Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnek a lúzer kategóriá...

Mit tehetnek a lúzer kategóriába eső emberek?

Figyelt kérdés

Sok fiatalnak 30 éves korára karrierje van, szerethető/tűrhető munkája, amiben fejlődik, tapasztalatot szerez, ezzel stabilitást, válságban könnyebben marad talpon stb.

Erősek, egészségesek.

Párkapcsolatuk van, házasságuk, jönnek a gyerekek. Vagy ha nem, akkor inkább azért, mert nem akarja.



Mások is ugyanúgy küzdenek, igyekeznek menni előre, de nem egészségesek, nincs párkapcsolatuk, egyik képzettséget nem igénylő munkából esnek a másikba, az életük egyhelyben áll, sőt, süllyed.


Miért van ez?


2020. máj. 18. 11:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A te szóhasználatoddal említett "lúzerek" legnagyobb hibája, hogy nem képesek (ahogy az egyik válaszoló mar emlitette) önreflexióra.

Ahogy a soraidból kiolvasom (javíts ki ha tévednék): azt hiszed, hogy ugyanúgy küzdesz mint a sikeres emberek, mindent ugyanúgy csinálsz, mindent megteszel hogy fejlődj, javíts, változtass. Így tehát ami veled történik, arról nem tehetsz.

Csak az a baj, hogy ez nem igaz. Hatalmas önámításban élsz, ha azt hiszed, hogy tényleg mindent megteszel, csak a csillagok állása, a jóisten akarata, a szerencse, meg mittudjam mi az az egy, ami meggátol a céljaid elérésében.

A helyedben csinálnék egy táblázatot. Célok-mit kell hozzá tennem-mit tettem eddig-mit kell még tennem. Objektíven és fájdalmasan őszintén írd le. Aztán itt kibuknak a dolgok, hogy valóban mi az, amit eddig tettél az életedben. Amugy menj pszichológushoz, mert nagyon sokat segít.

Viszont a megoldást csak magadtól várhatod, nem fog jönni jótündér aki megváltja az életed. Gondolkozz el, írj ki magadból MINDENT ami benned van. Szerinted miért esel át egyik képzettséget nem igénylő munkából a másikba? Ja, hogy nincs képzettséged? És mit tettél érte hogy legyen? Rengeteg ingyenes állami képzés van, a gyógymasszőrtől kezdve a számítógépszerelőn át a szobafestőig, minden területen, nappalin és estin is. Online, képzéseken (vagy akár magadtól is) eljuthatsz egy olyan szintre, hogy nyelvvizsgád legyen. Akkor miért bukdácsolsz egyik éhbérből a másikba? Ja, hogy nehéz tanulni? Nehéz este fáradtan nem egy sört meginni a gép előtt és gykn siránkozni, hanem még elmenni hullafáradtan iskolába, végigülni 4 órát, és otthon is tanulni. Bizony, senki nem mondta hogy könynű. Ha az lenne, nem lennenek "lúzerek". Az eleted CSAK kemény munkával, lemondásokkal fog megoldódni, NINCS MÁS ÚT. A "lúzerek" szeretik várni a langyos szrban ülve a megváltást. Hát nem jön el. Akkor se ha 50 éves korodig várod. Viszont az érzés, hogy elbsztad az egész életed, na az el fog jönni.

2020. máj. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

11


Nagyon szomorú ez a hozzáállás, amit képviselsz. Sokat gondolkoztam rajta és arra jutottam, hogy pont, hogy nem pozitívak az emberek, hanem gyengék és félnek. Azt szeretnék hinni, hogy az életük a saját irányításuk alatt áll, mialatt mélyen tudják, hogy nem - de addig is, amíg kiosztanak valakit a neten, vagy akár élőben, nyeregben érezhetik magukat.


--------


Én például azt tapasztalom, hogy amit másnak 6 óra 2-esre megtanulni, az nekem kétszer 8 óra. Amelyik beadandó másnak 8 óra, az nekem 3 teljes nap.

Soha nem volt olyan, hogy egy tárgyból elég lett volna figyelnem.


De fizikailag is...

Más elmegy bringázni (úgy, hogy akár előtte 1 éve nem tekert) és 80, 100 km simán megy. Én elmegyek bringázni és 30 km után kampó.

Más heti 3szor fut és 2 hónap múlva negy a 10 km, nekem szezon végére jó, ha az 5 megy.

A plank kihívás szerint 30 nap után több perc is megy. Én most 3 hónapja heti többször tornázom, plankot is, de 30 másodpercnél már remegek, 40 másodpercnél általában összerogyok.



Viszont a testsúlyomat egész jól tudom tartani, talán minimális túlsúly van rajtam. Viszont nem szólhatom le azokat, akik ducik, nem indulhatok ki magamból, mert nekik lehet, hogy sokkal lassabb az anyagcseréjük és az ő helyükben én lehet, hogy náluk kétszer ducibb lennék.

2020. máj. 21. 13:10
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Ez a hozzáállás sajnos tipikus. "A negatív embereknek minden megoldásra van egy problémájuk."

Tanulási nehézdégeid vannak? Elmentél szakemberhez, hogy közösen kiderítsétek mi áll a nehézségek hátterében, és az milyen módszerrel megoldható/könnyíthető?

Fizikai nehézségeid vannak? Ortopéd orvos, fizikoterapeuta, gyógytornász, személyi edző, és meg sorolhatnám hány meg hány szakma foglalkozik ezzel. Ha lassan fejlődsz lehet betegséged, lehet hogy egesz egyszerűen merev az izomzatod, de az is lehet hogy rosszul kajálsz. Minden megoldható.

Ezt mondom. Gondold át mi a célod, mit kene érte tenni, és mit tettél eddig. De az hogy leírod milyen rossz neked, nem segít. Nekem nem kell bizonygatni hogy menthetetlen vagy, magadnak se kéne. Ezzel nem akartalak bántani (sajnálom ha ez jött le), csak rá akartam világítani hogy esetleg hol lehet a hiba, mert ugyanezt én is átéltem. Ha ezt elfogadod (vagy legalabb elgondolkodsz rajta) akkor célt ért a jó szándékom, ha nem, akkor az a te döntésed, a te dolgod, nekem nem ártasz vele. Én megpróbáltam. És hidd el, az én önértékelesemnek, és hogy mennyire erzem magam nyeregben (???) semmit nem jelent, hogy ezt most leírtam.

2020. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nagyon egészségtelenül étkezem, az tény, de nincs semmi olyan szélsőség, ami indokolná a lassú fejlődést.

Vérvételem egy olyan 1,5 évente szokott lenni, pajzsmirigyserkentő hormont is néztek háromszor, EKG az utóbbi időben háromszor, legutóbb fél éve, szívultrahang is volt 3 éve.

Amúgy nehéz ez, mert a legtöbb orvos se szívesen küld tovább, merthogy "hipochonder vagyok" (tapasztalat), magamtól meg nehéz utánajárni.

Krónikus betegségeim vannak (kinek nincsenek?), de nem olyanok, amik a durva izomgyengeséget indokolnák.


De azt gondolom, leginkább az a gond, hogy anyám dohányzott velem, szennyezett, zajos helyen élek és tré géneket örököltem. Az pedig egyszerűen nem igaz, hogy ne tennék magamért, hiszen sportolok, tiniként jártam gyógytornára stb.


Úgyse fogod elhinni, de az agyi képességeim gyengék, mérték.

Rengeteget változtattam a tanulási módszereimen és sok dologra jöttem rá magamtól is,hogy min kell változtatni.

90-es IQ-val akkor se lehet csodát tenni.

2020. máj. 21. 13:39
 15/19 anonim válasza:
40%

Menő cuccok meresz elet es bumm nem vagy nyomi

Csak nezd meg az ilyenket mint rajmond meg ezek

2020. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%

Vannak önsajnáltató csoportok, amik viccesenek fogják fel ezt az egészet, de talán vannak már tök komoly ilyen csoportok ahová beírhatod a napi bánatodat vagy akármit (mint pl ez a kérdés) és kapol 10-20 helyeslést "igen nekem is ilyen rossz" "átérzem a helyzeted " stb


Végül talán kapsz 1-2 segítő kritikát amit te majd bántásnak veszel.


A hozzád hasonlók majd leszólják a segítő kommenteket és ők szépen kilépnek a csoportból.


Ne írj privátot nem fogok linkelni ilyen csoportokat keresd meg magad.

2020. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%

Vagy a gyakori kérdések csapata létrehozhatna 1-2 ilyen direktbe önsajnáltatás kategóriát és akkor az "emberek és mentális betegségek" kategória nem lenne teleszemetelve :D


Ne haragudj de vele nem lehet semmit kezdeni mert ha segítő szándékkal írnak akkor úgyis kimagyarázod...

2020. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
60%

"Sok fiatalnak 30 éves korára karrierje van, szerethető/tűrhető munkája, amiben fejlődik, tapasztalatot szerez, ezzel stabilitást, válságban könnyebben marad talpon stb.2


Ez nem igaz. Nézz már statisztikát, hogy hány munkanélküli lett az országban 3 hónap leforgása alatt.


"Mit tehetnek ..."


Tanulhatnak olyat, amivel karrier építhető.. nem kell ehhez diplomát, meg papír szerezni.

2020. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Törj ki belőle.
2020. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!