Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nő feladata az, hogy...

Egy nő feladata az, hogy vigye a háztartást?

Figyelt kérdés
Aki ezt így gondolja, hogy a nőnek ez a feladata, de mellette ugyan úgy dolgozik, mint a férfi, mivel kell a pénz, akkor az a férfi belebukott a saját elméletébe? Mert ugye, akkor a nőé a háztartás, tehát akkor a férfi feladata az anyagiakat megteremteni, de ugye ez nem sikerült neki, tehát, mint férfi, megbukott. Jól gondolom? Vagy lehet valaki olyan barom, hogy kijelenti, hogy a nőnek a dolga a háztartás(teljes egészében) és mellette dolgozzon is ugyan úgy, mint a férfi?

#párkapcsolat #háztartás #egyenjogúság #Nő szerepe #férfi szerepe
2020. ápr. 18. 18:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
Férfiaknak is sok munka jut. Épp ma is füvet nyirtam. Kertet művelni. Fát vágni? Szerelni? He??
2020. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
nem csak
2020. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
23%

Mindenki azt csinálja, amihez ért.

Vannak lusta disznók férfiként, és nőként is.

Pont annyi okádék kinézetű lakást láttam már női, mint férfi tulajdonossal.

Semmi különbség ilyen téren a két nem között.

Én férfiként elmosogatok magam után, elpakolok, stb.

Viszont amit nem bíznék a páromra:

Műszaki berendezések beszerzése, javítása, javíttatása, kerti gépek használata, autójavítások, mindenféle szerelések a ház körül, stb.

Azt hiszem ezért elvárható az, hogy ő meg főz.

Fordíthatnánk is, de nem biztos, hogy jó lenne....

Nem is hagyná ő sem.

2020. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
10%
A mai nők része igencsak lusta sajnos. Úgy látszik. A férfi bezzeg szakadjon meg!
2020. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
6%
nagy része
2020. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%
A mai értelemben szerintem szerencsére már nem. Közösen kellene a feladatokat ellátni.
2020. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%
Én a saját feladatomnak érzem a háztartást. Főzés, bevásárlást, takarítást én végzem, én jobban tudom ezeket menedzselni. Párom a kinti munkákat végzi el, emellett maszekol. Természetesen a férjem nem igénytelen, elpakol maga után, berakja a mosogatóba a tányért, berakja a szennyest a helyére, nem néz kiszolgáló személyzetnek, nem is viselném el. Az ő fő feladata az anyagiak megteremtése, az enyém az otthon megteremtése. Mi így osztottuk fel. Főállásban pedig mindketten informatikusok vagyunk.
2020. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
17%

Én valahogy úgy érzem, hogy az én feladatom lesz és jobban is tudom menedzselni (nő vagyok).



Évezredekig a család közvetlen ellátása volt a nő feladata, a férfi vadászott, aztán farmerkedés, majd munkahelyi munka.


Nem tudom, mennyire jó, hogy ez az utóbbi 50-100 évben megváltozott, a jelek szerint nem annyira.

2020. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem alapvetően nem az a baj, hogy vannak férfiak, akik minden házimunkát a nővel akarnak elvégeztetni, hanem hogy vannak nők, akik teljesen önkéntesen rabszolgává teszik magukat és el is végzik ezt! Ha a nők nem lennének hajlandóak az ilyen férfiak minden kívánságát teljesíteni, akkor a férfiak kénytelenek lennének magukra főzni, maguk után takarítani, mosni, satöbbi, hiszen senki más nem csinálná meg helyettük. De sajnos vannak olyan hülye nők, akik jönnek és kinyalják ezeknek a férfiaknak a seggét, mellette persze panaszkodnak, hogy ez így nem igazságos, de mégsem tesznek semmit az ellen, hogy ez megváltozzon. A pasi meg nyugodtan hátradől, hiszen ki van szolgálva, egy percig nem fog eszébe jutni, hogy ez nem normális dolog. A nő meg szenved folyamatosan ettől, hiába tehetné meg bármelyik nap, hogy lelép, otthagyja a faszit, ő nem teszi, inkább mártírkodik, aztán meg elvárja, hogy mások sajnálják a helyzete miatt.

Szerintem egy ilyen szituban mind a férfi, mint a nő egyenlő mértékben hibás és hülye, tehát pont összeillenek, megérdemlik egymást.

2020. ápr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
81%
#19 egyetértek! Folytatnám: és amíg elég sok ilyen nő van, addig nem számíthatunk változásra. Addig az lesz, hogy a férfi fogja magát, keres ilyen nőt, és vele alapít családot. Mi leléphetünk, így nem leszünk házicselédek, ez eddig szuper. De cserébe könnyen egyedül maradhatunk, gyerek nélkül, ez pedig már nem annyira...
2020. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!