Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nő feladata az, hogy...

Egy nő feladata az, hogy vigye a háztartást?

Figyelt kérdés
Aki ezt így gondolja, hogy a nőnek ez a feladata, de mellette ugyan úgy dolgozik, mint a férfi, mivel kell a pénz, akkor az a férfi belebukott a saját elméletébe? Mert ugye, akkor a nőé a háztartás, tehát akkor a férfi feladata az anyagiakat megteremteni, de ugye ez nem sikerült neki, tehát, mint férfi, megbukott. Jól gondolom? Vagy lehet valaki olyan barom, hogy kijelenti, hogy a nőnek a dolga a háztartás(teljes egészében) és mellette dolgozzon is ugyan úgy, mint a férfi?

#párkapcsolat #háztartás #egyenjogúság #Nő szerepe #férfi szerepe
2020. ápr. 18. 18:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%

Àltalsban ezt manapsàg nem jelentik ki csak epp elvàrjàk.

Ha az asszony nem takarit egyböl ö lesz az igenytelen, es nem a ffi a lusta amiert ö nem takarit, illetve fözni nem akaro nem tudo nöket csak csendben kidobnak lecserélnek es mindezek mellett hangoztatva hogy de neki nem az kell hogy a nö mosson takaritson stb, nem cseléd.

2020. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk is a párom viszi a háztartásr és dolgozik is de nekem is megvannak a feladataim amik a ház körüli munkák. Ő intézi a bevásárlást legtöbbször ő főz (néha én), ő mos vagyis tereget mert a mosógép mos, ha én teregetem ki a ruhát az sosem jó🤪. Takarításban is segédkezek.

Mindenkinek megvan a dolga amellett hogy dolgozik, ha nem így lenne a kosz enne meg mindenkit és ellepné a gaz.

De igen a nő dolga a háztartás vezetése mert akkor az van otthon aminek lennie kell és annyi amennyire szükség van.

2020. ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
18%
Hát, ha a nő nem dolgozik, akkor vigye csak a háztartást ne henyéljen. Nálunk egy kicsi gyerek van. Eljárok dolgozni, bevásárlok férfiként, még a háztartásba is besegítek, de ha nem jut rá időm csinálja csak meg a párom. Bár sokszor felcseszem magamat agyilag, ha dolgozok, ha bevásárlok, ha megfőzök, esetleg még takarítok is, hogy ez kevés legyek a gyerekkel is. Holott magyarán majdnem semmi dolga. És nem henyélhetek mondjuk 10 percet. Mondjuk most még elvagyok ezzel a helyzettel, de rövidesen, ha a párom nem embereli meg magát, útjára engedem. Csodálkozik, hogy sokszor tiszta ideg vagyok, amikor ezer meg ezer dolog a nyakamba szakad, meg hogy este miért nem altatom én a gyereket. Mondtam oké elaltatom csak nekem lehet később alszik el. És ha pl elalszik 11kor nem fogok 6ra menni reggel dolgozni (9ig kell beérjek). Mondtam legyen így csak akkor lehet 8-16 vagy 9-17 dolgozom. Nem nem az nem jó mindig jön ez a válasz, mert akkor sehol nem vagyok. Egyébként korábban is voltak kapcsolataim van a jelenlegi is, és eldöntöttem, ha ennek a kapcsolatomnak vége lesz még egy kapcsolatba nem kezdek bele. Csak és kizárólag max könnyedebb kapcsolat kötöttségek nélkül.
2020. ápr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%
Hát utolsó, amilyen önző vagy, mindenkinek jobb lesz, ha innentől csak baxol. Magadat sajnáltatod, a nőd szidod, a gyerekről meg annyit írsz csak, hogy van. Aztán meg majd lelépsz mellőle, ennyi.
2020. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
17%
Én elvárom akkor is. Mindennap kaja, takaritson, mosson. Minden. Különben repül.
2020. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Én most olyan helyzetről beszélek, ahol a férfi nem segít be semmit a háztartásba, mert azért van a nő, főleg ha még gyerek is van. Azért egy egész háztartás vinni, több emberre, hogy más nem segít be neki, még annyira sem, hogy a szennyest ne dobja le, ahol van, nem kis meló. De ha a háztartásban csak a nő dolgozik, akkor ebből következtetve, akkor a férfinak kéne az anyagiakat elintéznie. Ugye így szól ez a régi századi elmélet. De mivel az anyagiakat nem tudja megteremteni, így a nőnek is ugyan úgy dolgoznia kell, és ugye a teljes háztartást vinni, mert ez a nő feladata. Csak én érzem ezt igazságtalanságnak?
2020. ápr. 18. 19:00
 7/31 anonim ***** válasza:
10%
Ilyen az élet. Én meg elvegzem a ferfi munkát. Munka megosztás.
2020. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
De hát ez nem munkamegosztás, mind a két fél ugyan úgy dolgozik, de mellé a nőnek még minden mást meg kell csinálnia otthon
2020. ápr. 18. 19:06
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Ez attól az embertől függ. Mindenki más.

Aki így gondolkodik már bolond, nem hogy még ezen belül milyen variációkat talál ki.

2020. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%
Sok esetben így van, de szerintem az nem normális, hogy mindketten dolgoznak és utána a nő robotol, a férfi meg döglik a tv előtt. Amikor volt párom akkor vezette egyedül a háztartást amikor én dolgoztam, ő meg tanult még de akkor is besegítettem ha láttam hogy fáradt. Ahol mindketten dolgoznak ott meg főleg elvárható hogy mindketten tudásuk szerint kivegyék a részüket a házimunkából..az se lehetne kifogás hogy valaki mondjuk nem tud főzni, mert bárki tud aki rákeres youtubon egy receptre, még olvasni se kell tudni hozzá, csak akarni kell
2020. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!