Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik az emberek, hogy...

Miért hiszik az emberek, hogy akkor van jól nevelve a gyerek, ha nem bulizik?

Figyelt kérdés

Rendszeresen, szinte napi szinten látom a net valamely pontján, hogy valaki szükségesnek érzi panaszkodni a "mai fiatalokra" és arra, hogy ezek már 15 évesen isznak alkoholt, szexelnek, és buliba járnak. Viszont ezek a panszkodók (akik szintén főleg fiatalok) a leghangosabbak ha másokat kell a sárba taposni. Lenéznek és elitélnek mindenkit, aki nem olyan mint ők, és egy apró tulajdonság alapján leírják az illető személyiségét.


Nem pont fordítva kéne lennie? Nem inkább annak kéne lennie a legszégyenletesebb neveletlenségnek, ha valakiben nincs meg mások iránt az alapvető emberi tisztelet?


Nem vagyok már tini, de a legkedvesebb barátaimra mind igaz volt 1-2 dolog, amit szeretnek felsorolni a fiatalok miatti panaszokban, és belőlük, (meg masokbol is, akiknek hasonló fiatalkoruk volt) teljesen normális, értelmes, megbízható felnőtt lett.

Nem úgy, mint azokból, akik abban lelték az örömüket, hogy másokban kerestek hibát. Ők felnőttként is pletykásak, rosszindulatúak.


Szóval nem értem, miért az apró lázadások miatt akad ki mindenki, miközben egy szót sem szól a mélyebb problémákról?


(Természetesen ez a kérdés nem azokról szól, akik 13 évesen láncdohányosok, és veszélyesen sok alkoholt isznak. Az ilyenekből messze nincs is annyi, mint amit a panaszáradat sugall)


2020. jún. 18. 00:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az a gyerek neveletlen, aki modortalan, hanem az is, akinek nincs önuralma és józan belátása.


Abban egyetértek veled, hogy indokolatlanul sok ember démonizálja a bulizást, a társasági sörözgetéseket és hasonlóak és ha valaki rendes emberként jellemzi magát, az első indoka az, hogy ő nem bulizik, nem piál... Szerintem ez nem oké, főleg, hogy néha az a legkattantabb, akinek nincs része közös bulikban, ivásokban, mert nincs lehetősége, mert senki sem hívja. Mindegy, ez egy mellékszál.


Viszont azt nem tartom sem normálisnak, sem a szülői gondviselés csúcsának, ha egy, a kognitív fejlődési folyamat közepén álló gyerek alkoholizál főleg lerészegedésig, főleg rendszeresen. Persze, ettől nem lesz rossz ember, de koravénnek lenni nem hiszem, hogy ártatlan kis semmiség. Lehet, hogy a gyerek nem lesz rossz gyerek ettől, ezt senki sem mondja, de a szülővel sem stimmel valami, ha csak úgy hagyja ezt. Persze, az ember elengedi a gyerekét, aztán az csinál, amit akar a háta mögött, én sem vagyok naiv... Na de aki erre legyint és nincs meg benne a gyereke felé egy minimális felkészítés a pubertás előtt az ilyen dolgokkal és a szexualitással kapcsolatban (és direkt nem felvilágosítást írok, mert azzal úgyis tisztában vannak, a felelősség oldalával viszont nem), az a szülő minden, csak nem jó nevelő. Inkább hanyag.

2020. jún. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
41%

"indokolatlanul sok ember démonizálja a bulizást"


Ezek általában azok, akiket soha, senki nem hívott sehová.

A többi meg szimplán hülye és korlátolt.

2020. jún. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!