Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma miért nézik le azt, aki...

Ma miért nézik le azt, aki háztartásbeli szeretne lenni akár 2-3 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Ma már csak az az értékes ember, aki munkahelyen robotol, többnyire értelmetlen munkákat végezve...



Engem nagyszüleim neveltek. Egyikük eleinte még dolgozott a nyugdíj mellett.

Nagymamám napközben elvégezte a házimunkát, délután ment értem, tanult velem, de játszott is, foglalkozott velem. Voltak évek, amikor gyógytesire, egyébre hordott.

Este volt idejük egymásra és alapvetően nem rohantak sehova.


El nem tudom képzelni, milyen lett volna egy rohanós családban felnőni.


2020. febr. 22. 21:25
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
61%
Mert ez egy kiszolgáltatott élet. Mi lesz ha 20 év után szétmentek? Mihez fogsz akkor kezdeni 0 munkatapasztalattal? Miből fogsz megélni?
2020. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
31%
#1 ezért elfuserálni a gyerekek életét... És mi van ha nem mennek szét? Hogy kapja vissza az éveket?
2020. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
44%

#2


65%+ esélye van, hogy szétmennek.


Nincs elfuserálva a gyerek élete... rengeteg gyerek ma is úgy nő fel, hogy apa és anya dolgozik.. mégis felnőnek, egészségesek, stb. Semmi bajuk nincs.

2020. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
17%
Annyira kivagyok az ilyen, "mi van ha szétmentek" dumával. Tipikus mai mentalitás, hogy lépjünk le azonnal ha valami elba..ódik, nehogy már tegyünk érte hogy jó irányba változzon. Ha nem lennénk ennyire önzőek, és hajlandóak lennénk arra, hogy kompromisszumot kössünk sokkal kevesebb kapcsolat menne tönkre. Erre egyáltalán nem lenne szabad alapozni. Nyilván vannak esetek, mikor nincs más megoldás, mint a válás, de azt gondolom ha felelősségteljesen átgondoljuk, kivel akarjuk leélni az életünket, sokkal kevesebb válás lenne. Kérdező, valahol ebben IS lehet a válasz. Sajnos egyénként gondolkodunk sok esetben és nem párban. Másrészt a társadalom jelentős része nem keres annyit, hogy a létfenntartását biztosítsa. Sok esetben ha elromlik egy mosógép, vagy ne adj Isten jön egy betegség, akkor az eléggé padlóra tudja küldeni a családot még úgyis ha mindketten dolgoznak. Harmadrészt sok nő szeretne a munkájában is kiteljesedni, ma ez a tendencia, ami pedig attól eltér az "nem elfogadható, lenézendő" Egyébként én sem tartozom azok közé, akit boldoggá tenne pusztán a háztartásvezetés, gyereknevelés, de ettől függetlenül én megértem aki igy gondolkodik, és biztos vagyok benne, hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak egy iylen család tagjai. A részmunkaidős állások növekedése is fél megoldás lehetne. Én pl nagyon szívesen dolgoznék félállásban, mellette lenne időm háztartást vezetni és minőségi időt tölteni a családommal,de sajnos ez nagyon sok szakmában még ma sem kivitelezhető.
2020. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
93%

Ráadásul meddig lesz otthon a gyerekkel?

Amíg a gyerek iskolába megy, és utána visszamegy dolgozni? Egyáltalán visszaveszik dolgozni annyi kiesés után?

Vagy sose megy vissza dolgozni, és örökké háztartásbeli lesz? El tudja tartani a férj egyedül az egész családot feleségestől és gyerekestől? Ha igen, milyen színvonalon?

Ha a gyerekek már iskolások vagy nagyobbak, és kevesebb teendő lesz velük, el tudja magát foglalni a feleség? Nem fog túlzottan rátelepedni a gyerekekre, hagy nekik elég önállóságot? Nem lesz túl sok ideje kombinálni, és emiatt féltékenykedni? A férj jól viseli, hogy dolgozik napi 8 órában, még a feleség csak otthon “lebzsel” (idézőjelben)?

Mi lesz válás, betegség, baleset, halál esetén?

Szóval mint látható bennem rengeteg kérdés és kétely merült fel, úgyhogy én se férjként, se feleségként nem szeretnék így élni. Ennek ellenére nem nézem le, aki így szeretne, az ő élete, éljen úgy, ahogy szeretne, pontosabban ahogy szeretnének a házastársával és a gyerekeivel együtt.

2020. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Nem lennék meglepve, ha nagy %-ban éppen amiatt mennének szét, mert nincs idejük egymásra, akár beszélgetésről, akár ágyról van szó.
2020. febr. 22. 21:52
 7/49 anonim ***** válasza:
17%

A gyerekek felnőlnek akkor is ha senki sincs velük, akkor is ha magányosak, akkor is ha unatkoznak.

Van akiben nyomot hagy, van akiben nem.

De nézz csak be a gyakorin a "magányos vagyok" kérdésekbe. Biztos hogy minden oké a mai (meg tegnapi) nevelési trendekkel?

Fel fognak nőlni ha velük van a szülő, meg akkor is ha nem. Csak nem mindegy milyen szociális adalékot kapnak gyermekkorban.


Szóval szerintem nem gáz, ha meg tudjátok oldani, akkor tök jó!

2020. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
93%

Azert, mert az emberek tobbsege gyarlo. Nagyon keves az olyan ferfi ( vagy akar forditott esetben no), aki nem hasznalja ki a parja kiszolgaltatottsagat.

Nem az elso evben, nem is az otodikben, de tiz ev utan kezdodik : az en penzem, en dolgozom ( mert ugye a gyerekneveles / hazimunka NEM szamit munkanak reszukrol ), a masik fel meg kuncsorog a penzert, mar azert is hogy a szamlakat befizesse.

A penzkereso lesz az ur, a hatalom az o kezeben lesz.

Es mint azt feljebb mondtam, az atlag ember kifogja hasznalja a parja kiszolgaltatottsagat. A szerelem elmulik, a haztartasbeli meg szep lassan rabszolgava minosul, egy lusta senkihazi ingyenelove, aki soha egy percet nem dolgozott az eleteben ( mert ugye a hazimunka NEM munka az ilyen zsarnok disznok szemeben)

Aki ilyen jovore vagyik, mint eletcel, az tulsagosan naiv.

Roviden ez a valasz.

2020. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Amikor tizenévesek a gyerekek, akkor tanul valamit az asszony és visszamegy dolgozni vagy visszamegy kasszába, irodai adminisztrátornak akár ideiglenesen.
2020. febr. 22. 22:00
 10/49 anonim ***** válasza:
35%

Lehet teljes életet élni munka mellett is.

Épp ezért kell mielőbb egy olyan saját életet felépíteni, ami kedvező első sorban önmagunk fentartására, majd a gyermek vállalására.


Kell az önállóság.


Bovsánat a kifejezésért, de sokan csak fejest ugranak s b∆sznak mint a nyulak, önmagukra és a gyermek jövőjére nem gondolva

+ A legrosszabbat is bele kell számítani:

Egyedül maradsz a gyermekkel valami úton módon...


"Ma már csak az az értékes ember, aki munkahelyen robotol, többnyire értelmetlen munkákat végezve..."


Az emberek zöme agyhalott s nem igazán ismerik önmagukat se + sodródnak a dolgokkal...


S megsúgom: igazán értéket nem adnak, csak dolgos pici hangyák.

Nem azt mondom nincs hasznuk, de az nem egyenlő azzal, hogy igaz értéket adnak, mutatnak fel.


Csak fenntartják a társadalom rétegeit, akármennyire is undorító így ezt leírni.


Én pl 20x is újra gondolok több opciót minden téren s nem csinálom azt, mint a vulgáris réteg.


Önismeret, önmegvalósítás, karrier, család.


De kinek mi.


Viszont rossz nézni az emberek megkeseredettségét, kiszolgáltatottságát, befásultságát. Elszomorító.


+ Ne feledd anno VS manapság mennyivel másabb volt egy háztartás.


Arról nem is beszélve rengeteg ember az alap életében egyedül is pocsékul osztja be az idejét. (Részben ezért is marad ki az igaz önismeret, ami lényegében az alap élet alapkövei)


Hosszú téma, nem írok nagyobb regényt.


De a mai világban "háztartásbeli" ember kuka.


+ A gyerek is ugyanúgy fog szociális életet élni, a háztól távol (ovi, suli stb) egy mai háztartás pedig nem teljes fenntartó, önellátó s nem hoz akkora felesleget, amit el tudna adni.


Anno a ház körül nem csak a mosás, főzés és a kis sziklakert karbantartása volt...

Dolgoztak! S abból éltek.

Lovak,tehenek, malacok, ....hatalmas földek.


Manapság is dolgoznak csak kicsit más módon. Plusz nem feltétlenül a ház körül.


Az pedig nem normális, hogy csak csüng valaki valaki nyakán, magát eltartattva egy keresetből.

+ Mi van ha olyan valaki mellett kötsz ki, hogy "kuss" lesz a neved s nincs bele szólásod semmibe, mert "én tartalak el".


Vannak ilyenek manapság sokan ...


Nem tudnak szabadulni, mert nincs semmilyen formában önálóságuk.

Az anyagiaktól kezdve emberi oldalig.


"Rohanó család"

Az annak eredménye, hogy elcseszték az életüket és a munkának élnek (legtöbb esetben napról napra vagy épp hogy).


Minden összefügg mindennel.


De tégy amit akarsz, te életed, de lehet vissza fogsz erre még emlékezni.


(Ismerek 2 embert is erre élő pl-nak, felém meg rosszindulatúak, mert őszinte voltam + jóval többre vittem)


Sok sikert

2020. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!