Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érvényesülhetek 20 évesen...

Érvényesülhetek 20 évesen life coachként?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Life coach tanfolyamot szeretnék elvégezni. Mindenhol azt látom, hogy a life coachok átlagosan kb 30 évesek, inkább plusz..

Akinek van valami véleménye ezzel kapcsolatban szívesen fogadom.

Az aggodalmam abból fakad, hogy esetleg ügyfelek nem bíznának meg, mert azt gondolnák, (a koromból adódóan) nem lehet elég tapasztalatom ahhoz, hogy life coach legyek.



2020. jún. 2. 22:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

20 evesen egy tanfolyammal a zsebedben, kinek adnal tanacsot? Kisiskolasoknak, vagy ovisoknak?


Komoly ember nem hiszem, hogy hozzad fordulna. Persze ettol meg lehetsz eletmod tanacsado, csak kuncsaftod nem lesz.

2020. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
72%
csak én nevettem fel hangosan a kérdés elolvasása után ? :D
2020. jún. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

12

Én már a life coach szó hallatán nevetek :D

2020. jún. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%
Menj arufeltoltonek, es kozben kristalyositsd ki magadban, hogy milyen realis melo a kovetkezo, amihez valamit tanulni is kell.
2020. jún. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
86%

20 évesen milyen jótanácsokat adnál egy 30 éves embernek?😁


Szerintem kicsit még várj vele.

2020. jún. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
76%

Én minden alkalommal felnevetek amikor szinte tinik akarnak life coach-ok, trénerek, tanácsadók lenni...

Ez az egész egy akkora bullshit lufi, mint az influencerkedés

2020. jún. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy kitartás szükséges hozzá, mert egyedül nagyon nehezen megy az elindulás. 1000-el kell vadászni az embereket, jó beszélőke, önmagad eladása szükséges, mindenhol hirdetned kell magadat, és jó, ha rendezvényekre is jársz.

Minden embernek van egy saját élettörténete, ami vagy negatív, vagy pozitív kicsengésű. Pl.: valaki szegényből lett feltörekvő, igyekvő valaki, másvalaki a sportsikerei által lett kitartó, stb. Tehát ha van egy eladható irányvonalad, ami mentén motivációt tudsz adni másoknak is, akkor el lehet benne indulni, de kitartás kell az ügyfelek becserkészéséhez.

Én is végeztem life coach-ot, szeretnék is vele foglalkozni:).

2020. jún. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyik haverom kb 3 éve nagyon belemélyedt a témába, igazából önmaga fejlesztésébe. Jár pszichológushoz és coachhoz is, illetve rengeteg könyvet olvas a témában, meditál..stb Igazából ezt azt értékeli, aki szintén benne van a témában, pl segített neki ez a dolog helyretenni a kapcsolatát a szüleivel, illetve az egoját kiismerni. Olyan témákat érint mint a rabszolgatudat, a belső szabadság, a felelősségvállalás..stb. Ezek mély dolgok.

A Coach tényleg nem ad tanácsot, inkább az útkeresésben segít, de mindenre magadnak kell rájönnöd. Ez egy viszonylag új dolog én inkább a pszichológia egy oldalágának nevezném, viszont ahogy a coach leírását, kb semmi felelősséget nem vállalnak. Ez nem tanácsadás, csak amolyan útmutatás, ami alapján az embernek magának kell rájönnie a megoldásra, aztán vagy beleteszi az energiát és foglalkozik vele vagy csak beszélgetett egyet.


Szerintem egy gyorsatalpalón tanfolyamott végzett 20 éves fruska nem hiteles. Ráadásul ezt csak az tudja megfelelő mélységben átadni, aki már maga is benne van évek óta ebben az ön-(és személyiség)fejlesztős témában, aki maga is végig ment már az úton. Esetleg még a filózófiához is köthető. Személyszerint egy két elvont BTK-son kívül nem nagyon láttam olyan huszonévest, aki ilyen mélységekbe lemegy, mint, amit ez a szakma megkíván, mert szerintem ezek a coach képzések, amik nagyon divatosak lettek csak felszínes színjátékok drága pénzért.

Csak az hiteles ebben, aki maga is élt, ha már veszítetted el közeli rokonod, munkád, volt sikerélményed, netán gyereked...stb, mert akkor érzed át igazán a másik gondját és csak akkor tudod feltárni, hogy hol akadt el az életében, ha átérzed a helyzetét.

Szóval ha érdekel a téma foglalkozz vele, először építsd magadat,élj, legyen tapasztalatod, aztán majd 10-15 év múlva már elég rálátásod lesz, hogy másokkal is foglalkozz.

2020. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzed, hogy 20 évesen tapasztaltál már annyit, hogy hitelesen adj tanácsokat embereknek? Sok ember a rosszul menő párkapcsolata, munkahelyi kiégése, anyagi gondjai miatt, vagy azért keres fel egy tanácsadót, mert bizonytalan, hogy elindítsa-e az üzletét, szerinted egy 20 éves hogy tud ezekben a témákban kiigazodni? Egy 20 éves éppen csak hogy ismerkedik komolyabban a másik nemmel, tanul vagy az első munkahelyén próbálhatja a szárnyait.

Ettől még elvégezheted a tanfolyamot, hogy saját magad tanácsadója lehess, megtanuld a praktikákat és tudatodabban vizsgáld magadat, hogy 10-20 év múlva segíteni tudj más embereken.

2020. jún. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
2%
Aki nem tudja mi az a Coaching, inkább próbálja ki egyszer mielőtt leszólná a szakmát...
2020. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!