Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Még mindig sokan elitélik...

Még mindig sokan elitélik azokat az embereket, akik nem akarnak gyereket? Baj, ha én nem akarok?

Figyelt kérdés

Változott már erről az emberek véleménye, vagy még mindig elitélendő az, ha valak nem akar gyereket?

Nő vagyok és nem akarok gyereket. Párom sem. Kutyákat akarunk csak.



2020. márc. 29. 22:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Még mindig sokan elítélik az ilyen embereket. Pedig felelősségteljes ember felméri, hogy alkalmas-e a gyerekvállalásra vagy sem. Nem mindenki való szülőnek. Inkább az az elítélendő, hogy még mindig túl sokan szülnek olyanok, akiknek nem kéne.
2020. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az emberek véleményének élsz, vagy magadnak?

Én sem akarok gyereket, az emberek többségét ez pont nem érdekli, de engem akkor se érdekelne, ha mindenki elítélne érte. Foglalkozzanak a saját életükkel, nem akarok megfelelni mindenféle random embernek, abban mégis mi a jó?

2020. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarok, nem is fog ez változni, de nálam ez sosem volt téma. Aki fennakad azon, hogy valaki nem akar gyereket, azt nem tudom komolyan venni, maximum mosolygok egyet. Szerencsére egyre kevesebb síkhülye embert tudok az ismerôseim között.
2020. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem elég sokan, mondjuk országos átlagban. De ez gondolom, téged nem érdekel, mert miért is érdekelne. Nem tudom, az ismeretségi körödben mit tapaaztalsz, engem szerencsére többnyire intelligens emberek vesznek körül, akik tudják, mi fér bele és mi nem. A saját tapasztalatom az, hogy bár mindig biztos voltam benne, hogy nem akarok gyereket, egy időben gondolkoztam azon, amin te, hogy vajon mások mit szólnak hozzá, egyáltalán rendben van-e ez így. Érdekes, akkoriban sokan betaláltak ezzel, kollégák,távolabbi rokonok, random emberek. Mióta viszont teljes mértékben magaménak érzem a döntést, felszabadultam a megfelelési kényszer alól és magasról teszek rá, hogy ki mit gondol, valahogy leszálltak rólam. Meg vagyok róla győződve, hogy aki rendben van ezzel a döntésével és boldog azért, mert így döntött, az kívülről is látszik, hogy úgy mondjam, önazonos. Lepattan róla a dolog. Pedig mi ráadásul szeretjük egymást a férjemmel, régóta házassáhban élünk, az átlagosnál jobb anyagi körülmények között és mások gyerekeivel is nagyon jól kijövünk. Szóval elég "gyanús" minden szempontból, mégsem találnak meg ezzel, mert nekünk ez a természetes.
2020. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Környezetfüggő.

Vidéken és nagymagyarkodó körökben boszorkányüldözés várható...

2020. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
19%
nem itelik el ket fajta no van ,van aki mindent megtesz ,hogy legyen gyereke,a masik meg ne legyen,sot a kutyajanak,se legyen kolyke,
2020. ápr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
71%
Felelős gazda ivartalanít, akár ő maga akar gyereket, akár nem.
2020. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
Sajnos az emberek egy része nem gondol bele abba, hogy valaki esetleg nemi okok miatt vagy valami trauma miatt nem akar gyereket. Vagy bármi más ok miatt és néha nem veszik figyelembe egyből jön a lenézés...Persze ha az illető elmondja az okát na akkor kussol persze mind...Ne érdekeljen mások véleménye, nem ők élik az életedet és nem szólhatnak bele random emberek...Semmi joguk hozzá, ahogy neked van jogod, hogy eldönts akarsz e vagy nem. Én személy szerint nem akarok, mert az első aktuson se akarok átesni, nem semmi olyan miatt csak egyszerűen így jó nekem. Aki meg emiatt leszól az magára vessen legyen boldog mindenki és élen úgy ahogy akar és ne mások szabják meg...ENNYI :D
2020. ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj azzal ha nem szeretnél gyereket,én sem ítélem el. Mindenki éljen úgy ahogy jónak látja. :)

Régebben én sem szerettem volna gyereket, aztán rájöttem, hogy mégis kell.

2020. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan ember van, aki nem szereti a hangos zajokat, gyerekordítást. Sokan azt szeretik, ha csend van körülöttük. Így nyugodtan tudnak munka után pihenni.
2022. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!