Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs humorérzéke a...

Miért nincs humorérzéke a lányoknak?

Figyelt kérdés

Mármint, nem az hogy nincs, csak nem olyan poénosak.Miért van az hogy a férfiak általában viccesebbek?

Ezt ugy értem hogy a férfi sokkal könnyebben nevettet meg másokat. Például engem is férfi társaim sokkal könnyebben nevettetnek meg, viszont egy lány nagyon nehezen, de a férfi a lányokat könnyen.

De ha nevetnek a férfi viccén akkor azt értik, de akkor ha értik a humort miért nem tudnak olyan viccesek lenni?

Ha arra gondolok hogy vicces ember, sosem lány jut eszembe, es gondolom ezzel a legtöbben így vagytok. De miért?



2020. júl. 5. 12:01
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Ahogy én leszűrtem, a lányok mindenkit lepontoztak aki csak egy kicsit is egyetert. Lásd azokat akik konkrét fekete fehér tényekkel jöttek es lelettek jo erosen pontozva, a tények. De mikor egy lany nem tényekkel jon hanem cska ugy légbolkapottan azt mondja, pedig o vicces, pedig o jo vicceket tud, beszeltelmarlannyal egyaltalan?, valaszok épp hogy nem száz százalék. Oke, nyilvan vannak olyan lányok akik viccesek, mint ahogy vannak ferfik is akiknek a google forditoval egyenlo humorerzekuk van, de nem az az atlag, az hogy több a ferfi humorista, es máshogyan műkodik az agyuk, ez altal hatékonyabban nevettetnek meg masokat ezek tények amiken lányok akik ossze vissza pontoztok le nem fogtok tudni valtoztatni.
2020. szept. 2. 07:36
 22/44 anonim ***** válasza:
95%

Azert itt a legtöbbet nem konkrét tényekkel hozakodtak elő, csak általánosítgattak, plusz néhol lehetett érezni egy kis hímsoviniszta aurát a is a kommentszekcióban, ahogy emlékszem. Nem, nem fogom visszaolvasni az egészet.

Még mindig csak annyi a helyzet, hogy a ferfiak leginkább lesz*rják, hogy jó-e vagy gagyi a humor, amit nyomatnak, a nők azért ennél jobban megválogatják, mit mondanak. Ez meg abszolót nem arra utal, hogy az egyik nem humorosabb, vagy jobb a humorérzéke, csak arra, hogy többet humorizál.

2020. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
73%
Nem beszéltél szerintem minden nővel, se minden férfival a világon, hogy általánosíthas.Attól, hogy több pasi humorista, nem jelenti, hogy humorosabbak.A humorista is egy karrier, lehet valaki humoros, Anélkül, hogy humorista legyen.Nem tudom hogy vagy vele, de nem szeretem, mikor beskatulyáznak bármi féleképpen.Főleg mikor olyan miatt skatulyáznak be, amivel születtem, tehát a nemem miatt.
2020. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező leírta, hogy mi a helyzet... Erre leírtátok, hogy nincs úgy, majd a válaszaitok tartalmával tökéletesen őt igazoltátok. Ez azért erős.
2020. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
91%
Akkor elismétlem. Csak azért mert valaki nem röhög mindenen sz*ron (jelenesetben itt a legtöbb nő nem röhögött a rájuk vonatkozó általánosítgatáson), nem azt jelenti, hogy nincs humorérzéke. De persze ezt a legkönnyebb kinyögni, amit te írtál. Csak sajna nimcs benne realitás. :D
2020. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
91%
Van humorerzekem sokszor kapok rá pozitív megerősítést nőként. Nem azt mondom hogy a nincs humorerzekuk a pasiknak lehet a korosztalyommal van a baj de én sokszor nem tartom viccesnek ha undorító poénok mennek. Persze embere válogatja. 16/l
2020. szept. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
90%
Általánosságban a legtöbb vicc valamilyen elfojtott (tudatalatti) belső feszültséget tesz terítékre és dolgoz fel. (szexualitás, halál, politika, idegengyűlölet, stb.) És azáltal hogy ezeket a belső feszültségeket kimondja, egyúttal "fellázad" a meglévő tabuk ellen, amelyek adott társadalomban nem szokás kimondani. Ha a történelemben megnézzük évszázadokra visszamenőleg, az első lázadók többsége férfi. A nők minimális önmegvalósítási lehetőséggel, többé-kevésbé félelemben éltek, viccelődésnek nem volt nagy divatja, legalábbis nem lehetett nagy nyilvánosság előtt felvállalni, ha a nő másképp gondolkozik (lázad). 20. század végéhez érkezünk és ez az elfojtás kezd feloldódni, a nemi különbségek sajnos vagy nem sajnos de kezdenek eltűnni, a humor már egy nő számára is felvállalható, sőt a szocializációt, a beilleszkedést segíti. A szülőktől és nagyszülőktől (neveltetésen keresztül) megörökölt "prüdéria/félelem/feszültség" viszont csak néhány generációval később fog tudni teljesen kikopni, amikor is már nem lesz különbség férfi és női humor között.
2020. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég összetett téma, sok mindent leírtak már, amit én is szerettem volna/szeretnék ezután is.

Amit én figyeltem meg, az az, hogy a férfiak arra hajlamosabbak, hogy vicceskedni próbáljanak, de nem mindig érik el a céljukat, mert a vége vagy egy altesti humor kategóriába sorolható, alpári benyögés lesz, vagy valami cringy "poénos apuka" szöveg. Itt képbe jön az is, hogy egyébként szubjektív, hogy ki mit mennyire talál viccesnek, én ezeket pl. egyáltalán nem, de lehet, hogy az itteni férfi válaszolók közül sokan pont az ilyeneken röhögnek. Azok, akiknek a humorát VALÓBAN jónak találom én személy szerint, kb. ugyanakkora arányban vannak a nők között, mint a férfiaknál.

Ezen kívül rohadtul nem biztos, hogy a vicceiteken nevetgélő lányokat szórakoztatjátok, jellemző, hogy csak udvariasságból játsszák az agyukat, hogy ne bántsanak meg titeket, vagy éppen azért, mert bejöttök nekik, és tudják, hogy ezzel imponálhatnak nektek. Mert nem arra van szüksége az egótoknak, hogy a kiszemeltetek "jobb" legyen nálatok valamiben. Ti nem felnézni akartok rá, hanem azt érezni mellette, hogy értékesek, hasznosak, tekintélyt érdemlők vagytok.

Ahhoz, hogy valaki humoristának álljon, a jó humor önmagában kevés, kell hozzá egy jó adag szereplési vágy/exhibicionizmus is, vagy éppen teljesítménykényszer. Az ilyesmi több férfiban van meg, mint nőben, legalábbis szerintem. Rohadtul nem óhajtok közönség elé állni, de ez nem jelenti azt, hogy a magánéletben nem tudok vicces lenni. Ami azt illeti, egyet tudok érteni az előttem szólókkal abban, hogy a nőktől kiskoruktól fogva másfajta kvalitásokat várnak el, mondjuk azt, hogy dekoratív megjelenésűek legyenek. Én soha nem számítottam "jó csajnak" azoknak a közösségeknek a megítélése szerint, amelyekbe belekerültem gyerekként és kamaszként, szóval más módon kellett megszerettetnem magam az emberekkel. Így lett belőlem az osztály (egyik) bohóca.

Már csak azt nem értem pontosan, hogy a kérdező miért emelte ki a kérdést, ha azóta eldöntötte, hogy a már mindenki által jól ismert Miquel kolléga megadta a helyes választ, miszerint másképpen van felépítve az agyunk, és csoda, hogy egyáltalán ugyanabba a fajba tartozunk, mint ti.

2020. szept. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
3%

Mint olvasható és látható a legutóbbi női kommentekből is, csak a női sértődöttség, önigazolásos egyenlősdi, és humortalanan, ömlengő és terjedelmes, szófosás megy.


No meg egymás felpontozása.

2020. szept. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
6%

"kell hozzá egy jó adag szereplési vágy/exhibicionizmus is, vagy éppen teljesítménykényszer. Az ilyesmi több férfiban van meg, mint nőben"


Végre írt valaki vicceset.

Egyetlen gond vele, hogy nem annak szánta!


Meg persze nem is igaz, hiszen a nőkben van csillapíthatatlan szereplési és magamutogatási vágy.

Ezért van tele minden oldal magukból és ruhájukból kivetkőzött pózoló nőkkel,

és erről szól a rengeteg szépségverseny is.

stb..stb..

2020. szept. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!