Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te is 18 hónapig otthon maradsz?

Te is 18 hónapig otthon maradsz?

Figyelt kérdés

Aki szerint az az egy üdvözítő megoldás, hogy nem megy sehová, az ugye tudja, hogy ez csak akkor igazi megoldás, ha legközelebb akkor megy emberek közé, ha megkapta az oltást?

Anélkül senki se védett, ráadásul az immunrendszer minél kevesebb kórokozóval találkozik, annál gyengébb.

Kivétel az, aki már átesett a fertőzésen, és védett.

Nem lenne jobb minél előbb letudni az egészet?

A halálozási statisztikák azt mutatják, hogy semmivel se jobbak a túlélési esélyek, ha elhúzzuk.

Viszont a gazdasági válság annál mélyebb lesz, minél tovább tart ez az ücsörgés.

Olyat se ismerek, aki beteg lenne, vagy valakije kórházban van, ne adj isten elhunyt. Viszont több ismerősöm is mondta már, hogy annyira kilátástalan a helyzete, hogy lassan az öngyilkosság lesz az egyetlen kiút.

Ebből úgy számolom, hogy jóval többen fognak a válságba belehalni.


2020. ápr. 8. 15:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%

#10

Plusz nekem még mindig rejtély, hogy honnan tudhatnánk biztosan, hogy ki veszélyeztetett.... de erre még egyszer se kaptam választ.

Vagy rajtam kívül mindenki tud 100%-os öndiagnosztikát futtatni, és egyértelműen, biztosan tudja hogy nincs valami kezdődő és/vagy tünetmentes betegsége? Csak mert rengeteg egészségügyi probléma létezik, ami nem okoz az első naptól látványos tüneteket, de ettől függetlenül még veszélyes lehet - akár önmagában is, de a vírussal kombózva biztosan.

2020. ápr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
59%

A kisebbik rosszat kellene választani.....

Még azis lehet a svédek csináljak jól.

2020. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Eleve én a mai napig járok dolgozni, muszáj mert kell a pénz mint mindenki másnak. Én annak örülök hogy van még lehetőségem dolgozni, van miből megéljek ennyi. Nyilván nem csavargok el erre arra indokolatlanul és a munkahelyemen azért eléggé odafigyelnek arra hogy minél kevesebbet érintkezzünk és nem vagyunk egymás szájába, tehát valamennyire biztonságban érzem magam. Boltba eljárok mert kell, postára meg maximum patikába és pont. Én most kerülöm a kimozdulásokat tehát indokolatlanul nem megyek el otthonról, nem csavargok, stb... Nehéz elviselni de ameddig akad itthon bőven tenni való a házkörül addig nem akadály nekem az itthon maradás, legalább könnyebben ráveszem magam hogy dolgozzak valamit a házkörül csavargás, szórakozás helyett.
2020. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugye az idősebb korosztály mindenképpen a veszélyeztetett csoport. Akinek ismert, krónikus betegsége van szintén. Én most terhes vagyok. Ebbe sorolom magamat is.


Állítólag, az olaszoknál, azért szabadult el ennyire a járvány, mert több generáció él együtt. A briteknél, bár nem ismerem a családi modellüket, arra következtetek a 2.pontból, hogy ez a helyzet nem áll fenn.


Mindenesetre szerintem, nem kivitelezhető 18 hónapnyi izoláció.

2020. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
60%

Mi a fenéért maradnék otthon 18 hónapig? Pár hónap, mire lecseng a járvány, a vírus nem olyan, mint egy vándormadár, hogy időzik egy kicsit, odébb áll, majd újra visszatér.

"A halálozási statisztikák azt mutatják, hogy semmivel se jobbak a túlélési esélyek, ha elhúzzuk."

Nézd meg kérlek, hogy mi van Olaszországban, és mi van mondjuk Ausztriában!

"Ebből úgy számolom, hogy jóval többen fognak a válságba belehalni."

A többi számításodból kiindulva - egyszerű híreket, primitív számadatokat nem tudsz összehasonlítani - nem sok realitása van a számolgatásodnak.

2020. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

En auguasztusig tudok varni. Nagyon nem szivesen, mert mar most halalra unom magam, tanulok es edzek, es ennyi.

3 hete jottem haza Angliabol, mert megszunt a munkahelyem es ebben a helyzetben nem akartam vagyonokat kolteni alberletre ott ugy, hogy ki tudja, hogy mikor talalok uj munkat.

De augusztusban muszaj lesz visszamennem. Oktobertol egyetemre akarok majd jarni, meg amugy is, muszaj valami jovedelem, mert nem akarom az osszes felretett penzem felelni.


Elotte mar regota tervezgettem egy hosszabb pihenot, de nem igy, hogy meg a csaladom felet meg se tudom szinte latogatni.

2020. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

#15: Te hol élsz? Ausztria vagy Olaszország?

Én Magyarorszagon. Itt 2019-ben majdnem 600 beteg igazoltan kórházi fertőzésben hunyt el.

2007-ben a H1N1 kb. 5000 embert vitt el idő előtt.

Tavaly arról szólt a hírek fele, hogy milyen gyalázatos körülmények vannak a kórházakban.

Most több idősek otthonában is tálaltak beteget. Állítólag (?) azért, mert kórházban voltak, onnan mentek vissza az intézetbe, már fertőzötten. Ezt hivatalosan senki se erősíti meg, de több komment is erről szólt.

Szóval én nagyon úgy látom, hogy ha kórházba jutok, rosszabbul járok. (3 éve voltam 6 napot, utána 8 hónap alatt gyógyultam fel egy bakteriális fertőzésből, ami már mindenre rezisztens.)

Aki beteg, idős, kismama, stb. okból veszèlyeztetett, ők más okból amúgy is otthon vannak, illetve lehetnek. Kap nyugdíjat, táppénzt, és eddig is legfeljebb heti egyszer ment vásárolni. Az ő életük változik meg legkisebb mértékben.

De a gyengülő forint őket is érinti, mert rettentő áremelkedést okoz.

Pont ezért is lenne jó, ha végre hagynánk ezt az ostobaságot. Teszem azt: 8.55-kor egy 30 éves áll a kasszánál. 9.05-kor egy 70 éves. 10 perc alatt elpusztult a vírus, és teljes körű fertőtlenítésen esik át minden dolgozó? Fenét, jó, ha kesztyűt tud cserélni, vagy épp azt se. Ugyanúgy megfertőződik az idős ember.

Csak a fél ország szív, mert nincs suli, ovi, bezárnak a munkahelyek, és nagyon sok nem is fog már visszanyitni.

Mások meg be se zárnak, és 800 ember szívja ugyanazt a levegőt napi 12 órában. Az aztán biztos nem fertőz. Aztán megy haza a családjához, és adja át idősnek, fiatalnak.

Így az izoláció olyan, mint a medencében a nem bepisilős meg a belepisilős rész.

2020. ápr. 8. 16:39
 18/30 anonim ***** válasza:
Ami az ellenszerre várást illeti, meg kell jegyezzem, az influenza ellen is van védőoltás, megis többszázezren halnak bele évente.
2020. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Itt abban van a lényeg, hogy minél kevesebb ember fertőzött, annál nagyobb az esély, hogy túlélik, ugyanis kaphatnak normális eü ellátást; nem kell az orvosoknak választani, hogy kit nem raknak lélegeztető hiányában az intenzívre (pl. Olaszország).


Szóval igenis számolni kell azzal, hogy ez végig megy az emberiségen, ha otthon maradsz, ha nem. Csak nem mindegy, hogy mekkora ütemben.

2020. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Baromság.

Csak 2 dolog:

Persze, kapja meg mindenki. Lehet nem ebbe halsz bele, hanem egy vakbélgyulladásba, mert a sok fertőzött túlterheli az egészségügyet és nem tudnak ellátni.

Másrészről, minél lassabban terjed annál kevesebb olyan ember kapja el, akire fokozottan veszélyes. Lásd szüleid. Oké, hogy te túlélnéd gond nélkül, de ők?

2020. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!