Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Korai keléshez tippek?

Korai keléshez tippek?

Figyelt kérdés

Eddig hat-fél hét környékén keltem, de új meló miatt most nagyjából öt-fél hat körül kellene. Van valami tippetek, hogy hogyan lehetne könnyebbé tenni a korai kelést (eléggé éjszakai bagoly vagyok, szeretek későig fennmaradni, és nem szeretek felkelni, de ezen most nyilván változtatnom kell)? Tehát olyan trükkök, amiktől könnyebb lehet a kelés, vagy frissebbnek érzem magamat.

Köszönöm a segítséget!



2020. jún. 24. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
korai lefekvés ha ki akarod aludni magad
2020. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehezen kelek. Nekem csak az vált be, ha csörög az ébresztő, egyből felkelek. Nem nyomok szundit, mert akkor még nehezebb. Minél tovább húzom, annál nehezebben kelek ki. Aztán ráérek magamhoz térni a nappaliban egy kávéval.
2020. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
keresni egy olyan munkahelyet, ahol nem kell ilyen korán felkelni.
2020. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha korábban kell kelni, én este valeriana-t szoktam beszedni, nekem segít egy kicsit hamarabb elaludni.


Reggel pedig nem húzom a felkelést, hanem amint megszólal az ébresztő, azonnal felkelek, és próbálok aktív lenni. Ha másra nincs is erőm, megpróbálok legalább a szobában vánszorogni egy picit, vagy vállkörzés, stb, egyszerű mozdulatok.

2020. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha van rá módod és időd, mozogj sokat. Egy intenzív edzés, vagy jó hosszú séta képes totál lefárasztani, de azért az ízületeidet ne gyilkold szét, feküdj le időben, előtte való nap ne aludj sokáig, napról napra feküdj, kelj korábban, igyál altató teát (levendula vagy kamilla-levendula tea teljesen jó), lefekvés előtt végy egy meleg-forró zuhanyt.
2020. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Idokapcsolos konektor. Lampa az agy fole. Bekapcsol,mielott kelned kell.

Radios ebresztoora.

Keleti fekvesu szobaban aludj fuggony es rollo nelkul. Hadd susson be a nap.

Agyad melle keszits este teat,amit oracsorges utan megiszol.


Indulj el 4-kor futni. Az telenyom boldogsaghormonnal es szeretni fogasz felkelni.

2020. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is éjjeli bagoly vagyok, és erről leszokni nagyon nehéz. Azt tanácsolom, hogy egyszer maradj fent addig ameddig szeretnél, majd reggel kelj nagyon korán, szervezz kora reggelre olyan programot, amit nem tudsz lemondani, hogy ne csak az legyen, hogy reggel kinyomod az órát, és nincs tétje. Aztán fàraszd le magadat estig, eddz, menj el futni, olvass, stb. Így este korán le fogsz feküdni és fél fogsz bírni kelni egy kicsit könnyebben. Reggel hideg vizes mosakodàs, ha tudsz, akkor egyél némi gyümölcsöt is (az alma a legjobb), esetleg kávé, ha kávézol(bár én személy szerint nem tudok reggel kávézni), esetleg egy kis nyak, törzs és vállkörzés. Ezektől fel fogsz ébredni.
2020. jún. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!