Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akiknek nincs érettségije...

Akiknek nincs érettségije felnőttként, ti hogy boldugoltok az életben?

Figyelt kérdés

Van munkátok, párotok?

Nekem az a tapasztalatom hogy érettségi nélkül elég korlátoltak a lehetőségek az életben


2020. jan. 31. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Korlátoltak, de nem lehetetlen jól élni érettségi nélkül. Szakmunkásként is degeszre tudod keresni magad, C+E jogsival szintén, egyikhez sem kell érettségi.
2020. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nekem 2-3 ismerősöm van akiknek nincs érettségijük, különböző okokból. Kitanultak valami olyan szakmát, amihez nem elvárás az érettségi, aztán ugyanúgy dolgoznak és élnek mint bárki más, párjuk/családjuk is van. Van köztük aki már felnőttként szeretne utólag leérettségizni, van aki nem.
2020. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 1 olyan ismerősöm van, akinek nincs és jól boldogul. Kiment külföldre dolgozni, de a szállása meg a kajája fizetve van, így a bevétel 100%-át félreteszi. Van párja is.


Egyébként itthon nehéz boldogulni valóban, mert amíg pl.kint mosogatóként kapsz 500.000 forintot, addig itthon csak 90-et jó esetben.


Már a (megmaradt) OKJ-s szakmákhoz is kell egy érettségi, szóval az már legalább annyira alap, mint a 8 általános.

2020. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Neked nem azért nehéz az élet mert nincs érettségid, hanem azért mert alapból nem vagy annyira életképes. Az csak egy papir és még tudást sem ad az élethez. Gondolkodj már kicsit.
2020. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Villanyszerelő vagyok, jól élek köszönöm.
2020. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Szüleim gyárban dolgoznak. De van konyhai kisegítő, szerelő, pék ismerősöm is. Meg tudnak élni, csak kimerítő a fizikai munka.
2020. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Bul(l)dogul
2020. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nevelőfaterom kint dolgozik, 700 ezret keres, nyilván házas(5 éve). Mi köze van egyébként az érettséginek a boldogsághoz és a családhoz egyébként? Én a napokban lementem egy munkaközvetítőbe, az ott dolgozó rànèzett az önéletrajzomra, és ennyit kérdezett:

-Van érettségije?

-Van.

-Tudok magának ajánlani takarítói állást.

Van még érettségin kívül 3 szakmám, most csinálom a negyediket, az egyetemi életre akarok pénzt gyűjteni. Igen, megérte tanulni ennyi évet...

2020. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
51%
Nincs érettségim és műszak vezető vagyok kereskedelemben. Mondjuk 2 nyelven beszélek az anyanyelvemen kívül. Az érettségi egy papír, ha nem vagy talpraesett nem ér semmit.
2020. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!