Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nő feladata az, hogy...

Egy nő feladata az, hogy vigye a háztartást?

Figyelt kérdés
Aki ezt így gondolja, hogy a nőnek ez a feladata, de mellette ugyan úgy dolgozik, mint a férfi, mivel kell a pénz, akkor az a férfi belebukott a saját elméletébe? Mert ugye, akkor a nőé a háztartás, tehát akkor a férfi feladata az anyagiakat megteremteni, de ugye ez nem sikerült neki, tehát, mint férfi, megbukott. Jól gondolom? Vagy lehet valaki olyan barom, hogy kijelenti, hogy a nőnek a dolga a háztartás(teljes egészében) és mellette dolgozzon is ugyan úgy, mint a férfi?

#párkapcsolat #háztartás #egyenjogúság #Nő szerepe #férfi szerepe
2020. ápr. 18. 18:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
64%
A gyerek a legnagyobb rabszolgaság egy nőnek.. Mi pl. felosztjuk egymás közt a házimunkát a férjemmel,főzés,mosás az ő dolga,mosogatás,takarítás az enyém.Ha nem lenne hajlandó főzni,akkor nem ennénk főtt kaját,én biztos nem csinálnám meg helyette.
2020. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
15%

Nekem meg a munkahelyi munka a rabszolgaság.


De biztos évezredeken át csinálta rosszul az emberiség és az elmúlt 50 év a jó, a sok idegbeteg, kezelhetetlen emberrel.

2020. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
41%

"Évezredekig a család közvetlen ellátása volt a nő feladata, a férfi vadászott, aztán farmerkedés, majd munkahelyi munka."


De azt ugye felfogod, hogy lehet, hogy NŐK, MÁS NŐK ezt csinálták, NEKEM nőként attól nem lett ehhez képességem.


Azt meg szeretném, ha valaki leírná pontokban, hogy mit takar a háztartás vezetése. Mert egy panelre vagy családi házra levezetve ezt nem tudom értelmezni. Számomra a háztartás vezetése az az, amikor rohadt nagy birtokon vagyok komornyik, és össze kell hangolnom a 4 lakájt, 8 szobalányt, 2 kertészt, stb. Nem az, hogy "főztem paprikás krumplit meg betettem egy mosást". Mert ennyi erővel befizettem a számlákat, én lettem a gazdasági vezető.

2020. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

- Tényleg rendet tartani a lakásban, rendszeres portörlés, rendrakás, a megszáradt ruhák elpakolása, amint lehet

- Normálisan főzni, lehetőleg minden napra

- Bevásárolni

- Gyerekeket hazahozni, mégpedig időben

- Gyerekekkel tanulni IS és játszani IS

- Heti 3 X 1 órát sportolni

- Házastárssal beszélgetni. Néha közös program. Esténként pedig más dolog se elhanyagolható.


Nem, nem fogjátok elhitetni velem, hogy ez úgy sikerül, hogy mindkettő szülő 8,5, 9 órát tölt a munkahelyén, napi másfél órát utazik (vagy többet) és eleget alszanak is.

2020. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
92%
Háztartás vezetése: egy rendszert vezetni a háztartásról. Fejben tartani, hogy mi van fogyóban, mit kell venni, ki mit eszik, mit kell főzni, milyen idényzöldsegből érdemes főzni, hol érdemes most vásárolni, hol van akció, kitalálni a hónapra a menüt, hentesnél bevásárolni, felcímkézni, elrakni, piacon bevásárolni, tisztasági eszközök figyelése, mi kell, mi van még, mi nincs, hol érdemes megvenni, mikor volt utoljára kimosva az ágynemű, mosás, teregetés, ruhák elpakolása, takarítás, porszívózás, mikor esedékes a törölgetés,mikor esedékes a függöny mosás, nagytakarítás, szőnyeg és kárpittisztítás, szezonváltáskor kabátokat tisztítóba vinni, cipőket cipészhez, szezonális dolgokat tisztán elrakni, újakat elővenni. Kert rendezésre, veteményes rendezése, metszés, fűnyírás, bokrok vágása, szezonokban leszedni a gyümölcsöket, megtisztítani/kimagozni/elrakni, savanyúságnak valót elrakni, zöldségeket felcímkézni, lefagyasztani, lekvárt főzni.
2020. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekkel való foglalkozás szerintem nem a háztartás vezetése, gyereket azért vállalok, mert foglalkozni akarok vele.


Sportolni sem háztartás vezetés, az hobbi.


"milyen idényzöldsegből érdemes főzni, hol érdemes most vásárolni, hol van akció, kitalálni a hónapra a menüt, hentesnél bevásárolni, felcímkézni, elrakni, piacon bevásárolni"


Ez most komoly? Aki nem figyeli az idényzöldségeket, vagy egy helyen vásárol be 10 forinttal többért, és nem címkézget, az már nem vezet háztartást?


Az utolsó pár sor panelban szintén értelmét veszti.


Ha én egyedül élek, és nem vagyok sérült agyilag, mert emlékszem arra, hogy ki kell mosni az ágyneműt, akkor háztartást vezetek?


Ezek szerintem félig olyan dolgok, amik egyéniek - lekvárfőzés, wtf? -, címkézgetés, tervezgetés, a másik fele meg az élethez tartozik. Attól, hogy innen tudom, mi van a hűtőben, nem leszek háztartásvezető, az élethez tartozik, hogy emlékezzen az ember dolgokra.

2020. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

A gyerekkel foglalkozás nem háztartásvezetés, de viszi az időt, pláne ha minőségileg csinálja az ember.

A sport nem hobbi, hanem szükséglet.

2020. ápr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Ez a háztartásvezetés az én olvasatomban, ha neked nem, azzal én mit kezdjek?
2020. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Meg szomorú, hogy ma már a lekvárfőzés wtf. :(



Mindent gépek csinálnak és készen vesszük, mi pedig a nap nagy részében szintén gépet babrálunk egy munkahelyen. Persze a munkahely, mint olyan, szent ma már. Tiszta falanszter.

2020. ápr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Alapból minek tömjem magamba a lekvárt? Kuurva szomorú, hogy nem eszem a cukrot.
2020. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!