Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érvényesülhetek 20 évesen...

Érvényesülhetek 20 évesen life coachként?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Life coach tanfolyamot szeretnék elvégezni. Mindenhol azt látom, hogy a life coachok átlagosan kb 30 évesek, inkább plusz..

Akinek van valami véleménye ezzel kapcsolatban szívesen fogadom.

Az aggodalmam abból fakad, hogy esetleg ügyfelek nem bíznának meg, mert azt gondolnák, (a koromból adódóan) nem lehet elég tapasztalatom ahhoz, hogy life coach legyek.



2020. jún. 2. 22:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Kéne egy kis coaching hol tudj elhelyezkedni?
2020. jún. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
mi a dolga a life couch-oknak amúgy ? :D megmondják hogyan éljem az életem? Mert az övék annyira tökéletes? Ezt nem vágom.
2020. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
Én biztosan felröhögnék egy 20 éves life coachon, ha ilyesmit keresnék. Egyszerűen nem lennél hiteles. Az ilyesmit kiégett HR-esek és pszichológusok szokták csinálni, úgyhogy irány az egyetem, pszichológia szak.
2020. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%

Nem az övék tökéletes. De tudnak olyat mondani, amitől a tiéd jobb lehet.

Mivel más emberek vagyunk, mást az életünk, nem látunk bizonyos dolgokat, mást meg igen. A coach általában Soft Skill-ekben tudnak segíteni. PL pszichológiailag tud segíteni; Kommunikációs gondokkal tud segíteni; Probléma megoldásokkal tud segíteni; Pályaválasztásban, Fejlődési lehetőségekben.


Correct me if I'm wrong

2020. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
A life coach nem mondja meg mit csinálj, vagy hogy éld az életed, nem pszichológus. Nem is ad tanácsot. Kérdéseket tesz fel, hogy aztán saját magad rájöjj a megoldásra.
2020. jún. 2. 22:38
 6/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a life coach az egyik "legkamubb" munka az összes közül, és a #5 válaszodban történt leírás csak még inkább megmutatta ezt. Nem tudom elhinni, hogy egyesek fizetnek ilyen "szolgáltatásért".

"Ha ezt tartod a jövődnek, próbáld meg, de jogos a félelmed, hogy nem vennének komolyan. Én se egy 20 évestől kérnék tanácsot bármiben, hanem olyantól, aki mögött van tapasztalat, siker, bukás és élettörténet. Ők tudnak csak érdemben segíteni.

20/L

2020. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy igen, konkrétan azért kapnak pénzt, mert osztják az észt idegen embereknek?

Pl a pszichológus szakmát vágom, vannak mentális sérelmei az embernek, amiben tud nekik segíteni, mert jobb esetben évekig erről tanul.

De egy life coach? :D

Hát most megmondom JóskaPistának, hogy ne igyon, ne verje az asszonyt, akkor én is lifecoach vagyok?

Ha valakinek problémái vannak, amugy miért nem a barátaitól, ismerőseitől kér tanácsot? Akik mondjuk ismerik is az illetőt.

Ha pl most nekem az a legnagyobb problémám az életben, h nem sikerül jogsit szereznem, akkor egy life coach milyen tanácsod adna? Mondana pár sablonos idézetet hogy "lépj ki a komfort zónádból" ?

2020. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%

Ohh, szóval rendes coaching. Értem!


Akkor ez nem főállás.

Ilyenek nálunk is vannak.

2020. jún. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Egy pszichológus a múltban turkál. Egy life coach a jelennel foglalkozik és a jövőre fókuszál inkább.A coaching nem tanácsadás. Na mindegy, azért köszönöm a válaszokat.
2020. jún. 2. 22:51
 10/30 anonim ***** válasza:
74%
A coaching olyasmi szinten van mint az MlM.
2020. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!