Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért szeretnek a...

Az emberek miért szeretnek a környezetvédelem miatt aggódni ahelyett, hogy élnék az életüket?

Figyelt kérdés

Én se öngyilkos nem akarok lenni a környezetvédelem nevében, se munkanélküli lenni.

A jelenlegi túlnépesedés és gazdasági berendezkedés mellett nincs környezetvédelem.

Most is miért tisztul a Föld? Mert emberek milliói munkanélküliek.


2020. ápr. 14. 18:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Öngyilkos én sem akarok lenni. De közvetve vagy közvetlenül, az is az én életem. Személy szerint úgy gondolom, hogy sok dolgot tudok(tudunk) tenni a környezetünkért annak érdekében, ami nem jelent komoly lemondásokat, csak apró odafigyelés. Még csak munkanélkülivé sem kell válni, elhagyni a húst, eladni a kocsit és hasonló drasztikus dolgok... Csak egyszerű figyelmességek, amik szerintem mindenkinek beleférnének. És úgy gondolom, hogy ezt senki sem foghatja másra, hogy "de ő sem csinálja, akkor én miért". Már csak azért sem, mert ha mindenki így gondolkodik, semmi sem fog történni, ezen a szinten pedig nem kerül semmibe figyelni. Szokták mondani, gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan. Nem kell elveszteni a józan észt, ebben egyetértek.


Egyébként két fő dologgal van baj: mi, kis emberek hiába igyekszünk, ha nagyrészt a nagyvállalatok e az ipar hagy nyomot a környezetben. Sokan ezért fordultak az aktivista tevékenységek felé.

A másik probléma a túlnépesedés. Mindenki úgy ítéli meg, hogy "neki jár a család, neki kell a gyerek" és mindenkinek kétségkívül joga van ehhez. Viszont ezzel a joggal élni veszélyes. Ma már sokkal nagyobb felelősséggel kell meghozni szerintem a gyerekvállalás döntését. És amíg az előző században ez egy hatalmas áldásnak számított, ha a mennyiség a minőség rovására megy, ez inkább egy hatalmas átok...

2020. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Én városban nem használok autót, sőt, városon kívül is ritkán. Sőt, eleve ritkán megyek ki a városból.

Textilszatyrokat használok (bár azt spórolásból), igenis használok nejlont, mert a hulladékégető annyira nem rossz dolog és nem az én dolgommal van tele, viszont egyszer-kétszer újrahasznosítom őket. A villanyszámlám a földön. Szelektíven gyűjtöm a hulladékot.

Ha lesz házam, az kb. ökoház lesz.

Gyereket nem szeretnék.


Viszont ezek mind semmiségek, miközben jelenleg az autógyártást és -használatot segítem a munkámmal, előző munkámmal a lakásba mindenféle csecsebecsék vásárlását (és így gyártását) segítettem elő, előtte talán nem volt annyira "környezetre káros" a munkám.

2020. ápr. 14. 19:16
 23/23 anonim ***** válasza:

A túlnépesedés nem probléma; a Földnek lehetne annyi eroforrasa amennyi eltart minket plane, hogy a tényleg szaporább nemzeteknek / nepretegeknek nincs akkora ökológiai lábnyoma, mint azoknak, akik nem akarnak nagy családot. Magyarán nem azoknak van 8 gyerekük, akik minden évben mennek görögbe nyaralni, és 2 havonta új szupertelefont vesznek az egész családnak, hanem olyanoknak, akik valszeg használt ruhákba járnak, nem költenek túl sok extrára, és ki tudja, talán maguk is termelik a zöldségeiket a kértjükben.


És nem is a fogyasztással van baj. A fogyasztás teremt munkát, az mozgatja a pénzt, sőt, motiváció is lehet sokaknak. Fogyasztás nélkül nincs gazdaság.


A gond azzal van, hogy az iparosok k urvára kapzsik.

A létező legolcsóbb szállítási eszközöket használják, a lehetőségeikhez mért legolcsóbb anyagokat használják, amiket elavult, de olcsó módokon dolgoznak fel, plusz annyi pénzt adnak a dolgozóiknak, amennyivel éppencsakhogy életben bírják tartani magukat. És ez (a munkások alulfizetésén kívül) mind rendkívül kornyezetszennyezo.

Itt a bibi. Annyit kéne tennünk - a bolygo teljes lakosságának együtt, hogy ezt a parazita 1%ot (sőt, még annyian sincsenek) megfosztja a haszontol. Hogy ne érje meg nekik megölni minket.


De azoknak az időknek már vége, amikor képesek voltunk összefogni, hogy a parazitát bitófára vezessük, és jobb rendszert teremtsünk.

Ma ezek a lehetőségeink, ha parazitával állunk szemben:

- teljes apátia: "úgysem tehetünk semmit, szóval ne is tegyünk semmit"

- konteo gyártás: igazából nincs is ám baj!! meleg mindig volt, csak most ezzel a hulye klímaváltotassal meg gretathunberggel akarják elterelni a figyelmünket a tényleg veszélyes dolgokról

- talpnyalás: az iparosok és kereskedők nem csinálnak semmi rosszat, és mindenki aki mást gondol csak irigy a sikerekre, és lusta változtatni.

- az internet harcos: (képviselem magam :D) arra vár, hogy majd más elkezdi a forradalmat, de addig csak a neten vesztegeti el szépen lassan a lelkesedését olyan véleményeket olvasva, hogy "úgysem tehetünk semmit"


Szóval ja....

A lényeg az, hogy az aggodalom jobb, mint az apátia. Az aggodalombol még lehet cselekvés, de a "minden mindegy, igyis úgyis meghalunk" hozzáállásból nem.

2020. ápr. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!