettem észre, hogy a velem együtt érettségizők (meg korábban mások is) tartottak tőle, meg féltek, én meg csaknem "tojtam" rá. A vizsgaidőszakban is úgy mentem be a vizsgákra, hogy nem érdekelt, tanultam rá, lesz valami. Egy tárgyam nem lett meg elsőre, de ott tudtam, hogy bukta lesz, így az elégtelen se vágott földhöz. Az ismétlőre már többet tanultam, meg is lett. Még az átlagom is jóval 4 felett lett.

Lány vagyok és sokan meg szoktak lepődni azon, hogy milyen nyugodt tudok lenni a vizsga előtt, hogy nem izgulok. Sokan negatívnak is tartanak, ha azt mondom, hogy ez a vizsga/dolgozat (anno) nem lesz jó, pedig csak realista vagyok, mert tudom, hogy mit tudtam kiadni magamból.


2020. jan. 25. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Örülj neki, legalább nincs megfelelési kényszered, és jók az ideig. Kérdés hogy ezzel, hogy te mit vársz el saját magadtól és az elég ahhoz amit el akarsz érni?
2020. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

3 nappal a szóbeli előtt kinyomtattam a tételeket, először szóról szóra tanultam aztán rájöttem hogy elég lesz tételenként pár mondat. Én is a bioszt választottam középfokon, abba bele se néztem, azért izgultam de tudtam rizsázni és az sikerült egyedül 5re 87%al.

Az angolra se készültem mert ott csak beszélni kell, ha magyarul van mondanivalóm akkor angolul is meg tudom fogalmazni.

A leszarom hozzáállás nálam azért volt mert tudtam hogy utána szakmát tanulok, megbuktatni meg úgyse fognak. És még így se sikerült rosszul.

2020. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes, azért nem izgulsz, mert nem érdekel, milyen következményei lesznek a vizsgának, vagy azért, mert annyira biztos vagy a dolgodban?


Én akkor izgulok, sőt félek, amikor nem tudom, mire számíthatok, rémhíreket hallok egy-egy tanárról, vagy egyszerűen csak nem tanultam, és tudom, hogy ha nincs szerencsém, akkor csalódást fogok magamnak okozni. Szóbeli előtt 100%, hogy szétizgulom magam, pl. anatómia vizsga előtti ehy hétben folyamatos hasmenés gyötört, előtte éjszaka 5 percenként felkeltem. Még aznap reggel is akartam tanulni, de aztán hagytam a fenébe, meet tudtam, többet ártok vele, mint használok, inkább a kedvenc zenéimet hallgattam, és próbáltam lenyugtatni magam, mert hiába fontos a vizsga, nem akarom, hogy rámenjen az egészségem. Ilyenkor hajamos sok ember túlhajszolni magát, túl komolyan venni az egészet, de nem éri meg...

Én még azt tartom nevetségesnek, amikor ZH vagy vizsga előtt mindenki nyavalyog, hogy nem tudnak semmit, aztán meg ötösöket írnak. :D Én mindig megmondom őszintén, ha úgy érzem, felkészültem, és ilyenkor persze nyugodt is vagyok, egy minimális izgalom van azért bennem, de még egészséges határon belül.

2020. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Én is így vagyok, mondjuk az érettségitől pont féltem, de csak azért, mert lámpalázas vagyok, ha sok ember előtt kell felelnem.

Illetve alapból úgy terveztem, érettségi után nem jelentkezek rögtön egyetemre, szóval úgy voltam vele, ha rosszul is sikerül egy tantárgy, max. elmegyek még egyszer. De amúgy szerencsére elsőre 4es-5ös lett az érettségim.

Egyetemen meg már annyira se izgulok, mint régebben, vagyis előtte pár nappal szoktak ilyen mini pánikroham-szerűségeim lenni, meg éjszakánként nehezebben tudok elaludni, mert úgy érzem, nem tudok eleget, még ha egy csomót tanultam is az adott tantárgyra...De a vizsga napján már úgy megyek be, hogy ha van is valami, amit nem tudok, azt nem most fogom megjegyezni, szóval lesz, ami lesz, csak legyünk rajta túl minél hamarabb.

21l

2020. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Magyar érettségire úgy mentem be, hogy a tételek címét ott a terem előtt láttam először. Ott ültünk, vártunk a sorunkra, en meg odaszóltam az egyik csajnak, hogy adja már oda a tételeket, had olvassam át legalább egyszer. Erre odanyújt nekem egy teli füzetet a kidolgozott télelekkel. Mondom neki, hogy ezzel én itt nem tudok semmit kezdeni, nekem csak az a kis papír kell, amire a tanár a tételek címét nyomtatta ki. Először el sem akarta hinni, utána meg ott jajongott, hogy így meg fogok bukni. Végül nem buktam meg, a 30 fős osztájból nekem lett az ötödik legjobb magyar szóbelim.
2020. jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Irigyellek! Én pont az ellenkezője vagyok ennek. Anno amíg még iskolába jártam, minden egyes vizsgára, de még sima témazárókra meg kis dolgozatokra is úgy mentem be, mintha az életem múlna rajta. A nagyobb vizsgáknál szó szerint fizikailag rosszul voltam már az izgalomtól, a vizsgát megelőző éjszakákat pedig mindig átvirrasztottam és végigmagoltam, mert nem bírtam volna úgysem aludni a félelemtől, hogy vajon mi lesz másnap.
2020. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Nálam változó.

Mára tudok nyugodt lenni, de csak azért, mert huszonéves korom elején, közepe felé tapasztaltam kemény dolgokat (pl családtag betegsége), ami miatt mára úgy érzem, hogy egy bukta nem a világ vége. ((régen nagyon stréber és rágörcsölős voltam, kb úgy álltam hozzá, hogy az életem múlik a jegyen))

Plusz ma már tudom, hogy sokkal többre vagyok képes, mint elsőre gondolnám.

Közel se vagyok a nyugalom szobra...bár néhány vizsga előtt de. :D


Viszont én is mindig úgy érzem, milyen rosszul sikerült, közben négyes vagy ötös lesz. :D erről nem tehetek.


Az érettségi az esetemben vicces volt.

Gimiben rengeteget tanultam, de az átlagom 4es volt.

A többiek magolósnak és butának tartottak, én magamat csak butának. Visszagondolva: inkább a koncentrációmmal voltak gondok.

Hát, tanulgattam az érettségire, de a humánra nem annyira... Meg amúgy is, ha sok az anyag, nem tudok összeszedett lenni, nem tudom jól beosztani.

Töriből nagyjából semmit se tudtam az írásbi előtt, magyarból nem tudtam verset elemezni...


Aztán megírtuk az írásbeliket és minden 70-90% közötti lett.


A szóbelikre folyamatosan tanultam a 2 érettségi időszak között. Volt, amivel elcsúsztam, nem igazán maradt rá idő, de jó tételeket húztam.

Majd jött a biziosztás. És elhangzott a nevem azok között, akik kitűnő érettségit tettek. Majdnem összeestem. :D

2020. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
10 éve érettségiztem... Szóbelire vittem laptopot és játszottunk amíg sorra nem kerültünk... A tételeket kidolgozta a barátnőm füzetbe, át olvastam párszor de nem vittem túlzásba. Ment minden.
2020. jan. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk nem tom miért olyan nagy dolog ez, én sem tanultam, sőt nem is izgultam, valamelyik tárgy előtt még hajnal 4-kor Trónok Harcát lestem aztán meglett minden, legrosszabb talán a matek lett 50%-al.
2020. jan. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

Nálam dettó ugyanez a helyzet. Nem értettem a többiek mit görcsölnek rajta.

Ez egy igen jó tulajdonság!

2020. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!