Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy nem...

Mitől lehet az, hogy nem tudom elviselni egyes emberek szagát?

Figyelt kérdés
Nem a csövesekre meg ápolatlan emberekre gondolok, azokat senki nem viseli el. A normális, ápolt, igényes emberekről beszélek. Néhány embernek olyan "szaga" van, hogy egyszerűen taszít, de nagyon. Buszon szoktam néha tapasztalni ha mellém ülnek. Pl amit kifújnak az orrukom levegőt, attól is rosszul vagyok ha megérzem, de nem minden embernél érzem. De nem is kell feltétlen a levegőjét éreznem, anélkül is taszít a "szaga".

2020. febr. 24. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez teljesen természetes. Az ember nem gép, hanem érző lény, aki szaglás alapján is képes a számára szimpatikus embereket kiválasztani. Ennek különösen párválasztásnál van jelentősége, ha nem bírod a másik szagát (van erre közmondás is: "még a szagát sem bírom", akkor esélytelen, hogy működjön a kémia.


Én magamon tapasztaltam, amikor az exemmel már kezdett nagyon kisiklani a kapcsolatunk, semmilyen módon nem kívántam a közelében lenni, akkor a szaga is megváltozott számomra, elviselhetetlen lett.

2020. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Engem is pl randin lehozott hogy gepolaj szagu volt a ffi hiaba nem munkàbol jött hanrm keszülve. betöltöte a szaga az egész helyet.
2020. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Izzadtságszag esetében például a hasonló genom miatt érzünk embereket elviselhetetlenül büdösnek a többihez képest. Persze, mindenki büdös, mikor izzad, de a biológia ezzel azt hivatott kiküszöbölni, hogy a túl hasonló génkészletű egyedek ne szaporodjanak egymással, mert ezzel növelik a kevésbé szerencsés génkombinációval rendelkező utód létrehozását.


Én megérzem az embereken, ha rendszeresen isznak vagy dohányoznak. Érződik a bőrükön, a leheletükön is, olykor napokkal később is. De van ez a tipikus állott bőrszag is, amit gyakran érezni a bőrkabátosoknál... Az is taszít. Az időseknek is van egy jellegzetes szaga, amit a szövetek anyagcseréjének lassulása okoz és nagy odafigyelést igényel szabadulni tőle. Én azt sem bírom.

2020. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, az olakban sült ételeknek is gyakran beivódik a szaga emberek hajába, ruhájába. Az is nagyon rossz, utálom magamon is, mikor véletlenül a konyhában felejtem a kabátom :D
2020. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a dohányszagra gondoltam, nem is a gépolajra, és az izzadság szagra sem, semmi ilyen. Egyszerűen ember szag. Az első válaszolónak köszönöm.
2020. febr. 24. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Mindenkinek van egy alapszaga, bármennyire is fürdik normálisan. E mellett egyes gyógyszerek is képesek ilyen jellegű mellékhatást kiváltani. A kifújt levegőben néha érződik, hogy meg van fázva az ember, és én ha ezt megérzem, akkor tuti én is megfázok rövid időn belül. Nőknél a mensit is lehet kissé érezni.
2020. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!