Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy bírnak egyes emberek...

Hogy bírnak egyes emberek reggel 7 előtt "funkcionálni"?

Figyelt kérdés

Világ életemben gyűlöltem a koránkelést, suliból is inkább elkéstem néha és kibírtam néhány igazolatlant, mintsem hogy a koránkelés tortúrájának tegyem magam ki. Megjegyzem én éjjel vagyok aktívabb, ezért 1 előtt sosem alszom. Most, hogy hónapok óta otthonról dolgozom, bőven ráérek 8.30-kor kelni és 8.45-kor odaülni a gép elé, előtte pedig 7.10-kor keltem, de az is borzalmas volt.

Ennek ellenére látom egy Mávos csoportban, hogy panaszkodnak, hogy a 4-6 között induló vonatok késnek, ezek az emberek este 8-kor már alszanak, mint az óvodában?


2020. jún. 23. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Biztos nagy tudás kell ahhoz, hogy megértsd, mindenkinek más a bioritmusa.


Én hatkor kelek, hétvégén max. hétkor és fél tíz-tíz körül fekszem le aludni.


Ilyen típus vagyok, nekem ez esik jól.

2020. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Úgy, hogy egészséges, kitartó, erős ember vagyok és tudom mi a rend.
2020. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha 4-6 közti vonattal akar valaki menni, az legtöbbször nem azért, mert neki ez tetszik, hanem mert másként nem ér oda a munkahelyre.

Attól, hogy te otthon dolgozol, még nem mindenki teheti meg - képzeld el, az élelmiszerboltban dolgozó eladó bejelentené, hogy home office-ban akar doglozni, mert nem akar reggel 4-kor vonatra ülni, hogy odaérjen a 6 órai nyitásra.

Örülj neki, hogy neked szerencséd van és nem kell bejárnod és föleg nem korán, és ne nézz le másokat, akik nélkül nem tudnál életben maradni sem!

2020. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Te ilyesmivel most szembesülsz életedben először? Azért az durva!

Nem, itt nem egyes emberekről van szó, hanem nagyon is sokról, akiknek pl hivatalosan 6kor kezdődik a meló, de elvárás, hogy háromnegyedre már bent legyenek. Az se valószínűl, hogy este 8kor már alszanak, magamból indulok ki, volt hasonló állásom. Megszokás kérdése, ki lehet bírni egy napot 4-5 óra alvással, hétvégén, pihenőnapon be lehet pótolni. Persze nagyon hosszútávon nem egészséges.

2020. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a bioritmusa. Például én kb. 10 éves korom óta ötkor kelek, pedig csak 6:45-kor megy a buszom a suliba (mondjuk jelenlegi helyzetben már nem), és úgy érzem, hogy ha nyolc után kelek hétvégén, hogy már elvesztegettem egy napot, nem tudom miért érzem ezt amúgy xD

Amúgy nyáron azért szeretek korán kelni, mert még hajnalban hűs van, plusz imádom a napfelkeltét. Meg egyébként nehezen kelő vagyok, azaz anyám szerint bőven elég lenne suliidőben hatkor kelnem, hogy elérjem a buszt, de én képtelen lennék arra, hogy felkelek és már pattanok készülődni. Volt már ilyen mert bealudtam kicsit, fájt a fejem, szédültem, meg összevissza kapkodtam, mondjuk elég gyakran alacsony a vérnyomásom, valszeg azért is van ez.

2020. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Gratulálok az értelmi szintedhez, miszerint aki este 8kor alszik az óvodás.


Te sem vagy nagyfiú, mert éjfélkor még nem alszol. Kis csíra.

2020. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Hogy bírnak egyesek este 10 után funkcionálni?
2020. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%
Hogy bírnak egyesek délelőtt 10 előtt funkcionálni? Mióta home officeban vagyok, ledolgozom a 8 órát, amíg be kellett járnom, 8-tól 10-ig haldokoltam néhány másodperces alvási szakaszokkal.
2020. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
83%
Más a ritmusuk. Én is olyan vagyok mint te, éjfél előtt nem tudok elaludni de 9 előtt kb. használhatatlan vagyok. Évekig hallgattam hogy jaj mert nem szoktam meg, aha oviban 5-kor keltem, suliban 6-kor, gimiben ismét 5-kor, egyetemen 6-kor és volt olyan félévem, amikor állandó délelőttben dolgoztam tehát 4-kor keltem. Nem szoktam meg. Én délután kezdek maximumon működni és ezt tartom hajnal 2-ig de 3-4-ig is akár. Ellenben reggel hiába kelek fel, reflexből csinálom a dolgokat és semmi igazán produktívat nem tudok létrehozni.
2020. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Vannak pacsirta típusok és vannak bagoly típusok. Te a bagoly vagy.
2020. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!