Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma miért nézik le azt, aki...

Ma miért nézik le azt, aki háztartásbeli szeretne lenni akár 2-3 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Ma már csak az az értékes ember, aki munkahelyen robotol, többnyire értelmetlen munkákat végezve...



Engem nagyszüleim neveltek. Egyikük eleinte még dolgozott a nyugdíj mellett.

Nagymamám napközben elvégezte a házimunkát, délután ment értem, tanult velem, de játszott is, foglalkozott velem. Voltak évek, amikor gyógytesire, egyébre hordott.

Este volt idejük egymásra és alapvetően nem rohantak sehova.


El nem tudom képzelni, milyen lett volna egy rohanós családban felnőni.


2020. febr. 22. 21:25
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat vagy képzelt világ?
2020. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
82%

"Ma már csak az az értékes ember, aki munkahelyen robotol, többnyire értelmetlen munkákat végezve..."


Miért nézik le azt aki karriert akar, jó munkát, szakmai sikereket, miért degradálják robottá, ha nem akar otthon ülni és háztartást vezetni?


Egyébként egyszerű, átalakult a világ, 2 fizetésből sokkal jobban, könnyebben, nagyobb életszínvonalon lehet élni, a gyerekek igényei is megváltoztak, megnövekedtek anyagiak terén. És igen, számolni kell azzal, hogy több a válás, nagyon eséllyel marad valaki egyedül a gyerekekkel értelmes szaktudás, munkatapasztalat stb nélkül. (érdemes elolvasni azokat a cikkeket is, amik arról szólnak mennyire beleőrülnek egyes főállású anyák, hogy a 4 fal között töltik az életüket a gyerekeket kiszolgálva.

2020. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az az egyetlen "furcsa" dolog ebben, hogy nincs olyan dolog amiben ki tudsz teljesedni és rajtad kívűl már miliárdan neveltek fel gyereket a történelemben.


Így nem nagyra törő, ambíciózus vagy éppen különleges, csak amolyan "oké, átlagos".


Amivel szerintem nincs baj, de erre tudok gondolni csak hogy emiatt nézik le emberek.


Persze ugyan ez alá tartoznak a gyárban dologzó vagy bolti eladók.

2020. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
84%

Én csak azt nem tudom , hogy ehhez kinek mi a fene köze van.

Nekem is van egy ismerősöm , van három gyerekük.

Kevés a korkülönbség a gyerekek között , szóval az anya otthon van már pár éve. Szerintem már vagy 6 éve minimum.

Néhány ismerősöm előszeretettel csámcsog a témán.

Engem meg lassan már rendesen idegesít , mikor felhozzák.

Két felnőtt házas ember már táncsak eltudja dönteni , hogy hány gyereket vállal , és hogyan oldják meg a helyzetet. Ahogyan azt is , hogy mi lesz az anyával , ha nagyobbak lesznek a gyerekeik.

Ez meg, hogy " mi lesz majd , ha elválnak", hát senki nem lát a jövőbe. Dobhatnak már akkor is , ha épp gyereket vársz , egyedül aztán marha jó felnevelni egy kicsit. De dobhatnak 25év után is.


Szóval... Én biztos nem lennék háztartásbeli. De ha valaki az , hát hajrá. Semmi közöm hozzá.

2020. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy tévhit, hogy a gyereknek az a legjobb, ha az anya otthon van vele évekig, vagy egy életen át háztartásbeli. Szóval, ha valaki így akar élni, hát tegye, de ne jöjjön azzal, hogy ezt a gyerekért teszi..
2020. febr. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
57%
Embernek születtem, tehát túlmutatnak a képességeim és az ambícióim a puszta szaporodáson és létfenntartáson, a gyereknevelés meg kajakészítés pedig csak ennyi...kell még némi plusz, nekem fura, ha valaki csak így dada és takarítónő akar lenni...
2020. febr. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy tévhit, hogy a gyereknek nincs szüksége mindkét szülőből a lehető legtöbb együtt töltött időre. Ha valaki munkába menekülve akar élni a pénzt hozva kifogásként, hogy miért nem akar a gyerekeivel együtt lenni, akkor tegye, de ne jöjjön azzal, hogy a bölcsi, ovi, suli majd elég szociális érzéket és érzelmi biztonságot ad a gyereknek.
2020. febr. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
22%
Sokan azért nézik le mert bátorságra vall. Nézd a válaszokat,mi lesz ha, mi lesz akkor, stb stb. Félelemből nem mernek így dönteni, illetve sokan titkon szeretnének így élni, de félnek az többi nő ítéletétől. Azok szoktak negatívan nyilatkozni a htb nőtársaikról, akiknek már átmosta az agyát a feminista propaganda és egyetlen értékének a karrierje tekinti. Aki rendben van magával és a nőiességével, azt még sosem hallottam, hogy ilyen szinten másokkal foglalkozzon.
2020. febr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

# 15


Nem tudom, nekem mindenesetre jó volt.



Ha valaki csak a gyerek 3 éves koráig van otthon, vagy ugyan 1, de kicsi a gyerekek közötti korkülönbség, már oda a húdenagy karriernek.



A "mi lesz, ha, mi lesz ha" hozzáállás nekem is fura.



Időbeosztás...

Sohase értettem. Persze vannak párhuzamosan végezhető tevékenységek vagy vannak, amiket egymás után praktikus, de ennyi.


Ha meg az ember évekig úgy él, mint egy robot és percre pontosan el van tervezve, mikor mit csinál, lehetőleg közben rohan is, az nem élet, abba rövid úton bele lehet őrülni.



Egyébként el lehet gondolkozni, mi miatt van egyre több kezelhetetlen gyerek? Miért egyre vadabbak a tinédzserek? Miért betegesek az 50 év felettiek? Miért rákosak irtó sokan 50 éves koruk körül? Miért kap az emberek nagyrésze infarktust?


Csak karrier, otthon megenni a gépi kaját és ágyba ájulni, mint egy falanszterben.

2020. febr. 23. 08:20
 20/49 anonim ***** válasza:
78%

"Félelemből nem mernek így dönteni, illetve sokan titkon szeretnének így élni" Azt ugye tudod, hogy ez az egyik legnagyobb ordas baromság amit a gyerekpártiak szoktak mondani a gyermektelenekre?

Ez kb olyan szint, mint, hogy minden anya irigyli a szingli nőket és titokban azért sopánkodik, hogy minden szombat hajnalban másik f/szon pöröghessen, mint a gyerek előtt...

2020. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!