Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma miért nézik le azt, aki...

Ma miért nézik le azt, aki háztartásbeli szeretne lenni akár 2-3 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Ma már csak az az értékes ember, aki munkahelyen robotol, többnyire értelmetlen munkákat végezve...



Engem nagyszüleim neveltek. Egyikük eleinte még dolgozott a nyugdíj mellett.

Nagymamám napközben elvégezte a házimunkát, délután ment értem, tanult velem, de játszott is, foglalkozott velem. Voltak évek, amikor gyógytesire, egyébre hordott.

Este volt idejük egymásra és alapvetően nem rohantak sehova.


El nem tudom képzelni, milyen lett volna egy rohanós családban felnőni.


2020. febr. 22. 21:25
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

Azért nem így mondtam.


De tartom, hogy a legtöbb embernek nincs érdeklődési köre, hobbija...

2020. febr. 23. 11:19
 42/49 A kérdező kommentje:

Egyébként rohanjatok nyugodtan, hogy még a zuhanyra is 2 perc van, még a villamoson is hasznos dolgot akartok csinálni, nem reggeliztek stb, ha a koronavírus vagy a klímapánik miatt nem omlik össze a gazdaság, nem halunk meg pár éven belül, akkor meglátjátok, hogy igazam volt.

:D

2020. febr. 23. 11:27
 43/49 anonim ***** válasza:
80%
Továbbra sem tudtad megmagyarázni miért gondolod, hogy nem lehet egy embernek hobbija és szabadideje munka mellett, gyerek mellett pedig miért evidens, hogy van.
2020. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

Gyerek nélkül is csak annak van szabadideje, aki se nem vállal másodállást, se nem tanul, se nem jár orvoshoz stb, de ilyet nem nagyon ismerek.



Gyereket nevelni meg képtelenségnek érzem, és ha az ember körülnéz, minden tény ezt igazolja.

2020. febr. 23. 11:35
 45/49 anonim ***** válasza:
80%

Akinek jó munkája van, annak nem kell másodállás...


Nézz már körül kicsit jobban. A világ nem a két lecsúszott szomszédból áll

2020. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Az egyik szomszédom idős pár. Alsó középosztály, de megvannak.


Én alsó középosztálybeli vagyok, 1 diplomával és hozzá kapcsolódó 2 OKJ-val, egy harmadik OKJ-val és folyamatban levő felsőfokú tanulmányokkal a harmadik OKJ-val egyező területen. Az elmúlt kb fél évben kvázi munkanélküli voltam és még sohase élveztem az életet.

A másik szomszéd fiatal pár gyerekkel és igen rohanó élettel.


A volt munkatársaim mind igen rohanó élettel, volt másodállásos, tanuló, beteg és családos is. Mind rohantunk.


Tudom, a gyakorin mindenki tökéletes és mindenki napi 4 órában sportol, gyereket hazavisz, tanul vele, beszélget vele, beszélget a párjával, lefekszik a párjával.


Egy percet se pihentek, mégis boldogok vagytok.


Csak egy kérdésem van: TI mit kerestek akkor itt?

2020. febr. 23. 11:58
 47/49 anonim ***** válasza:

Én már semmit. :D

Megyek is csinálni a nemlétező hobbijaimat, téged meg láthatóan úgysem lehet meggyőzni semmiről!

2020. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:

Ha van hobbid, akkor az emberek 5%-ba tartozol.


Helyettem is hobbizz, nekem még mindig beadandót kellene csinálnom, tanulnom kellene, a lakás is úszik.

Közben olyan kimerült vagyok a sok "agymunkától" és épp a rohanástól, az alvás és a spontán szabadidő hiányától, hogy nagyjából zombi vagyok.

2020. febr. 23. 15:11
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek önállosódik idővel, teljesen jó hogy anya szoknyája nincs ott mindig, egy tizenéves gyereknek már nem kell főállású gyerekfelvigyázó, de mivel anyunak nincs más dolga amivel fontosnak érezheti magát, szolgálja tovább a tinédzser gyerekét, az iylen anyától jönneka z önállótlan gyerekek később...
2020. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!