Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha irigykedem a...

Mit csináljak ha irigykedem a velem egykorúakra?

Figyelt kérdés

A depressziómra szedek gyógyszert, már jobban vagyok, de az irigység még mindig jelen van nálam. Mindig arra ami nekem nincs jelen az életemben. Előfordult már hogy végigböngésztem az ismerőseim bejegyzéseit, és utána sírtam.


Irigylem amiért szép élményekben van részük a párjukkal, valakit elvesznek, vagy gyerekük születik, és odaírják hogy ez életük legszebb napja. Én meg szinte örökké csak magányos vagyok.


Tisztában vagyok vele, hogy ez nem jó dolog.


2020. jan. 28. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az amit ott látsz nem a valóság, csak egy szűk kis része. Nekik is megvannak a bajaik, csak nem kötik az orrodra.
2020. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Egy dolgot sosem higgy el senkinek sem: "ez életük legszebb napja".

Hogy miért? Mert ma azzal a valakivel élte át ezt, de egy hónap múlva már mással fogja ezt kiírni. Tehát sokan egy csalfa, vak, cukormázas életben élnek, amit a többiek be is kajálnak, és emiatt depisek. Ne, ne tegyétek. Éljétek az életeteket, de ne egy álomvilágban.

2020. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te olyan dolog miatt vagy depis ami nem is letezik! Jezusom 😂😂 kiraly lehet. Mekkora pofara eses lesz, ha erre rajossz majd...
2020. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tűnt még fel, hogy a bejegyzések mindig a röhögésről, a vigyorról, a boldogságról szólnak? (Vagy a hatalmas egyéni, világgá kürtölt fájdalmakról.)

Szerinted mindig mindenki boldog, csak te nem? Ha józan ésszel végig gondolod, akkor belátod, hogy nem gondolhatod komolyan... Lehet hogy egésznap egymáshoz sem szóltak, de egy kép erejéig összeállt vigyorogva az a pár, hát mégiscsak nyaralnak. Te nem azt látod, hogy egésznap fasírtban sétáltak egymás mellett, hanem hogy milyen csodás helyen vannak, együtt, boldogan.

Ugyanez a gyermekszületés. "Életem legboldogabb napja". Ja, az enyém is az volt, főleg így visszatekintve, de a pillanatban, amikor az ember a kezében tartja a gyermekét nincs benne az a brutális fájdalom, amit előtte étlen-szomjan, kialvatlanul átélt anyuka és mellette a passzív elszenvedő apuka. A mosolyogva gagyarászó babavideó mellett sincs ott anyuka lebüfizett pólója és kialvatlan arca sosem. Az átsírt délutánon készült fotót sem teszik fel profilképnek, amikor kétségbeesésükben és kimerültségükben márcsak sírni tudnak.

A neten mindig a szépet, a tökéletességet tolják az ember arcába és ezzel pont azt érik el, hogy más kevesebbnek érzi magát. Én éppen ezért vagyok meglehetősen passzív felhasználó. Az élményeket magunknak szerezzük, nem másoknak.

2020. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És arra gondoltál már h irigykedés helyett megmozdulj és elkezdj élményeket gyűjteni?
2020. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!