Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hallottam egy hírt, hogy...

Hallottam egy hírt, hogy diákok szeretnék, hogy ne legyen megtartva az érettségi hanem helyette a jegyeik átlagából kapjanak egy “érettségi” jegyet a járvány miatt. Ez valami vicc? Nevetségesnek tartom az ötletet is

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 20:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
49%
Én nem vagyok már diák, de szerintem jó, logikus ötlet.
2020. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
Azt figyelembe véve, hogy mennyi ideig nem lesz iskola és a távoktatás nem igazán annyira egyszerű és van, aki nem tud részt venni benne, igenis logikus gondolat.
2020. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
csak annyi a dolguk, hogy otthon ülnek és tanulják a tankönyvet ( amiben minden 100%ig benne van).. én örültem volna 10 éve ha ennyi plusz időm lett volna felkészülni :D amit nem értenek arra meg 5perc rákeresni az interneten és találnak magyarázó videókat/ anyagokat vagy ugyan úgy meg tudják pl. egymással konzultálni a dolgokat skypeon is.. magántanár is ugyan úgy van skypeon ha valakinek az kell.
2020. ápr. 9. 21:02
 4/29 anonim ***** válasza:
52%

Nekem szimpatikus lenne. Aki tényleg egyetemre való, az 4 éven át bizonyította ezt jó jegyekkel. Aki meg nem, az meg kit érdekel, hogy milyen eredménnyel végez.


Legalább meg nem bukna senki

2020. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
61%
Miért kell direkt kelteni a feszültséget, és beleszólni egy olyan dologba, amihez neked semmi közöd sincs? Sok boomer úgy okoskodik az érettségivel kapcsolatosan, mintha annyira értenének hozzá.
2020. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, jelenleg azt akarják, hogy csak írásbeli legyen május 4.-étől kezdve.

Gyakorlatilag most kopogtat a járvány harmadik szakasza az ajtón, és megmozgatni 100.000 diákot (ennyien jelentkeztek idén érettségire) a legnagyobb tömeggyilkosság lenne.

Igen, valahol megértem a felháborodásod, de van jobb ötleted?

2020. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

+ rengeteg gyerek ( tisztelet a kivételnek!!) mit csinál órán? Telefonozik, bármit csak ne kelljen odafigyelni.. szóval ne magyarázza nekem senki hogy az a baj, hogy nincs fizikailag oktatás az iskolapadban.

Mindig mindenki szeretne mindent megúszni ( nyilván érthető módon) de ez már a vicc kategória

2020. ápr. 9. 21:04
 8/29 A kérdező kommentje:
nem vitát szeretnék csak megkérdeztelek Titeket a témáról :)
2020. ápr. 9. 21:05
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

Őszintén remélem, hogy ez csak valami "Apám barátjának a haverjának a nővérének a felesége azt hallotta Viktortól..." féle pletyka. Hogy miért?


- Rengeteg helyen komolytalan az osztályzás. Ha jó kisfiú/kislány vagy, ötöst ad a néni/bácsi, de ha rosszul viselkedsz, úgy megszopatlak, hogy még a k_rva anyádból is kiszívod a postás alvadt g_cijét.

- Ha nem áll fent az első eset, akkor jön az, hogy mégis mivel engednének át? Ha 2,0 az átlagod már jó vagy? Csak mert normál esetben ennyivel vagy átrugdosnak, csak többet ne lássanak, vagy úgy meghúznak mint a szél. Akkor feljebb viszik? Akkor jön a cirkusz, hogy hogy képzelik ezt.

- Ha valaki rosszabbul teljesített az évben bármi miatt, de érettségire összekapta magát, mert szeretne továbbtanulni, akkor cseszheti az egészet csak ezért?

- Mivel igazolják, hogy valós tudás alapján kapták azt az "érettségi" eredményt? A dolgozatok 90%-a már garantáltan megsemmisült.


Rengeteg kérdés, probléma merül még fel bennem, de ennyit szerintem épp elég felsorolni. Szerintem akkor már inkább többkörös érettségit kéne tartani, ahol a diákoknak egyszerre csak egy része tartózkodik az épületben (a járványügyi ajánlásoknak megfelelően), és több terembe vannak szétosztva úgy, hogy minden diák előtt és mellett üres pad van. Egy csoport megy délelőtt, egy délután, kettő között teljes fertőtlenítés. Aki nem tudja, vagy nem meri vállalni, az nem bukik, hanem ősszel tehet próbát, vagy ha még addig is kitart ez a balhé, akkor jövő tavasszal. Persze ez az elképzelés is hemzseg a hibáktól, de épp ezért nem oktatási miniszter a munkaköröm.

2020. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
93%

Ez azért egy fricska azokkal szemben, akik eddig leérettségiztek, és akik ezután le fognak. Az, hogy legyen egy évfolyamnyi olyan, akik a 4 éves teljesítményükért kapjanak értékelést, míg mindenki más az érettségiért, az úgy nem túl mérvadó. Gondolok itt arra, hogy lehet van olyan, aki az összes költő életét betéve tudja, ellenben egy fogalmazást nem tudna kreálni - és érettségin mindkettőt kérik.


Valami köztes megoldás kéne.

2020. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!