Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem ijesztő ez a...

Csak szerintem ijesztő ez a lány? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy parkban egyszer csak odajött hozzám egy kb velem egy idős lány, mert látta hogy MCR-es bandapóló volt rajtam és mivel ő is szereti a bandát gondolta barátkozhatunk

Ezzel még nem is lenne probléma, tök jól megvoltunk aznap, aztán a hétvégén találkoztunk is, bementünk a városba stb

Ott már kicsit furcsa volt, jött hogy én vagyok az egyetlen barátja meg ilyenek, de ezgel sem volt még bajom úgy, gondoltam biztos őt is elítélik néhány helyen az öltözködése, zenei stílusa miatt mint egykor engem

De aztán elkezdett nekem olyankat írkálni hogy ha ki akarnám próbálni a késelést akkor őt nyugodtan megkéselhetem, meghalna értem, meg mindenhol én vagyok a háttérképe, a záróképernyője

Minden hétvégén találkozni akarna, meg a hétköznapokon is többször

Persze most így a kijárási korlátozás miatt most nem találkozhatunk, aminek örülök mert kicsit félek már tőle...


Szeretném levágni a kapcsolatot, de elég nehéz

Ha nem válaszolok neki 5 percen belül már jön azzal hogy gyűlölöm és bántani fogja magát meg hasonlók, nem tudom mit tegyek

Jár pszichológushoz azt már tudom, de ugye én így nem tudok mit csinálni, nem szeretném ha miattam vagdosná valaki magát


16L



2020. ápr. 24. 15:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

Hagyjuk már a borderline stigmát.

Ennyiből nem lehet megmondani. Tudjátok, nem az az egyetlen (és fő) tünete a betegségnek, hogy megszállottá válik. Előfordulhat, de ezer más baja is lehet a csajnak.


Én szólnék a szüleimnek, ha tini lennék, és az ő szüleinek is. Vagy ha van más közös ismerős, barát.

2020. ápr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal hagyd el a kapcsolatot.. Ne törődj azzal hogy megöli magát stb... Én is ebben a helyzetbem voltam másfél évig rettegtem megöli magát, de a végén csak én lettem az alárendelt folyamatosan rángatott meg ordított velem. Ha nem írtam neki 5 percen belül küldte hogy a kés a szájába stb. Én is azt javaslom hogy valahogy keresd meg a szüleit vagy ha ez nem opció akkor csupán hagyd el.
2020. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

#9:

Borderline személyiségzavar

[link]

2020. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
44%

Azért ne írjatok le minden borderline személyiségzavarral rendelkező embert. Az én párom is az. Igaz vannak olyan időszakai amikor rosszabbul érzi magát, de én segítek neki. Nem kezdem el azt mondani neki, hogy ő elmebeteg. Megjegyzem lassan öt éve vagyunk együtt és a menyasszonyom.


27/F

2020. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

#13. De lehet antiszociális személyiségzavaros, nárcisztikus, hisztrionikus, OCD-s, bipoláris, sőt még akár skizofrén is.


Nyilván a csajnak van problémája, de hogy mi, azt bízzuk 6+5 évet tanult szakemberekre! Ezzel maximum azt éritek el, hogy stigmatizálják a borderline-t

Számos mentális beteg pont ezen előítéletek ellen küzd.


Nyilván ezzel a kérdezőnek nincs dolga, nem a kezelőorvosa 16 évesen, ahogy nem is az anyukája.

2020. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
63%

A kérdezőnek azt javasolnám, hogy próbálja jelezni a lánynak, hogy nem akar barátkozni. Ha erre rosszul reagál, akkor jelezze a problémát a lány szüleinek.


27/F

2020. ápr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem teljesen lényegtelen a kérdés szemszögéből, hogy mi lehet a lány baja. Továbbá ez a diagnosztikálással is leállhatnátok. Egyetérteek, hogy ebből jön majd a stigmatizálás, ami egy gonosz dolog. Nem tudjuk mi baja van, nem is az ő problémájáról van szó itt perpillanat.


Szerintem is vágd le magadról. Ne érezz olyan miatt lelkiismeretfurdalást, amiben semmi rosszat nem tettél. Te nem csináltál semmi rosszat, vagy ártottál a lánynak. Meghallgattad, kedves voltál vele. Ő az aki téged zsarol, a saját érzéseiddel. Ezt úgy hívják érzelmi erőszak, ami mondhatni bűncselekmény. Ha netán ismered a szüleit, akkor szólj neki, meg a sajátaidnak is. Valószínű a lánynak komolyabb problémái vannak, és azzal csak segítesz, ha átadod a problémát a szüleinek, és nem te foglalkozol ezzel. Szerintem sem lesz öngyilkos, csak figyelmet akar magának. De jobb szólni óvatosságból a felnőtteknek inkább, és majd ők tesznek vmit a lány érdekében. De ha nem ismered a szüleit, akkor többet ne irj neki. Ő ne a te felelősséged, semmilyen szinten.

2020. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!