Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet igy még kibirni...

Hogyan lehet igy még kibirni az életet?

Figyelt kérdés

Nem tudok másra gondolni csak arra,hogy meg kell ölnöm magam. Egyszerüen nem birom ezt az életet tovább.Sajnos bárhogy gondolom át a dolgokat,mindig ezt látom a legjobb megoldásnak.

Hosszu évek óta szenvedek ezzektöl a gondolatoktól.

Bánom a napot amikor meg kellett születnem e világra.


Bármibe is fogtam bele nekem semmi sem sikerült.Egy szerencséltlen senki vagyok aki nem számit fikarcnyit sem. Utálom magamat,utálom az életemet,mindent utálok.

A halál és a szerencsétlenség mindig itt van velem.



Annyi fájdalmat élek át lelkileg,hogy már nem fogom birni sokáig. Elmondani,leirni szavakban nem lehet.f25



2020. febr. 25. 15:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem adja vissza a szeretteid, ahog ymásnak sem, de segíthet elfogadni, és tovább élni az életed úgy hogy kiutat kerestek együtt a gödörből, hogy továbbmehess...Mellesleg vissza akarod kapni az elvesztegetett éveid, miközben eldobnád a többit? Most akkor mi? Nem adja vissza, de az, amit abból merítesz még meg lehet, és esetleg odaadhatja neked még a következő 30-at hogy ne elgyen iylen rossz...
2020. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem akartam én senkit sem megbántani,bocsánat.

Erre mindig is nagyon figyeltem,hogy ugy beszéljek minden emberrel,ahogy azt magammal tenném.


Igazából csak jó leirni a dolgokat,mert nincs kinek elmondanom a fájdalmaim és kit is érdekelne.


8 Igazad van részben! Még van egy pár dolog amit el kell intéznem elötte,addig még ki kell birnom.

Fogalmad sincs miken mentem át. A fájdalom elöbb utóbb legyözi az embert.

2020. febr. 25. 16:06
 13/19 anonim ***** válasza:

Figyelj.

Még mindig azt mondom, hogy valójában nem akarsz te meghalni, különben nem várnál semmire, semeddig. Szerintem fogadd meg az itt kapott tanácsokat, és fordulj pszichológushoz.

2020. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves 13.-as,akkor hogy lehet,hogy 2016 óta nem telt el ugy nap,hogy ne gondolnák az öngyilkosságra?

Pedig akkor még nem történtek velem ilyen gyötrelmesen fájdalmas dolgok.


Most komolyan az a baj,hogy megpróbálok válaszolni minden kommentra? Ti is csak belerugni tudtok,mert az könnyebb. Bocsánat,hogy ide kiirtam valamit.

2020. febr. 25. 16:45
 15/19 anonim ***** válasza:
Miken mentél át, elmeséled?
2020. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

“Ti is csak belerugni tudtok,mert az könnyebb. Bocsánat,hogy ide kiirtam valamit.”


Senki nem rúgott beléd, segíteni próbálunk. Az már a te problémád, ha sértésnek veszed az egyéni véleményeket.

2020. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonymousreview60 ***** válasza:

#7:

A pszichológus vagy pszichiáter vissza hozza nekem a szeretteim?

Nem, de ez nem is célja. Arra ott a vallás.


Vissza adja az életkedvem?


Vissza adja az elvesztegetett idömet és pénzem?

Nem, de segíteni tud, hogy visszaadd magadnak.


Vagy még tovább huzná a bört róllam? (csak kérdezem)

Mindenképpen lehúz bőrt, de ha "dolgozol" a problémádon, akkor meg tudja érni a kifizetett pénzt.


Ha minden nap a rossz,szernecsétlen dolgok érnek

Nem érnek, csak felnagyítod a rosszat, lekicsinyled a jót.

és ezt még a halál is körbetáncolja,akkor ezek után nehéz meglátnod a jót,sajnos.

Agonizálhatsz tovább, és akkor nincs jó. Vagy teszel ellene, és terápiára jársz mint én. A te döntésed, a lépéseket segíthet megtenni a pszichológus és a barát, de az első lépéseket neked kell megtenni. A döntésed/nemdöntésed következményeit te viseled.

2020. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 robi1980 ***** válasza:

" A pszichológus vagy pszichiáter vissza hozza nekem a szeretteim?


Vissza adja az életkedvem? Vissza adja az elvesztegetett idömet és pénzem?


Vagy még tovább huzná a bört róllam? (csak kérdezem)"


Nem, de a pszichiáter írhat fel gyógyszert, konkrétan hangulatjavítót és mellé nyugtatót, ami sokat segíthet a nagyon nehéz időszakban. Ha nem látod kilátástalannak és céltalannak a jövődet, úgy sokkal könnyebb lesz javítanod az állapotodon. Na ebben segítenek a gyógyszerek. (Természetesen nem az a cél, hogy életed végéig gyógyszereket szedj, mert azzal hosszabb távon függőség alakul ki. DE: Ha teljesen depressziós, introvertált vagy, akkor eleve sokkal nehezebben keresel, ill. látsz magad előtt kiutat.)


FELTÉTLENÜL menj pszichiáterhez, lehetőleg minél előbb.

(Szerencsére itt a tavasz, már az is segíti a gyógyulást).

2020. márc. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi az a SOk rossz, ami téged ért? Nagyon csodálkoznék, ha több bajod lett volna, mint nekem, vagy többeknek, akiket ismerek. Sokszor a majdnem semmitŐl is szétesnek emberek. Haláleset - igen, elvesztettem apámat és két páromat már. Nem az a megoldás arra, ha valaki meghal, hogy a hátramaradott megöli magát. Gyerekkoromban az egyik szülőm elmebeteg lett, életveszélyben voltunk mellette, senki sem segített, a másik szülőm paranoiássá vált ebben a helyzetben. Nagyszülőhöz kellett menekülni az idegbeteg fenyegetései elől, aki meg erőszakos alkoholista volt. A semmiből éltünk, nyomorogtunk. Majd ha te is átmentél ilyenen, akkor akarjál meghalni. Addig csak nyafogás, ami művelsz.
2020. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!