Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire lehet erkölcsi kérdés?

Mennyire lehet erkölcsi kérdés?

Figyelt kérdés
Ti ha tudjátok, hogy elvesztette a munkáját az albérlőtök segítenétek annyit neki, hogy csökkentitek a havi díjat?
2020. ápr. 15. 08:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Ennél jobbat is hallottam. Egy ismerősöm talált egy jobb albit, de nem akarta megbántani a tulajt (akivel jóban van) és azt mondta visszaköltözik a szüleihez, mert a járvány miatt megszorultak. Erre felajánlotta a főbérlő, hogy az addigi 100k + rezsi helyett fizessen 50k + rezsit a bizonytalan helyzetben. Nagyon rendes volt, de persze nem fogadta el. Szerintem emberi és méltányos, ha a munka elvesztésekor valamennyit segít a tulaj, nyilván keretek között, mert ő is pénzből él.
2020. ápr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem erkölcsi, hanem gazdasági kérdés. Ha nekem fontos a lakbér mint jövedelem, akkor értelemszerüen nem csökkentem.


Másrészt ismerve a magyar mentalitást, a legtöbb bérlö utána meg ragaszkodna a kedvezményes lakbérhez, mondván, hogy ha most elég volt ennyi a tulajnak, akkor utána se akarjon többet.


Mielött valaki belém köt, nem adok ki lakást, ez csak a véleményem.

2020. ápr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Ha anyagilag megengdhetném magamnak, elengedném amíg talál valamit.

Felteve persze ha tudom hogy becsületes.

2020. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Nyílván nem a felére. Pl én 55+ rezsiért vagxok. Van megtakarítva pénzem de nyílván nem albérletre gyűjtögettem hanem saját lakásra kinkrétan. Nekem egy 15 ezer csökkentés is jólesne.

Próbáltam pedzeni h. Albitámogatást kérek az önkormányzattól de egyenesen hülyének nézett h félek a vírustól (háziorvos a főbérlőm). Gondolom nincs bejelentve h kuadja azért is tett furán. Namindegy most jól jönne kis elengedés. Kb 80 ezer havi költség most ütős lenne így.

2020. ápr. 15. 08:58
 5/30 anonim ***** válasza:
77%

Az eddigi kapcsolaton múlik. Ha nem volt gond, ha nem akart átverni, ügyeskedni, akkor igen.

Nekem most több ismerősöm is kapott kedvezményt az albérleti díjból. Szóval ez nemcsak elméleti, hanem a valóságban is működik.

2020. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem kérdezd meg. Arra ne várj, hogy majd ő mondja magától. Ezt neked kell felvetni.
2020. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Jóban vagyunk. Én 1 héttel mindig hamarabb is fizettem mint ahogy kivettem eredetilag is az albit.

De ez úgy segítség, ha később nemkéne utólag odaadni amit elengedett.

2020. ápr. 15. 09:30
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem erkolcsi kerdes. Jobb ha levesebbet fizet mintha nem lakik ott senki. Legalabbis jelenleg. Ezt en is megleptem
2020. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%
Azért ez nevetségesen alacsony összeg, ebböl még csökkentést várni eléggé nem jogos.
2020. ápr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági kérdés ez inkább, ha a tulaj megteheti, hogy elenged valamennyit, akkor érdemes vele beszélni, de van olyan tulaj aki szintén elvesztette az állását.
2020. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!