Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Férjek, mit szólnátok, ha a...

Férjek, mit szólnátok, ha a feleségetek, aki eddig viselte a neveteket -né formában, ezután már nem szeretné, és visszavenné a leánykori nevét? Rosszul esne nektek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 13. 18:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
JÉ!! Te a nő vagy?? Szerintem itt mindenki azt hitte, hogy a férfi.
2020. márc. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ha szerelmes is volt valaki egykor a férjébe, az a szerelem legtöbbször elmúlik. Arról már nem is beszélve, hogy egyáltalán nem mindenki volt szerelmes valaha is a férjébe. Ha mégis, sokaknál már a házasságkötésre elmúlik.
2020. márc. 14. 00:10
 13/16 anonim ***** válasza:
Igy viszont egyértelmű a tanácsom, és szerintem a többiek is ezt mondanák. ne velünk beszéld ezt meg, hanem a férjeddel!! Őt kérdezd, hogy mit szólna hozzá, vele oszd meg az érveidet...
2020. márc. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát, sajnálom. :( Pedig a szerelem jó dolog.
2020. márc. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, én teljesen megértem. Most függetlenül a szerelemtől. Borzasztóan ódivatú. Kovács Lajosné, Kovácsné Szabó Veronika, szörnyű. Azt megértem, ha valakinek tetszik a férje vezetékneve önmagában és passzolna a keresztnevéhez, ezért felveszi. Én biztos megtartom a sajátomat.
2020. márc. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a szüleim összeházasodtak a 90-es évek elején, akkor anya felvette apa nevét, mint Tóth Lászlóné (nem valódi neveket írok). Nem tudom meddig érlelődött benne, de úgy 10 éve jutott oda, hogy zavarja, hogy nincs saját neve hivatalosan és ebben teljesen meg tudom érteni. Számomra ez a szokás mindig is felfoghatatlan volt és őszintén szólva néha zavart is. Pl középiskolában nem tudtam évekig az egyik kedvenc tanárom nevét emiatt, csupán a férje nevét, akivel sosem találkoztam. Milyen abszurd ez már?

Nálunk anya végül a Tóthné Nagy Anna verzióra váltott, mert apát valamennyire zavarta volna, ha teljesen visszaveszi a leánykori nevét. Szerintem a kapcsolatukban az évek során nem történtek jelentős változások, ami miatt anya változtatni akart volna nevét, egyszerűen felmerült benne az a belső igény, hogy önmaga jogán definiálja és hívja magát és ne teljesen apán keresztül. Apa először nem örült az ötletnek, de végül azt mondta anyának, hogy csinálja, ha neki ez fontos.


24/F

2020. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!