Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Svédország csinálja okosan,...

Svédország csinálja okosan, és nem teszi élhetetlenné az emberek mindennapjait, akik este is szeretnének élni, sportolni, stb. , nálunk miért kell?

Figyelt kérdés

A vírust ígyis-úgyis elkapja rengeteg ember, mert boltba menni és dolgozni járnak az emberek és KELL. Ugyanakkor a gazdaság tönkretétele miatt rengeteg munkanélküli, elszegényedett, tartalékait felélő ember lesz, aki kénytelen kb. mindenét eladni, ha életben akar maradni.

Igen, a nagyon beteg emberek meghalnak a koronavírustól (is), de ezek az emberek már fél lábbal a sírban vannak, és nem túl jó csere, hogy bedöglik a gazdaság, cserébe még élnek 1 évet a következő daganatos betegségük kialakulásáig vagy szívinfarktusig, ami az egészségügyi állapotuk miatt elkerülhetetlen.


2020. ápr. 4. 23:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy az Olaszokat kár felhozni hogy "na látjátok, látjátok, ez van ha nem lockdown-oljátok az országot!"


Az olaszok már ELŐTTÜNK lockdownoltak mindent, , ők már lassan egy hónapja gubbasztanak a házaikban. (március 15-én hirdették ki, nálunk eközben még egy hete se).


Na mindegy, kár az ilyeneknek magyarázni...


Ha 10X nem írtam le eddig jó hosszasan a történet dinamikáját akkor egyszer sem. Anyways kihullanak minimum milliós számban még év végéig, és anyways nem fog jutni a betegek túlnyomó részének ellátás.


Baromira megszoktuk az utóbbi 60 évben hogy evidens az, hogy mindenki kardiovaszkuláris betegségekben, meg szervi elégtelenségekben hal meg 75+n éves korában...

Úgy kezeljük a kérdést, mintha egy minden korcsoportot érintő ebola szerű dologról lenne szó...


bezzeg milyen k***rvajót viccelődik egy csomó dohányos, vagy épp egészségtelenül táplálkozó ember azon hogy "há' valamibe meg kell halni".


A napokban láttam egy mémet is erről.

Első kép:


Köhögsz egyet. *Pánik, félsz hogy koronavírus

Elmész doktorhoz, megmondja hogy csak tüdőrák. *Calm, megnyugszol, mert csak rákos vagy.


Na mindegy, utoljára fincsi válság több mint 10 éve volt. Legalább fiatal felnőttként átélhetem, és tudok majd sztorizni az unokáknak hogy hogyan omlott össze előttünk a világpiac.

2020. ápr. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek veled, kérdező. Egyedül a veszélyeztetetteknek van értelme karanténba vonulni. Nekem is vannak nagyszüleim, akik helyett szívesen bevásárolunk, gyógyszerek, stb, hogy ne kelljen kimenniük. De ez így nem állapot, hogy egy 0.1-0.6 %-os halálozási arányú vírus miatt ekkora cirkuszt csinálnak.
2020. ápr. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

Vigyázz mit mondasz 13-as, mindjáért jönnek és jól beszólnak neked hogy "aszámokatsetudod".


Mert az nem 0,6%-os mortalitású, hanem 2,5-3%-os...


(Ami egyébként úgy jön ki, hogy 0-30 között kb 0,02 és 60 felett 10%-os...)

2020. ápr. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%

Adom kérdező,de mindjárt jönnek a Médiahuszár agymosottak,aki max a TelAviv 2 -ből meg a Csintalan TV-ből tájékozódnak.

Igen a svédek extra jól csinálják,meg is lehet nézni milyen ott az életszínvonal,kicsit tudnak valszeg ott még tudnak gondolkodni a média benyalása helyett.

Itthon párunkat eltekintve nem,birka módra béget a magyar átlag megállás nélkül.


Én is ezt minden menjen ahogy eddig,minden bolt legyen nyitva,éljük az életünket,engedjük el ezt a sz_r vírust,mert majd amikor recesszió lesz és tönkremegy sokak élete akkor majd lesnek.


Aki sportol,egészségesen táplálkozik,vitaminok ásványianyagokat szedi,mellette megissza a minimum 3 liter folyadékot nem lesz baja.

Csak nem lisztet,meg cukrot kellene venni a sok marhának,mert a cukor pont gyengíti az immunrendszert.


És igen hagyjuk az öregeket,IJB nekik,a gazdasági recesszio jobban fájna mint pár idióta öreg akinek mindegy már,nekünk fiataloknak meg most kell az életünket megalapozni nyilván akik tanultak meg folyamatosan tesznek érte.

Az öregek meg maradjanak otthon,azok tényleg mert miattuk van a cirkusz amúgy,amikor semmit se csinálnak már.

2020. ápr. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha az idősek miatt rombadöntjük a gazdaságot, később ki lesz, aki kitermeli majd a nyugdijukat? Ez eszébe jutott itt bárkinek is? Majd megtermelik maguknak?
2020. ápr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
58%

Adom 16-os,el kellene engedni ezt a kiszuperált influenzát.

Érdekes a svédek nem pánikolnak,ja mert van agyuk is meg GONDOLKODNAK,ami az átlag magyarnak nem divat,csak birka módra béget.

A válság fog majd nagyot ütni a sok idióta miatt aki benyeli amit tol a média,de mögé egyik sem nézne meg MaradjOtthonozás.

2020. ápr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

Pont azon gondolkodtunk a baráti körben, hogy ha itt lesz a végére 1000 halott, de cserébe teljesen összeomlik a gazdaság, és rengeteg lesz a munkanélküli, akkor megéri? Főleg, hogy már most jönnek ám a más fajta hírek is az olaszoktól. A szegényebb régiókban már most elfogyott a pénz, nincs kaja, nincs semmi, páran öngyilkosok lettek vagy bekattantak.

Sajnos nagyon úgy néz ki, itt is ez lesz. Csak indulj ki abból, hogy hány családban vesztette el a munkáját valaki. Jövőre hirtelen, emelt összegben kell elkezdeni fizetni a hiteleket. De nem biztos, hogy lesz munka. Sőt, én azt tartom reálisnak, hogy több munkanélküli lesz, mint valaha. Ez lenyomja megint a béreket a béka se.ge alá. Az árak már most elképesztően emelkednek.

Segély nincs, munkanélküli nincs, pénz nincs, enni meg kell. De jövő decemberben a fűtött lakás is luxus lesz.

Bármilyen hihetetlen a kormány tagjainak, de 2020-ban is meg lehet fagyni.


A következő években több fiatal, életerős, munkaképes lesz majd öngyilkos, mint ahány ember a vírusba belehal.


Ezt persze nem mérlegeli senki.


A másik oldalon ott a (kozmetikázott, hivatalos) statisztika. Ez alapján pont akkora a mortalitás (5%), mintha egyáltalán nem kapnának orvosi ellátást. Ezért aztán kár évekig elhúzni.

Csak ugye arról nem beszélünk, hogy ennek mi a háttere.

2020. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a svédek csinálják jól. Kicsit sokat kihoznak ebből az egészből, hogy később meg lehessen magyarázni az áremelkedéseket stb. Csak a gazdaságot akarják leépíteni.
2020. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Egyébként Svédországban sokkal fejlettebb a kórházi technológia, sokkal nagyobb esélyük van megmenteni a betegeket, a veszélyeztettebbeket is. A mi kórházainkban ez nem működne.
2020. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
44%
Én azt nem értem, aki nem is Magyarországon él, mint pl 5-ös válaszoló, az milyen jogon pofázik bele az itthoni dolgokba? Azon persze nem aggódsz, hogy a rokonaidnak miből lesz fizetve a nyugdíja meg a kórházi ellátása, mert azt majd tőlünk levonjak, te meg kimentél nagy pénzt keresni. Amivel nincs is gond, csak utána maradj csendben, mert jogod nincs beleszolni, hogy Magyarországon ki mit gondol vagy csinál. Rakd helyre a saját országodban élő embereket, ne itthonra oszd az észt.
2020. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!