Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem vállal gyereket, az...

Aki nem vállal gyereket, az megbánja később?

Figyelt kérdés

Abban az életkorban vagyok, amikor a "legpraktikusabb" lenne szülni, de pszichésen olyan tropa vagyok, hogy jelenleg párkapcsolatra sem vágyom. A karrieremet is most építgetem, bár az csak a biztonságért kell.


Sohasem hoztak igazán lázba a gyerekek, sőt, a legtöbbször (pl villamoson) kifejezetten irritálnak.

Annyi nehézség van velük, hogy (bár lehet, hogy önzőség) én azt nem feltétlen szeretném végigcsinálni. A terhesség sem egyszerű, sőt, sok nőnél kifejezetten nehéz és utána lényegében az embernek az egész életét másik embereknek (a gyerekeinek) kell alárendelnie.

Magamnak való vagyok, de konkrétan olyannyira, hogy attól is félek, párkapcsolatban hogyan tudnék működni.


Azért izgat ez a kérdés, mert úgy érzem, lényegében most dől el.

35 évesen már öregnek érzem magam a szüléshez, de igazából 30 felett már bármikor annak érzem.


2020. febr. 29. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Van, aki megbánja, de azok, akik sosem akartak gyereket, nem szeretik a gyerekeket, idegegítik öket, azon nem bánkák meg, nekik pont így jó.

(Az a hülye érv meg, hogy "majd ha öreg leszel, ki lesz melletted" azokra sem érvényes, akiknek van akár sok gyereke is, mert ma már a gyerekek többsége nem marad a szülökkel, hanem külön, máshol él, dolgozik, szóval eleve nem is tudnának a szülö mellett lenni)

2020. febr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bántam meg.
2020. febr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

# 1



Nem is arra gondolnak ilyenkor, hogy nonstop.

De hétvégén át tud menni a gyerek, bizonyos dolgokban tud segíteni..

2020. febr. 29. 09:53
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem a legtöbben legkésőbb öregkorukra megbánják. Még sose hallottam olyat öregektől, hogy de jó, hogy nem lett gyerekem. Inkább olyat csak, hogy de kár, hogy nem vállaltam legalább még egyet.
2020. febr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy bánom. (F)
2020. febr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Onzoseg azert megbanni mert nincs aki rad nyissa az ajtot hetvegente 70 evesen.
2020. febr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

Én is azt tudom írni, amit már írtak, hogy én se hallottam még soha olyat senkitől, hogy jaj de jó, hogy nem vállaltam vagy olyat, hogy egyáltalán nem bántam meg.


Egyébként én is olyan voltam, hogy soha senki gyereke nem foglalkoztatott, nem szerettem a gyerekeket.


Aztán mióta saját van, elég sokat változott a hozzáállásom.


Jó dolog a gyerek.

2020. febr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Én azt látom, hogy azok bánják meg, akik vállalnak.


Olyan nem hallottam, hogy "jaj de jó hogy nincs gyerekem" De olyat igen, több ember szájából is, hogy "ha még egyszer újrakezdhetném, biztos nem volna...)

2020. febr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Több embert ismerek, aki inkább azt bánta meg, hogy vállalt gyereket, mint olyat, aki azt, hogy nem lett neki. Persze szeretik a gyereküket, de mikor egy családos ember határozottan lebeszél arról, hogy gyereket vállalj és irigyli az életed, az jelent valamit.
2020. febr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

"De hétvégén át tud menni a gyerek, bizonyos dolgokban tud segíteni.."


Lányom 10 ezer km-re lakik.

Csak azért, mert át tud menni segíteni, csak azért nem kell gyerek. Amúgy meg, amit rá költenél, azt tedd valami nyugdíj előtakarékossági számlára, hogy ne legyen gondod idős korodban, meg tudjál fizetni valakit, aki segít.

2020. febr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!