Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetnék ha a barátaim...

Mit tehetnék ha a barátaim mind tehetősebbek nálam és irigykedem rájuk?

Figyelt kérdés
Mindig utáltam az irigy embereket, de az utóbbi években sajnos én is akaratlanul irigykedem a körülöttem élőkre. A baráti köröm elég jómódú, még az egyetemről ismerem őket. Míg diákok voltunk nem volt olyan feltűnő a különbség. Persze drágább holmikra jártak és ők Thaiföldre mentek nyáron nyaralni, míg mi a Balatonhoz vagy Horvátországba, de a közös órák, bulik, élmények összekötöttek minket, az anyagiakról nem sok szó esett. Most hogy felnőttünk és mindenki éli a saját életét, most jönnek ki az anyagi különbségek. Többségük a mai napig soha életében nem dolgozott egy percet sem, esetleg besegítenek a családi vállalkozásba, mégis bármit megtehetnek, mert jó helyre születtek. Emellett mind nagyon jó ember, okos, művelt, remek párkapcsolatban él. Nem kívánok rosszat nekik, örülök a sikerüknek, de sajnos sokszor már nem szívesen találkozom velük, mert arra emlékeztetnek, hogy az én életem sehol sem tart. Nemcsak évek óta nincs egy normális párkapcsolatom, de hiába dolgozom, van tűrhető állásom, saját lakásom (örököltem), soha nem lesz olyan életem, mint az övék. Nekem egy kicsi használt autó a célom a közeljövőben és egy pár nap Bécsben, ezekre spórolok hosszú hónapok óta, nekik nem tétel egy 2 hetes luxusnyaralás évente többször. Ha találkozom velük, és elköltök egy este 10 ezer forintot, azt azért megérzem, havi egyszer belefér, de nem tehetem meg minden nap, mint ők. Tudom hogy nálam sokkal rosszabb anyagi helyzetű emberek is vannak, de ezt nem tudom értékelni, mert körülöttem szinte mindenki jobb életszínvonalon él. Mit lehet ilyen helyzetben csinálni? Veszítsem el a barátaimat csak mert más az anyagi helyzetünk?
2017. nov. 12. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel hogy akaratlanul is kisebbségi komplexusod lesz tőlük. El kell fogadni hogy vannak szerencsésebb emberek, de hidd el, én lennék a legboldogabb ha lenne egy saját lakásom! Értékeld amid van, mindenkinek meg van a helye a világban. Ettől te nem leszel kevesebb. Ha ezt el tudod fogadni akkor lehet a barátságotok ugyanolyan mint régen. Egyáltalán nem reménytelen a helyzeted a leírtak alapján.
2017. nov. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak ilyen szar helyzetben lennék mint te, saját lakással!
2017. nov. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Örülj a sikerüknek. Miért? A barátaid. Örülj, hogy azok maradtak, és nem

Lehet bevesznek téged is a drog, és a lánykereskedelembe, és te is szórhatod majd a pénzt.


Meg aztán ne legyél irigy, felesleges, mert nm tudhatod mit hoz számukra a jővő. A hamis biztonságérzet a legveszélyesebb. Csak látsz egy jó életstílust, ahol futja mindenre, de közben nem látod, hogy milyen kegyetlen a karmájuk. Most még azt látod, milyen boldog a nőjével, másnap meg olvasod... tehát fejezd be ezt a butaságot, mert az irigységeddel olyan tragédia-lavinát indíthatsz el, hogy zsíros-kenyeret sem fognak tudni venni. Én örülök, hogy a barátaim háromszor gazdagabbak, sőt azt se bánnám, ha hetvenhétszer gazdagabbak lennének, persze ne az én káromra (minusz), hanem az ő javukra.

2017. nov. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megváltoztathatod a felfogásod.
2017. nov. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden emberben van némi irigység,ezzel akkor van baj ha kimutatod mások felé,vagy gúnyosan beszólogatsz a másiknak.Nálad nem ez a helyzet.Nekem jelenleg se saját lakásom,se párkapcsolatom, de még sajnos munkám sincs.Próbálom valahogy ellensúlyozni a dolgokat, tenni hogy jobb legyen.Remélhetőleg minden kialakul.Engem is zavar kicsit a társasági körömből aki több tizezere forintot ad ki egy parfümért vagy egy vásárlásnál anniyt elkölt ami majdnem meghaladja az átlag fizetés összegét.De szerencsére ők nem kérkednek vele,nem néznek le.De mégis rossz érzést kelt bennem,mert a jelenlegi rossz helyzetemre emlékeztet.A témát fel se hozok nekik,mert nem értenék meg.
2017. nov. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az ember mindig csak többet többet akar
2017. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mit tehetnél? csinálhatnál szilvás buktát mert azt szeretem! =)
2017. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!