Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mai emberek miért nem tudnak...

Mai emberek miért nem tudnak 8 órában lapátolni, csákányozni, fát vágni? Genetika, kitartás, vagy erő hiánya?

Figyelt kérdés

50 éve hétköznapi emberek 8-12 órát kapáltak a földön, vagy csákányoztak a bányában, baltával fát vágtak...


Nagyapám is tüzépen dolgozott, nappal fel kellett lapátolni a szenet, sódert, zúzott követ a teherautókra / szekerekre (napi 15-20 m3-t).

Ők még éjjel plusz munkát vállalak, a vasúti vagonból lapátolták ki az árút, vagy épp pakolták ki a kisméretű téglát (éjjelente 2 ember 1 vagont kipakolt).


Ma már az edzettebb, kigyúrt emberek sem bírnának az ilyen munkát - kérdés, hogy miért? Genetika, vagy az erő, kitartás hiánya?

(Persze, van aki jár edzeni, kondi meg ilyesmi, de az csak napi 1-2 óra.)


2020. febr. 25. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai munka másképp mozgatja meg az izomcsoportokat, mint a kondis edzés. Az utóbbi nagyrészt amúgy is csak látszat.


Amúgy meg azért, mert mi már nem ebbe nőttünk bele, így másképp vagyunk terhelhetőek. Folyton változik a világ, te sem bírnád ugyanazt átélni, mint az ősember. Genetika (ebben a témában ajánlom a Memetika című könyvet, érdekes)

2020. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nincsennek hozzaszokva, a gyúrást meg ne keverd ide, ide kemény állóképesség kell, nem díszpinty.
2020. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Más az edzés, és a munka.

Bár ismerek olyat aki gyúr mellette fizikai munkát végez.

Az edzés lényege, hogy ideális mennyiségú megterhelés után megfelelő regenerációs időt hadjuk, ezzel nő meg az izomtömeg a legjobban.

A régi fizikai munkák egy résénél nem volt egséges idő alatt olyan nagy megterhelés, cserébe folyamatos volt az izmok próbatétele.

Egyébként sok idős embernek ezért is lettek izületi problémái idős korára.

2020. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Haladjunk sorban:


1. A "mai emberek" között is van, aki napi 8 órában lapátol, csákonyoz, fát vág.

2. A "nem mai emberek" sem csak kétkezi munkások voltak, aki tehette mindig kevesebb munkával keresett több pénzt.

3. Miért kellene a "mai embernek" ilyen munkát végezni, ha dolgozhat könnyebben több pénzért? Régen sem a genetika, kitartás és az erő miatt csinálták ezeket, csak nem volt más választásuk ha nem akartak éhen dögleni.

2020. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Akkor menjünk vissza még régebbre, mikor a görög, vagy a római harcosok rengeteget meneteltek egyik helyről a másikra. Kemény vaspáncélt kellett elbírniuk, a kardok is több kg-sak voltak.


A fizikai munkát meg ne hozzuk már párhuzamba a tingli-tangli kondizással. A legtöbb kondis izomzata rettentően merev, inkább gyengének lehetne az ilyen embereket nevezni. Viszont pl. egy shaolin szerzetes sokkal erősebb fizikálisan, mint egy kondis ember.

2020. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok nem szeretek dolgozni, mindig olyan munkát keresek hogy ne kelljen sokat dolgozni.
2020. febr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A test a kapott ingerekhez alkalmazkodik.


Az aki 20 éve lapától sokkal jobban lapától, mintha én felkapnám az ásót.


Az hobbi szinten erőemelőkben semmilyen genetikai adottság nincs, mégis gond nélkül feltudnak emelni 200kgot úgy hogy senki sem néz rájuk a konditeremben.


200kg semmi a szemükben. Egy 90kgos férfinak kb 260kgtól kezdődik az "Elit" alja.


A világ rekord ebben a kategóriában ha jól emlékszem valahol 372kg.


De az átlag soha sem fog elsőre hírtelen felkapni 200kgot.


Az hobbi erőemelők vagy csak időnként konditerembe lejárók akik erőre edzenek, nem genetikai elitek.


Csak az izmaik rostjainak nagyobb százalékát tudják felhasználni egy nagyon specifikus mozdulatban.


Szintén ... a kőművel aki évek óta lapátol és zsákokat emel megedzette a testét, hogy azt a mozdulatot a lehető legjobban tudja elvégezni tudta nélkül. A teste adaptált.


Szóval nem mások az emberek, csak más igenrek, így másra adaptált a szervezet.

2020. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

Egyértelmű kitartás hiánya.

Nem vagyok erős, de napi 8 órában dolgoztam 3 hetet egy gyárban, takarítottam, papírokat szedtem fel a Földről (egyszerre kb 15 kg-ot), raklapra pakoltam, stancoltam, fóliáztam, békáztam, 1200 db ot pakoltam egy dobozba.

Még most is ott lennék, betelt a hely.

2020. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

#7-nek igaza van

Pl én is mikor megnéztem egy 24 órás autóversenyt, utána a F1-et játszi könnyedséggel végig tudtam nézni, tudom ez nem a munkából jön ez a példa, de pl egy 8 órás éjszakai meló után a kb 6 órás iskola gyerekjáték volt.

2020. febr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy egyszerű alaptalan kijelentés. Én is dolgoztam 8 órában raktárban, kézi mozgatással (még béka se nagyon volt). Simán kibírható. Mondjuk 12 órát azt már megéreztem volna, de 8 órányi folyamatos mozgáshoz nagyon könnyen hozzá lehet szokni. Ami nehéz, az az 1-3 hónapos megszokási időszak. Na akkor minden izom bedurran, ha nem volt használva :D
2020. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!