Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hallottam egy hírt, hogy...

Hallottam egy hírt, hogy diákok szeretnék, hogy ne legyen megtartva az érettségi hanem helyette a jegyeik átlagából kapjanak egy “érettségi” jegyet a járvány miatt. Ez valami vicc? Nevetségesnek tartom az ötletet is

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 20:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%
Na es mivan azokkal akik estin tanulnak munka mellett? Csak mert ok nekik nem szabadult fel egy csomo szabadidejuk, lasd az en peldam. Tenyleg meguszasnak tunhet, de en ugy tudom, hogy benne lesz az erettsegi bizonyitvanyban, hogy az ev vegi jegyeket kaptak meg es igy ez meg akar hatrany is lehet kesobb. Tenyleg konnyebb, de vegulis 4 even at ugyan ugy folyamatosan tanult aki az ev vegi jegyet kapja, mint az aki rendes erettsegit tett.
2020. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%

Ez így túl egyszerű lenne. Nem támogatom ezt az ötletet, bár nem tudom mi lenne a legjobb megoldás ebben a helyzetben.

Az érettségi lényege, hogy kiderüljön képes-e a gyerek megtanulni, fejben tartani ennyi anyagot, elsajátíotta-e a kellő tudást az elmúlt 4, sőt 12 év alatt (pl. szövegértelmezés), tudja-e kezelni a vizsgastresszt, az egész "ceremóniát". Volt benne elég felelősség tudat, hogy komolyan vegye és elkezdjen időben készülni?

Kb csak matekból és fizikából voltam négyes a gimiben, minden más ötös. Tehát jó tanuló voltam, de mégsem vettek fel elsőre egyetemre. Nem voltam elég "érett". Ezt én is így érzem, most visszatekintve. Másodjára már felvettek. Ennek így kellett lenni, hasznosan töltöttem azt az egy évemet.

24

2020. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez igazságtalanság lenne. Főleg olyan szempontból hogy, mint az köztudott elég nagy a szórás az oktatás színvonalát tekintve. Ebből következően egy budapesti "elit" gimnáziumban kapott 3as, lehet mashol, pl az ország fejletlenebb részében már simán 5ös osztályzatot érne.


Szerintem simán kivitelezhető az online érettségi. Matekból pl egy nagy kérdésbank + valami random szám generátorral simán áthidalható a puskázás (nyilván ezt is ki lehet jatszani). Plusz ha ezen kívül van egy szóbeli is akkor ott simán leszűrhető hogy ki mennyire érti. Magyarból is gyakorlatilag több ezer műelemzésre van opció.


Nyilván ennek a leszervezése elég bonyolult és időigényes, de időből nem vagyunk szűkében jelen helyzetben.

2020. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
83%

9-es értek egyet. Egy gyenge gimiben simán lehetsz ötös átlagú, ha érettségin a hármast nem éred el... Mi van, ha valaki újból érettségizik, mert szeretne tovább tanulni szeptembertől, és a keresztfélévest nem akarja megvárni, mert neki az még messze van, vagy nem akar önköltségesre menni? Most várjon újra egy évet? Ugyanis ő nem akarná a pl az akkori matek kettesét beírni, mikor most lehet menne neki a négyes.

Alapos fertőtlenítés a termekben, bejáratoknál kézfertőtlenítő, több terembe lennének a diákok elosztva. Kényelmetlen lenne néhány embernek a szájmaszk, de most 3-4 óráig kibírható, esetleg többször mehetnének ki az udvarra, talán még egy fél-1 órával tovább is írhatnák (ez lehet nem lenne rossz egyeseknek).

2020. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
86%

Nincs jó megoldása a dolognak. Sokaknak az érettségitől függ a jövőjük, és nem tehetnek róla, hogy egy hülye járvány miatt nem kapják meg rá a megfelelő előkészítést. Mert ez a távoktatosdi messze nem ideális, és az sem, hogy egyedül keljen átnyálazniuk több évnyi tananyagot. A magántanárt meg amúgy sem engedheti meg mindenki magának, de pláne így nem, hogy az ország jó része munkanélküli lett. Ez az egész már önmagában is stressz, ráadásul hetekig ment a bizonytalanság, hogy mikor lesz érettségi, lesz-e egyáltalán érettségi, meg kell-e ismételni az egész évet, márpedig ez ranyomhatja a bélyegét a teljesítményükre.


Nem hiszem, hogy attól dőlne össze a világ, ha engednének a gyerekeknek egy ilyen krízishelyzetben. Aki addig tisztességesen tanult, az igyis úgyis megkapná a jegyet, amit érdemel, aki meg nem az meg leteheti később a rendes érettségit. (vagy ismétlő érettségit)

2020. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
10%
Mindenki menjen 1 évvel később egyetemre. Mi van akkor? Ha már az egész világ leállt... Kivéve a Svédeket, mert nem hülyék.
2020. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
14%
#16, abban egyetértünk, hogy (ismét) a svédek azok, akik jól csinálják.
2020. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
85%

Én diákkét mondom hogy rohadtul nincs annyi szabadidőnk mint te azt hiszed. 3 hét telt el és a tanárok többsége nagyon élvezi ezt. Lehet hihetetlennek tartod de tényleg többet adnak mióta nincs rendes iskola. Érdekes hogy töri vázlatom iskola idején fél oldal volt most meg örülök ha ráfér egy teljes lapra. Nem belédkötni akarok csak jó lenne ha rendesen látnád át a helyzetet. Hétvégén is küldik a tananyagot mert persze nekünk nem lenne más dolgunk. Múlthéten az egyikük este 10 után!! küldte nekem vissza hogy csináljam meg újra úgy, hogy aznap éjfél volt a határidő. Mától hivatalosan tavaszi szünet van és úgyan úgy küldik az anyagot. Reggel kilenctől írom az órai munkát és a házit délután négyig. Nem érted? Ott a tankönyv... Aha jó kifogás csak vicces mikor úgy tanuljam és értsem meg belőle ha még a tanárunk is szidja hogy mekkora sz@r, és nem jól írja le.

Igazad van hogy nem igazságos és hogy ez nem érettségi de járvány van és nincs 10000 tanterem hogy meg lehessen tartani az 1,5 méter távolságot. Meg persze sok a 60+os tanár aki félti a s.eggét és undorodik a diákoktól...

2020. ápr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%
A középiskolai átlagom 3,5 körül mozgott, míg az érettségin lett 4 ötösem (abból 1 emelt) és 1 négyesem. Nagyon is szükség van arra, hogy legyen mindenkinek egy 2. esély a javításra és szükség van az érettségire. Ez nem csak egy nehézség az életben, hanem egyben lehetőség is és ezt nem szabadna elvenni senkitől. Halasszák inkább akkor el 1-2 hónappal és tartsák meg nyáron, vagy legyen online a szóbeli, mint ahogy az egyetemeken is online lesz az államvizsga és a szakdolgozatvédés. Megfelelő szervezés mellett szerintem megoldhatónak kell lennie a dolognak.
2020. ápr. 10. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

19-es. Szerintem is.

A gimnáziumi jegyek nem tükrözik senkinek a tudását... ott az is 5ös aki jól tud puskázni és az is 2-es aki nem szimpi a tanárnak.. arról nem beszélve, hogy mennyivel többet kell tanulni egyik gimiben ugyan azért a jegyért, mint egy másikban...

az érettségi kicsit objektivizálja ezeket a dolgokat.


Annak a válaszolónak aki mondta, hogy nincs több szabadideje mert állandóan küldik a feladatokat a távoktatásban: pont ez az egyik érv, hogy a távoktatás nem elég.. akkor most miről is van szó?

szegény tanárok mindent megtesznek, hogy átadják a tudást online.

Nem gyakorlati órák/ terepgyakorlatok maradnak el hanem színtiszta elmélet, amihez csak ülni kell és figyelni. Mindegy, hogy otthon vagy az iskolapadban.. persze aki nem akar figyelni csak megúszni az egyik helyen se fog

2020. ápr. 10. 10:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!