Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem jár/járt egyetemre,...

Aki nem jár/járt egyetemre, az miért hangsúlyozza percenként, hogy a diplomától nem lesz senki okos és ismer hülye diplomásokat, meg intelligens szakmunkásokat?

Figyelt kérdés
Csak mert egyetemista, vagy diplomás szájából még nem hallottam, hogy ilyet állított volna. Mégis mintha ma már ciki lenne a diploma, mert egyből rosszat feltételeznek miatta.

2020. jún. 22. 13:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Nekem van diplomám, és osztom a fenti nézetet. Igaz, nem hangoztatom percenként.
2020. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nincs diplomám, mégsem szólom le őket.

Akiket te ismerhettél, azok irigy emberek.

2020. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%

Kompenzál. Egyébként persze igaz, hogy vannak halálostoba egyetemisták és intelligens, művelt szakmunkások. De az arányok könyörgöm...


További példák:

"Einstein megbukott matekból"

- egyrészt a lejobb jegyet szerezte másrészt aki ezt emlegeti az jellemzően nem egy einstein


"Bill Gates sem diplomázott le"

- tényleg nem de nem a Gábor Dénest nem fejezte be hanem a Harvard-ot és azért hagyta ott, mivel alakított egy sw-céget ami miatt 26 évesen már dollármilliomos volt

2020. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Én sem gondolom, hogy ettől felsőbbrendű lennék, meg egyáltalán hogy ez önmagában az intelligencia mutatója. A kérdés az, hogy miért feltételezik ezt rólam, ha ki merem mondani, hogy van diplomám. Mintha szégyellnivaló lenne.
2020. jún. 22. 14:00
 5/41 anonim ***** válasza:
29%

Akkor most már hallasz.

Én jártam főiskolára és egyetemre is, rengeteg hülye emberrel találkoztam ott, míg ismerek intelligens középiskolát végzett embereket.

Én már bánom, hogy annyi időt elpazaroltam, inkább el kellett volna kezdeni pénzt csinálni már 18 évesen, nem majomkodni a diplomás 100 ezer forintos fizetést adó, putri munkahelyeken.

2020. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
44%
Egyetemistakent latom, h semmit nem jelent a diploma inteligencia szempontbol.
2020. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 2 diplomám is van, és én is azt mondom, hogy az intelligenciát, sokszor okosságot nem a diploma adja meg. Nyilván vannak diplomák ahol kell a tudás, de a legtöbb diploma tényleg semmit nem ér.

Saját tapasztalatom, hogy beszélgettem olyan mérnök diplomással aki a saját elmondása( dicsekvése) szerint is csak azért tudott lediplomázni, mert volt hátszele, és pénze.. Beszélgetni nem lehet vele,mert szegénykém tényleg nagyon buta. Ismerek olyan villanyszerelő szakmunkást akivel öröm bármiről beszélgetni, van esze, tud jól, értelmesen kommunikálni.

2020. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Amúgy ti elolvastátok a kérdést? Arról próbáltok győzködni, amit én is leírtam, hogy úgy gondolom. De miért kell egy nyilvánvaló dolgot ennyiszer átrágni?

Erősödik a gyanúm, hogy manapság már pont a diplomások vannak lenézve és elhordva mindennek.

2020. jún. 22. 14:10
 9/41 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem senki nem az "okosságot" hirdeti, egyszerűen tény, hogy nem feltétlenül kell diploma a sikerhez és a diploma önmagában nem jelent sikert. Sokkal többet számít egy jó szakma és mellé a talpraesettség, önmenedzselés.


Ismerek sokakat akik kifejezetten "hülyék" voltak az oktatási rendszerünkben, most meg egyéni vállalkozóként szépen megélnek kétkezi munkából.


Én meg diplomával dolgozom "jó katonaként" egy átlagos fizetésért, mint sok más ismerősöm.

2020. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
31%
Én azokat nem értem akik azt írják két diplomájuk van és ez alatt értenek egy alap és egy mesterdiplomat.
2020. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!