Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány éves korig normális, ha...

Hány éves korig normális, ha egy gyerek, nem tudja kimondani az "r" betüt?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Van, aki soha életében nem tudja kimondani a pörgetös R-t, de ettöl még normális.
2020. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

6 éves korig normalis

De addig sem àrt vele mondokazni repa retek mogyoro es tilos görcsölest elvàràst tamasztani


Ismerös kisgyerek ugy tanulta meg hogy az ovis kistarsa mindig lövöldözött hogy "trfuu trfuu"es azt utanozta ponebol. Szoval jatszatok katonasat egy idö mülva neki is menni fog. Fö az hogy élmény pozitiv legyen a tanitas ne kinlodos gyakorlas!

2020. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A link lemaradt

[link]

2020. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Az unokám is raccsolt, aztán az óvodában, valamikor 3-4 éves kora között egyszer csak, szinte egyik napról a másikra ki tudta ejteni az r-t.
2020. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 8 évesen mondtam ki először :) Mindenki azt hitte, hogy már nem fogom
2020. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
26 éves vagyok, és még mindig raccsolok. Már nem olyan durván, mint még az oviban és az iskola első pár évében, de azért észrevehető, pláne ha hosszan beszélek valamiről, és annyira nem koncentrálok az r betűknél.
2020. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 6-7 éves koráig nem tudja kimondani, nem árt elvinni logopédushoz. De sztem az sem "nem normális", ha valaki úgy nő fel, hogy selypít vagy raccsol, csak talán hasznosabb megtanulnia jól kiejteni.
2020. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 éves koromban sem tudtam kimondani, szóval el is vittek logopédushoz. Ismerek olyat aki 20 évesen sem tudja kimondani. Érdekességképp: Én 17 éves koromig nem tudtam azt kimondani, hogy "antibiotikum", egy osztálytársam tanította meg kimondani, addig inkább nem hasznàltam ezt a szót. Tudom ciki, de legalább már ki tudom mondani.
2020. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen beszédhibákon bármilyen életkorban lehet javitani, nincs korhatár. Sőt, szerintem felnőtt korban olyan értelemben sokkal könnyebb, hogy akkor már van az illetőben belső késztetés, hogy megoldást keressen a problémára, mig egy kisgyerek szemében még totálisan mellékes, hogy raccsol, és tojik bele. (Nekik van igazuk, ők még tudják, mi igazán fontos és mi nem... :) ) Ez akkor igazán gáz csak, ha Róbertnek, vagy Richárdnak hivják. Mint ahogy a pöszének is rossz, ha ok sz van a nevében. Nem tud frusztráció nélkül bemutatkozni.
2020. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az unokatestvérem kicsi korában is szépen mondta a "r" betűt. Viszont az édesanyja raccsol egy kicsit, és ez néhány szónál hallatszott is nála :D
2020. ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!