Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Transzneműek, mi a véleményete...

Transzneműek, mi a véleményetek J.K.Rowling tweetjéről?

Figyelt kérdés
Magyar fórumokon igyekeztem utána olvasni a témában, de leginkább olyanok hangoztatják a véleményüket (mind a két oldalról), akiket ez közvetlenül nem érint. Én bevallom, ehhez a témához egyáltalán nem értek, és azon gondolkodom, hogy ez valóban ennyire sértő-e, vagy csak túl van reagálva?

2020. jún. 11. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van. Van biológiai nem. Ne hu..eskedjunk már. Valahogy csak kell azonosítani azt a gyereket meg felnevelni vmi alapján. Ha felnove úgy érzi h rossz testbe született v bármi, az más. De igenis van olyan h biológiai nem. Nem is értem azokat, akik ezen felhaborodnak.
2020. jún. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mondd meg te...

2020. jún. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Mióta láttam a férfit, aki nő, de valójában egy hímnemű őz, azóta én ezeket már nem is tudom komolyan venni.
2020. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Egyértelműen transzfób. Most megpróbálta 'megvédeni' magát azzal hogy őt megerőszakolta a férje ezért tart attól ha egy transz nő bemegy a nyílvános mosdóba mert hát ő nem "nő". Mert ha valaki bemegy pisilni akkor az már nyilván őt akarja megerőszakolni. (Bezzeg az utcán nem fél a férfiaktól csak a transz nőktől??) Érdekes logikája van az biztos
2020. jún. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia #4!

Amikor még csak egy apró gyerek voltál, tele jóra való potenciállal, gondoltad volna, hogy évekkel később fröcsögve fogsz szidni egy nőt, aki pont most számolt be egy életre szóló traumájáról - és ezt a traumát használod fel, hogy aláásd a szavait? Úgy hiszed, hogy véded a transz embereket azzal, ha feljossz a netre, ahol bárki olvashatja a szavaidat (akár Rowlinghoz hasonló erőszak áldozatok is) és leirod, hogy a félelmeik ostobák és logikátlanok, és fel kéne hagyniuk velük, ha nem akarnak bigottak lenni?

Na ja, tényleg kíváncsi vagyok, hogy mit szólna a gyermekkori éned ehhez.


Amúgy ha elolvastad teljes terjedelmében Rowling írását, akkor nem tudom, hogy hogy tudsz csak erre koncentrálni, miközben ezernyi más (teljesen logikus, kivétel nélkül igaz) érvet írt az álláspontja mellett. Ha meg csak a hvg cikkét olvastad erről, ahol valami manipulativ keselyű szánt szándékkal hegyezi ki a bántalmazásra Rowling üzenetét, akkor menj és olvasd el.

2020. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Nem vagyok transznemű, de úgy gondolom, hogy a mai világban már rengeteg fajta irányzat van mindenből, így nehéz számon tartani mindenki akaratát, szóval ha valaki alapból elfogadó, és nem úgy megy oda hogy "azok a kretének", hanem valami olyat mond véletlen, amit nem támadó jelleggel gondol, akkor azon nem kellene problémázni.

Valakinek ez lehet sértő, de nem hinném hogy túlságosan a szívünkre kellene venni, ha valaki valahol valamit mond, úgy hogy nem is ismerjük az illetőt.

Pláne hogy van elég probléma a földön, nem gondolnám, hogy az a legjobb ha egymás szaván rágódunk.

2020. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Plusz nem gondolnám, hogy akkor ezek szerint több wcre lenne szükség, mert több nem van.

És egyébként akár egy férfi is megerőszakolhat egy másik férfit, vagy egy nő egy másik nőt.

Amilyen világban élünk...

2020. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
9%

Természetesen túl van, mint ahogy az összes mai szélsőbalos, neokommunista mozgalom (BLM, LMBTQ, feministák) arra játszanak, amit Geszti Péterünk is megmondott:

nem akkor kell megsértődni, ha okunk van rá, hanem hogyha lehetőségünk.

2021. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!