Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire lehet erkölcsi kérdés?

Mennyire lehet erkölcsi kérdés?

Figyelt kérdés
Ti ha tudjátok, hogy elvesztette a munkáját az albérlőtök segítenétek annyit neki, hogy csökkentitek a havi díjat?
2020. ápr. 15. 08:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mostani helyzetben ez történik, akkor igen. Ha amúgy történik, akkor csak abban az esetben, ha valamilyen baráti viszony van köztünk.
2020. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nevetséges összeg? 36 m2-re szerinted mennyit kéne fizetni? Plusz ha nincs bevétel 20 ezer is sok volna egy idő után. :) tudom hogy van aki 200 ezret is kifizet plusz rezsi de az bizti nem egy minigarzon.
2020. ápr. 15. 10:04
 13/30 anonim ***** válasza:
Attól függ, ki tudja-e adni ennyiért másnak, és neki mennyire van szüksége a pénzre. Most nem azért, fontos az erkölcs, de ha pl. a saját gyerekem szájából venném el a falatot, ha csökkentenék, akkor nem csökkentenék.
2020. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Rendi de aki kiad egy vagy több lakást nehigymár ebből éljen... Most nem az enyémről van szó mármint az én főbérlőmről de akinek nincs pénze adja el a házat inkább. Most tudom megkapom, hogy semmu közöm hozzá... de na.
2020. ápr. 15. 11:10
 15/30 anonim ***** válasza:

Nem "de na". Nincs közöd hozzá.

De amúgy meg - hosszabb távon jobban jár a kiadással, mintha eladná.

2020. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy jobban jár. Persze ha van elég ember nameg albérlő jelölt...
2020. ápr. 15. 12:29
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Általában azért van. Főleg azért a mai világban a 80e-s ár nem annyira drága kis lakásért sem, van, ahol egy szoba van ennyi.


És ha neked amúgy van félretett pénzed, akkor belőled hol van erkölcsi érzet? Neked lehet, mert kell a lakásra, de a másik meg nélkülözze azt a pénzt?

2020. ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Pfff félretett pénzem van de nem millók és valamiből kajálni is kell. Szóval mivel nemtudhatom meddig kell kitartson ezért jönne jól.
2020. ápr. 15. 14:10
 19/30 anonim ***** válasza:
Kezdesz kicsit ellenszenvessé válni ezzel a stílussal. Valóban, miért ne élhetne valaki abból, hogy kiadja a lakásait, ha van neki? Ebből él köszöni szépen, ha nagyon jófej engedhet a bérleti díjból, de nyilván mindenki utoljára a saját családja szájától veszi el a kenyeret. Ha meg van megtakarításod én sem értem a rinyát, mint látod rendkívüli helyzet van a világban, emberek mennek tönkre és kerülnek utcára. Ez nyilván téged nem kell hogy érdekeljen, de azért nem a világ vége hozzányúlni ahhoz a megtakarításhoz amíg nincs másik meló...
2020. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Elnézést ha félreérthető vagyok. Nem követelek én semmit sem. Csak feltettem egy kérdést. Azt meg senki ne mondja, hogy valaki abból él, hogy kiadja a lakását. És nyugi bele nem hal éhen... több házát is kiadta már. Tudom, akkorse köteles, de ezt egy szóvalse mondtam, hogy az.
2020. ápr. 15. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!