Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jó megoldás lenne...

Szerintetek jó megoldás lenne az Erasmus?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok az egyetemen (anglisztika, 4. félévem a hatból) és most érzem azt, hogy besokalltam. A szakommal nincsen bajom, viszont maga az egyetemi élet és ezek a hétköznapok már kezdenek kikészíteni. Minden napom ugyanolyan, reggel felkelek, elmegyek az egyetemre, majd visszamegyek a szobámba/könyvtárba és tanulok. Nagyjából ugyanazt csinálom minden nap, ugyanazokkal az emberekkel találkozom minden nap, soha nem történik velem semmi. Persze, próbálom belőle kihozni a legtöbbet (pl. próbálok a hobbimmal foglalkozni, sportolni, nyelvet tanulni), de igazából ilyenkor is csak azt érzem, hogy megnehezítem a saját életemet. Az is zavar, hogy nincsen semmilyen plusz lehetőségem (akár valami tanfolyam, munka stb.). Valamint a nyelvet sem tudom használni a hétköznapokon csak azon az egy-két szemináriumomon és emiatt nem is megy elég jól, nincs is hozzá sok motivációm már. Nagyon sok lehetőségem sincsen arra, hogy eljussak külföldre, legalábbis mindenféle támogatás nélkül.

Szóval én úgy érzem, hogy egy külföldi félév talán segítene. Viszont mindenki azt mondja, hogy a legnagyobb hülyeség lenne a részemről, mert az utolsó előtti félévem, úgyis csúszok majd, úgysem fogom tudni teljesíteni a tárgyakat, mennyi pénz stb., stb., szóval semmi pozitív véleményt nem kaptam még ezzel kapcsolatban senkitől sem.


2020. febr. 7. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha elcsúszik vele egy éved (tehát nem egy félév, hanem kettő), akkor is megéri. Pontosan azért, amit mondasz is, hogy ott tényleg rá lennél kényszerítve a nyelvhasználatra. Mondjuk nem tudom, hogy van-e lehetőség arra, hogy anyanyelvi közösségbe kerülj... 🤔

Illetve egy nyári munkavállalást meg lehetne próbálni. Most brexit eléggé betesz az ilyen jellegű dolgoknak. De Málta vagy Írország még jó cél lehet. Kockázatos, főleg nőként, és kizsigerelő munkák vannak csak. De megfizetik, és a tapasztalat mindennél többet ér 🙂


Nem tudom, mi lenne a célod aztán ezzel a szakkal... SSC? Valamilyen kapcsolattartói állás? Fordítói? Igazándiból bármihez jó, ha tapasztalatot szerzel. Önéletrajzban is jól mutat. Én az mondom, hogy ebbe bele lehet áldozni mindent, mert hosszútávon nagyonis kifizetődő.

2020. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Jaa, meg hát USA, és a camp izéé... szóval az a táboroztatás. Azt bazira javaslom még, ami szintén nagyion jól fog mutatni az önéletrajzban, és aztán hatalmas élmény az is, hogy elvisznek a híres helyekre :)
2020. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*camp leaders
2020. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy Erasmus ne érje meg.
2020. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Miert kell ezt a végzés elött?

Suli utan még gazabb munka otthon munka otthon sport nyelv

2020. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1-es Hát egy évet azért én sem szívesen csúsznék, de egy félévre még azt mondom, hogy elmegy. Sőt, a csúszás sem törvényszerű, de mondjuk az igaz, hogy a rosszabb eshetőségeket is végig kell gondolni. Van lehetőségem angol egyetemen is tanulni (más programmal mehetnék akár amerikai vagy ausztrál egyetemre is, de azért arra már én is azt mondom, hogy túl sok pénz menne el rá és nem biztos, hogy megéri). Egyébként jó, amit írsz, mert igazából a nyár lenne a legjobb. Viszont ösztöndíjas programunk nyári egyetemre nem nagyon van ezen a területen, ösztöndíj vagy bármilyen támogatás nélkül pedig azért nagyon drágák szoktak lenni, a Camp Leaders és társai pedig az időkeret miatt neccesek...nekem az egyetem miatt csak két szabad hónapom van és ezek alapvetően három hónapos programok. Tavaly voltam a tájékoztatón és akkor azt mondták, hogy szerintük emiatt ez nem jönne össze. A munkával sem lenne bajom, csak azért nekem így kockázatosnak tűnik, nem nagyon mernék elindulni csak úgy egyedül az ismeretlenbe.


4-es Igen, alapból én is így állok hozzá. Szerintem nagyon jó élmény lehet, sok tapasztalatot jelent és a nyelvtudás szempontjából is biztosan nagyon hasznos. Csak a legideálisabb eset az lenne, ha nem kellene aggódnom olyanok miatt, hogy pl. csúszok és később végzek vagy valami. Azért több idő, plusz egy állami félév, ez annyira nem előnyös. Bár az is tény, hogy semmi sem veszi el mindazt, amit az Erasmus ad.


5-ös Azért, mert mindig szerettem volna külföldön tanulni, de csak most adódott erre először lehetőségem. Én is látom, hogy nem éppen szerencsés az utolsó előtti félévben elutazni, de korábban nem tudtam volna és ki tudja, hogy legközelebb mikor fogom tudni megtenni. Engem is aggaszt, hogy csúszok, nem tudom teljesíteni az itthoni tárgyaimat stb., emiatt is vagyok ebben a dilemmában. Viszont azt remélem tőle, hogy jót tenne nekem és segítene, a kérdésben leírtak miatt. Én nem érzem jól magam a jelenlegi életemben, mert teljesen monoton, unalmas, ingerszegény és azt érzem, hogy nem tudok tanulni, fejlődni, tapasztalni.

2020. febr. 7. 22:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Az egyetem a legjobb dolog a világon, a legszebb éveim voltam..Hogy lehet az vkinek unalmas? Rohadt nehéz szakra jártam, kb. folyamatosan tanulni kellett volna, mégse annyiból allt az eletem h suliba be aztan haza. Az erasmus a bulizásról szól
2020. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát nekem nagyon nem ilyen... Én nem járok nehéz szakra, de mindig van valami. Zömében szemináriumok vannak, amikre óráról órára készülni kell (olvasni, beadandót írni, prezentációt készíteni és zh-k is vannak rendszeresen) és ez rengeteg időt elvesz. Az előadások könnyebbek szoktak lenni, mert azokon max. van két zh és esetleg egy beadandó (amikkel még megajánlott jegy is szerezhető) és ennyi. Nekem eddig minden félévem is olyan volt, hogy minden napra jutott óra. Időnként el szoktam menni moziba, enni, kávézni, próbálok többet foglalkozni a hobbimmal, sportolni stb., csak elég nehéz megoldani és nem is mindig sikerül rendszeresen.

Az Erasmus szerintem leginkább arról szól, amiről szeretnéd, hogy szóljon.

2020. febr. 7. 23:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Es akkor mi van, ha csúszol egy félévet? Semmi.
2020. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1-2-3 vagyok.


Nekem párom germanisztikán végzett (elte). Nagyjából olyan helyen van, ahova kell a nyelv, de csak ritkán kell használni (néha telefon, néha ügyfélfogadás). De nem ment tovább se fordítóira, se semmi, illetve komolyabb nyelvtudást igénylő munkákat sem tudna elvégezni (pl egy ilyen SSC), mert hiába van meg a nyelvtudásához egy alapja (amivel 5-ös diplomát csinált), azt egyszerűen nem tudná használni, mert nincs meg a nyelvhasználatban szerzett tapasztalata, szóval passzív maradt a nyelvtudása (mondjuk jó kérdés, hogy az ország egyik legjobb egyetemén ez hogyan történhet meg?? 😃 De mindenhol ez a xar az oktatásban, lexikális tudás, gyakorlat nélkül).


Ezért mondom azt, hogy tulajdonképpen nem számít, ha be kell rá áldoznod akár egy teljes évet, mert sokkal többet ad egy anyanyelvi környezetben eltöltött félév, mint maga az egész anglisztika szak összes féléve. Egyszerűen ha megtanulsz anyanyelviekkel beszélni és közvetlennek lenni, teljesen aktívvá tenni a nyelvhasználatot, ha megtanulsz angolul gondolkodni, az sokkal több ajtót nyit majd ki számodra a munkaerőpiacon, mint egy 5-ös anglisztika diploma.

2020. febr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!