Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy nyavajás koronafertőzés...

Ha egy nyavajás koronafertőzéstől így bepánikoltak az emberek akkor mi történne ha ismét kiéleződne egy Csernobil súlyosságú probléma?

Figyelt kérdés

Számomra teljesen nevetséges, hogy mit leművelnek az emberek emiatt a vírus miatt. Túlságosan befolyásolhatók az emberek és elhisznek mindent amit a média közzétesz. Attól mert azt mondták, hogy már Németországban van egy ilyen fertőzött szerintem attól nem kellene sírni, hogy mind meghalunk. Egy szimpla influenza számtalanszor veszélyesebb, de még egy rotavírus is ezerszer jobban ledönti az embert. Ráadásul ezekbe többen is halnak bele mint a koronába.

Most úgy őszintén mi történne itten, ha Csernobil megismétlődne? Sikítozva rohangálnának az emberek 0-24-be fel alá mint a mérgezett egerek? Vagy megindulnánk csordástól Nyugat felé?



2020. jan. 30. 22:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
i=u
2020. jan. 31. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a tizes is írta, ott van a fukushimai atomerőmű baleset. Az emberiség történelmének második legsúlyosabb atomkatasztrófája, de én nem láttam pánikot sehol. A média azt vslamiért nem fújta fel, csak annyit mondtak akkor, hogy földrengés volt, megsérült az erőmű, dolgoznak a helyreállításon, kész. Bezzeg egy kis prüszkölős vírust meg világvégeként állítanak be.
2020. jan. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%
Legalább nem az ausztràl tüzekről szól minden. Majd ez a vírus is lecseng ha jön egy új katasztrófa. Mindig ez van. Amúgy arról nem beszélnek milyen sokan gyógyultak ki a koronából, csak sz újabb megbetegedésekröl. Pánikkeltés csak az egész.
2020. jan. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván túl van tolva, de szerintem érthető reakció a pánik. A ma élő emberek nagy része abban a szerencsés helyzetben van, hogy nem volt része még súlyos járványban, háborúban, atomkatasztrófában. Abból a szempontból viszont ez hátrány, hogy ha megtörténne ilyesmi, akkor nem is tudnánk, hogy mit csináljunk
2020. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%

Azt veszem észre, hogy ha a dolgok jól mennek (már bizonyos szempontból), akkor a földbe dugják a fejüket és azt hiszik, hogy soha nem is történhet probléma, katasztrófa meg aztán végképp.


Közel 8 milliárdan vagyunk, túlnépesedve, klímaváltozás van - ez is kedvez új vírusok terjedésének is.


Lehet, hogy nem a koronavírus az, amitől milliárdok fognak meghalni, bár én ezzel a kijelentéssel várnék még egy kicsit.


De ha tényleg itt lesz egy vírus, amitől milliárdok halnak majd meg, akkor is ugyanígy fognak reagálni az emberek - nincs ok a pánikra; idióta, aki pánikol.

2020. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
44%

Most épp nem jönnek migránsok (vagy nincs szó róluk), ezért kellett valami, amivel az emberek tudnak napi szinten foglalkozni.


Abba nem gondolnak bele, hogy egy influenzába is bele lehet halni és egy tüdőgyulladásba is. Nem mindegy, hogy kinek milyen az immunrendszere.

2020. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%
Sima hisztériakeltés. Média fujja fel, az egészet.
2020. febr. 1. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Soha nem lesz olyan vírus, de talán még katasztrófa sem amitől több milliárd ember meghaljon. Túl jó világban élünk, túl jó dolgunk van. Már pár száz ember halálánál világvégét kiáltanak.


Még ha valóban elsüllyednének földrészek is van bőven szárazföld, ahova át lehetne költözni. Kicsit felpörgetné itt-ott az ingatlanpiacot, oszt jónapot.


A fejletlenség az, ami miatt tömegek halnak meg. Egy óceán menti halászfalut elsöpör egy cunami, kitör egy vulkán meg ilyenek. De az ilyen helyeken a legnagyobb a népszaporulat is.


És még a legnagyobb katasztrófáknál is 1-2 millió ember halt meg. Az a Föld népességének 0.0125%-a.

2020. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én Csernobil idejében voltam 17 éves. Emlékszem, senki nem mert tejet inni, húst, zöldséget, és gyümölcsöt enni. Hiába ettük a konzervet, a sugárzás a levegőben volt, nem lehetett kikerülni. És mégis itt vagyunk.
2020. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A sugárzás nem fertőz. A koronavírus igen.

És volt már úgy, hogy influenzajárványban meghalt pár tízmillió ember

[link]

2020. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!