Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hallottam egy hírt, hogy...

Hallottam egy hírt, hogy diákok szeretnék, hogy ne legyen megtartva az érettségi hanem helyette a jegyeik átlagából kapjanak egy “érettségi” jegyet a járvány miatt. Ez valami vicc? Nevetségesnek tartom az ötletet is

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 20:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
84%
Engem sokkal jobban zavar a nyelvvizsga eltörlése, csak mert én személy szerint beleöltem egy csomó pénzt nyelviskolákba meg a vizsgákba, mert az iskolai nyelvoktatás a béka sgge alatt volt, de diplomához meg kérték. :/
2020. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
55%
Szegény tanárok mi? Megint csak az látszik hogy nem látod át jól a helyzetet. Egyetlen egy tanár SEM tart digitális órát a mi iskolánkba hanem mint mondtam, elküldik az anyagot ha nem jó visszaküldik csináld meg újra. Nem foglalkoznak ők velünk. (Tisztelet annak a 10% kivetelnek amibe sajna nekem nincs részem)
2020. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a 4 év átlaga jobban tükrözi az eredményt, minthogy 1 hónap alatt mennyi szöveget magolt be az érettségire.


+


A válaszaidból látszik, hogy a környezetedben nincs olyan fiatal, aki része ennek a ,,digitális oktatásnak". Mindenki elhiszi azt amit a médiában mondanak, ami abszolút nem fedi a valóságot. Nincsenek videó konferenciák, ahogy az emberek 99,9 százaléka képzeli az egészet. Helyette elveszik a hétvégéket és az ünnepnapokat is. Emellett ez az "oktatás" nem 8-14/15 óra között van, hanem inkább reggel hét órától inkább este tízig különböző közösségi platformokon.


,,szegény tanárok mindent megtesznek, hogy átadják a tudást online."

Nálunk nem tesznek meg mindent, mert a többség arra fogja, hogy mennyire idősek és ezért nem megy. (30-50 év közötti tanárokról van most szó). Az a pár tanár aki elküld valamilyen tananyagot nem érdekli, hogy mit csinálunk vele. Legyen megjelölve készként a google classroomban, mert úgyse érdekli Őt. Magunkra vagyunk teljesen utalva segítség nélkül.


Nem sértésnek szánom, de a kérdésen meg a válaszok többségén látszik a tipikus magyar mentalitás. Nehogy valakinek jó legyen, mindenki pusztoljon meg és szenvedjen, mert neki is kellett. Csak annyi a baj ezzel, hogy ha a többi ember kaphatott volna ilyen lehetőséget abban az időben. Az biztos,hogy emberek 99 százaléka élt volna vele.

2020. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
70%

A problémádat megértem, a stílusodat nem.

Tény, hogy az osztályzatokat előbb lehet kozmetikázni, mint az érettségit, de ha belegondolsz, egyik sem ad reális képet a tanuló teljesítményéről. Az osztályzás mehet pofára, meg lehet reális is. Az érettségi az adott lelkiállapotodat tükrözi. Ha jól tudsz teljesíteni nyomás alatt, akkor nagy valószínűséggel jól fog sikerülni, ha ráparázol, elszúród, hiába készültél minden órára 4 éven keresztül.

Az, hogy a diákokban felmerült, hogy ne írjanak érettségit, hanem jegyet kapjanak helyette, azt azért nem kéne nevetségesnek találni, mert ezek szerint 18-19-20 évesek felelősségteljesebben tudnak gondolkodni, mint azok, akik a fejük fölött döntenek. A falon lévő rohadt nagy lyukat be lehet tömni normálisan, meg 345 db ragtapasszal is.Kérdés melyik a hatásosabb.

És ha már arról beszélünk, hogy mennyiben lenne diszkriminatív az, hogy nem lennének érettségik idén a többi, valaha érettségiző vagy érettségizni fogó diákkal szemben, akkor hadd kérdezzem már meg, az, hogy ennek a generációnak nem lesz se ballagása, se szerenádja, csak egy nyamvadt tablóképe, élete egyik mérföldkövéről, az mennyiben diszkriminatív?

Sok szeretettel: egy érettségiző

2020. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
70%
Azért azt ki kell emelni, hogy a tanárok nagyobb része hülye. Nincs értelme még megemlíteni sem őket semmi kapcsán.
2020. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi rendszer tökéletes volt. Az évvégi jegyek is ének 100 pontot és az érettségik átlaga is max 100 lehet. Mindkettőt figyelembe vették és így tök jó volt.
2020. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
63%

Ezt az elképzelést én sem tartom járható útnak. Tekintettel arra, hogy még intézményeken belül is vannak különbségek az osztályzást illetően. Azonban azt ne hidd, hogy most nekünk mennyivel könnyebb, sőt.

Vannak azok akik kívánják bárcsak neki lett volna ennyi szabadideje. Viszont azt elfelejtik, hogy elvileg minden óra meg van tartva, ami pedig nincs, oda beadandókat kell csinálni. Jó esetben azoknak délben el tudjuk kezdeni, és számoljunk egy órát, mire kész lesz. Ezután neki állhatunk az elméleti testnevelés órákra elkészíteni a prezentációkat, heti három alkalommal. Na ezután lehet készülni az érettségire.

Továbbá azt sem szabad elfelejteni, hogy a mi életünk is a feje tetejére állt. Hétvégén nem tudunk kikapcsolódni, iskola után elmagyarázni egymásnak a tananyagot. Egy tanár sem tud olyan jól magyarázni, mint egy barát. Most ez sincs. Valamint ha tavaly nem értettél valamit a tétellel kapcsolatban, akkor másnap megkérdezted a tanárt.

Felemlegetik az internet is, mint forrás. Ezzel nincs is baj, hiszen középszinten bőségesen kielégítő információkhoz jutunk. De légyszíves magyarázd el nekem Kant etikáját, vagy Nietzsche filozófiáját. Használhatod az internetet, nem elég! Vagy találsz valamit ami túl sok, és nem értheted meg az információk hiányában.

2020. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnálom, hogy nem lesznek szóbelik. Kémiából emeltezem, aminek az írásbeli része nehezen megy nekem. Csomó számolás meg minden... Szóbelivel sokat tudtam volna rajta javítani. Félek a továbbtanulás miatt.
2020. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
52%
Én örülnék neki ha az év végi jegyek lennének érettségi bizonyítványba írva. Amúgyse megyek felsőoktatásba, szóval nekem jó ez a 3-as átlag.
2020. ápr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!