Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érvényesülhetek 20 évesen...

Érvényesülhetek 20 évesen life coachként?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Life coach tanfolyamot szeretnék elvégezni. Mindenhol azt látom, hogy a life coachok átlagosan kb 30 évesek, inkább plusz..

Akinek van valami véleménye ezzel kapcsolatban szívesen fogadom.

Az aggodalmam abból fakad, hogy esetleg ügyfelek nem bíznának meg, mert azt gondolnák, (a koromból adódóan) nem lehet elég tapasztalatom ahhoz, hogy life coach legyek.



2020. jún. 2. 22:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
75%

20# ez nem szakma! Nehogymár egy szakmához elég legyen 5 hétvége. Ez biznisz semmi több! Kamu átverés. Ami szomorú az egészben, hogy ártani is lehet vele óránként 10-15 ezerért!

Kifejezetten örülök a kuruzsló törvénynek, mert ma sajnos az ilyen és ehhez hasonló gyorstalpalókkal amik diplomás oklevelet ígérnek vagy okj agysebész online...rengeteg kárt okoznak felelősség nélkül. Alapból betiltanám az òsszes ilyen lehúzós szart! Mert kedves kérdező első körben téged húznak le, mert önmagában ezt nem használhatod!

2020. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
10%

20-as.


Voltál Coachnál, kipróbáltad?


Az igaz, hogy sok kuruzsló coach, és coach képző van.


De vannak olyan iskolák, amik nem pár hetesek, hanem igazi értéket, rengeteg követelményt támasztanak, hogy a coach államvizsgát tegyen.

Jelenleg minden olyan ember aki főiskolán vagy egyetemen végez Coach szakirányú továbbképzést, az Coach, mindenki más akik nem államilag elismert helyen kapták, nem minősülnek annak.


Viszont keress fel egy főiskolán végzett coachot, hidd el látni fogod az mennyivel jobb mint egy kuruzsló.

2020. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
80%

22

és miben tud nekem többet nyújtani egy főiskolát végzett life coach ?

Kíváncsi vagyok mit válaszolsz.


Viszont az én véleményem szerintem csak szimplán jó eladónak és színésznek kell lenned hogy át tudd verni a sok buta embert és lehúzd őket pénzzel...nem kell ehhez főiskola.

2020. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
#22: Csak kíváncsiságból, milyen államvizsgás coach képzés van? Felvi.hu-n nulla találat...
2020. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Egy főiskolát végzett life coach értéket kap, értéket képvisel, nem a pénzed akarja lenyúlni, hanem tényleg segíteni akar. Azt az értéket használja a veled való folyamat során amit kapott.

Sok coach vállal nehéz időszakok esetnén ingyen coachingot.


Igen aki jó színész és eladó tényleg átverheti a buta embereket.

De aki minőségileg odafigyel, kit választ, azt nehezbb átverni.

2020. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Oké,akkor azt mond meg konkrétan miben és hogyan segít a diplomás life coach.


Mert amit leírtál az eddig hablaty "értéket képvisel stb stb" bullshit eddig,no offense.

2020. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
0%

Kedves kérdező, ha érdekel life coaching akkor szerezz tanúsítványt és dolgozz. De ne engedd hogy más leszólja a céljaidat vagy visszaszorítson. Viszont, ha ezzel komolyabban szeretnél foglalkozni, akkor mindenképpen fejezz egyetemet: A legjobb egyetemi szak a Pszichológia lenne. De valamelyik társadalomtudomány is megteszi: Szociológia. A life coach képzésen, annyira mélyen nem tudod elsajátítani az emberi pszichét ami összetett és kiszámíthatatlan. Én a te helyedben, először elvégezném az 5 éves pszichológia szakot és akkor komolyabban foglalkozni ezzel, hidd el, így jobban tudnál érvényesülni. Ha egy life coach képzés 2 éves, az is kevés. Sőt, mivel utána néztem, módszertant is tanulnál, így nem hinném hogy két év alatt elsajátítanád a módszertan és a pszichometria alapjait. Tudnod kell, hogy melyik kliensednek kell pszichológus vagy akár pszichiáter, és ezekben viszont a tesztek fognak segíteni illetve az elmélyített tudás. Több kárt tennél a klienssel mint hinnéd, ha nincs meg hozzá a kellő tudásod. Én nem az évedet kritizálnám, hanem az eddigi tudásodat az emberi pszichéről. Nem játék. Komolyan kell venni. Viszont a life coaching képzés sokat segít hogy megismerd önmagad. Önfejlesztésre hasznos, stb. :)


Remélem tudtam segíteni,

Egy pszichológus hallgató. :)

2020. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

27-es majdnem mindennel egyetértek amit írsz. :)


Sajnos sokan vagyunk olyanok akik szeretnének embereken segíteni, de a pszichològia szakra nem tudunk bekerülni.


Ugyanakkor tényleg nagyon oda kell figyelni mi haldja meg egy coach kompetenciáit.

Abban, hogy el tudja dönteni egy coach mi kell az ügyfélnek (pszichològus, pszichiater, lelkigondozò), abban nem kell pszicho szakra mennie, hanem arra ott a szupervizor, illetve egy olyan coach aki ezzel a témával kifejezetten foglalkozott.


:)


Rn is kezdő coachként bintogatom szárnyaim, de már volt egy-két ember akinél azt javasoltam, hogy jobb ha keres egy pszichével foglalkozò szakembert.

2020. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
28# Ritka kivételek egyike vagy, aki tovább küld egy ügyfelet.
2020. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Itt a válaszokban rögtön kaptál egy kis ízelítőt abból, miért nem veszik komolyan a coachingot (sőt sokan a pszichológiát sem).

Meg a kédés ed én felvetődő jogos aggályodra is. Magad is érzed, hogy 20 évesen még nincs kellő tapasztalatod, hogy mások életével kapcsolatban segíts. Hiába nem tanácsokat ad a coach, kell hozzá élettapasztalat. Eleve nem is minden tanfolyami coach dolgozhat csak úgy. Érdemes egy pszichológus diplomát szerezni mellé. Ott elég sok hasznos dolgot tanulsz, akikkel coachként is könnyebben tudsz segíteni, meg amitől jobban elfogadnak az ügyfeleid. De az sem árt, ha más egyéb munkatapasztalatokat is szerzel, mert minél több féle élethelyzetet megismersz, annál több fele emberrel találkozol és ezek abban is sokat segítenek, hogy másoknak segíteni tudj.

2022. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!