Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből lehet észrevenni ha...

Miből lehet észrevenni ha valaki szegény családból származik de jelenlegi jövedelme alapján középosztálybeli életet él? Mi a leginkább árulkodó jel?

Figyelt kérdés
2020. márc. 25. 17:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%
Adakozóbb, humánusabb a másikkal szemben, de közben megfontolt.
2020. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Leginkább magatokról írtatok, ahogy ti látjátok magatokat, külső szemmel érdekelt volna inkább.
2020. márc. 26. 10:55
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a különbség? Sokkal hitelesebb magamról írni, mint mást bámulva spekulálni.
2020. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet erre mit mondani, mert ez az adott személy személyiségén és egyéni tapasztalatain múlik.

A szegénység után jövő hirtelen gazdagság az egyik emberből végtelen, önző pazarlást, egy másikból pedig mértékletes, a többi ember iránt emiatt kimondottan empatikus életet is kiválthat. Valaki kétpofára tömi a kaviért és leköpi a csövest az utcán, mert a régi énjére emlékezteti, valaki pedig pont ezért az érzésért indít egy ingyenkonyhát a rászorulóknak. Ugyanarra a körülményre a különböző emberek nagyon máshogy tudnak reagálni, akár szöges ellentétesen is.

2020. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsó 2 válaszolóval. Külső szemlélő nem tudhatják hogy az a másik hogyan éli meg a szegénységet és ez milyen hatással lesz rá. Van ismerősöm akit nem zaklatta fel, van aki pedig nem szívesen emlékszik vissza erre az időszakra. Ismerek is ilyen testvérpárt. Ebből következik hogy másnak a reakciók. Az emberek is mások. Vannak természetüknél fogva önző, irigy emberek, belőlük a szegénység mást vált ki mint aki alapból empatikus és gondoskodó. Úgyhogy nincs olyan hogy " leginkább árulkodó jel".

Mint mondtam rám a gyűjtögetés a jellemző, van aki az utolsót is meg eszi mert megszokta hogy ami van az van. De van olyan ismerősöm aki egyedülálló anya volt és régen alig volt miből ennie, most pedig gond nélkül dobja ki a kaját egy harapás után mert nem ízlik neki, kit érdekel van pénz újra. Olyan is akinek a családja nagyon szegény volt, most pedig szemrebbenés nélkül szórja a pénzt mert most van neki. Én más vagyok, ezért én teljesen mást csinálnék azzal a pénzzel. És most visszakanyarodhatunk a mondókám elejére, hogy minden személyiség máshogy éli meg a szegénységet és máshogy dolgozza fel.

2020. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!