Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs humorérzéke a...

Miért nincs humorérzéke a lányoknak?

Figyelt kérdés

Mármint, nem az hogy nincs, csak nem olyan poénosak.Miért van az hogy a férfiak általában viccesebbek?

Ezt ugy értem hogy a férfi sokkal könnyebben nevettet meg másokat. Például engem is férfi társaim sokkal könnyebben nevettetnek meg, viszont egy lány nagyon nehezen, de a férfi a lányokat könnyen.

De ha nevetnek a férfi viccén akkor azt értik, de akkor ha értik a humort miért nem tudnak olyan viccesek lenni?

Ha arra gondolok hogy vicces ember, sosem lány jut eszembe, es gondolom ezzel a legtöbben így vagytok. De miért?



2020. júl. 5. 12:01
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
96%

"Mint olvasható és látható a legutóbbi női kommentekből is, csak a női sértődöttség, önigazolásos egyenlősdi"


Mert nálatok a folyamatos szenvedés azon, hogy degradáljátok a másik nemet ezzel a témával kapcsolatban nem önigazolásosdi? Ugyan hagyjuk már. :) Még kisebbségi komplexus szaga is van, de az már csak extra.


"és humortalanan, ömlengő és terjedelmes, szófosás megy"


Eddig a ti részetekről sem láttam semmi humorosat. :D (az, hogy magadról azt hiszed, humoros vagy, de amúgy nem, az nem szamít, lol) Írjál már valamit, hadd röhögjük szét a belünket.

2020. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
38%

#25: Nem azt várta senki, hogy ezen a nőknek röhögni kellett volna, de azért néhányan elcsaphatták volna egy poénnal. Ezzel szemben, gyakorlatilag egy ovis hisztit írt a nők többsége.

És, ha ezt a legkönnyebb írni, amit írt az illető, akkor a másik oldalnak miért írod? Akik olyat írtak, hogy "deénviccesvagyokakkoris" meg olyat, hogy "hát biztos nem beszéltél még nővel". Ezeket vajon olyan nehéz volt leírni?


#27: Ez az érvelés olyan, minthogy a fidesz elmúltnyócév' dolgot tolja. Hahó, üdv a 21. században! Az instán a legkövetettebb emberek nők. Az amcsi elnökválasztáson indult már nő. És akkor még valaki a jövőbe, több generációról beszél?


#31: Te mégis miről beszélsz? Gyakorlatilag az oldal nagy része abból áll, hogy ha valaki kiír egy kérdést, akkor a férfiakat csak lehúzni lehet, a nőket csak tökéletesnek beállítani. A férfiak szidásával van tele a felnőtt kateógória is. 1-2 szerencsétlen ír ki negatív kérdéseket a nőkről és 1 ilyenre minimum 10 nő jut, akik letépik az illető fejét.


Ott kéne kezdődni a sztorinak, hogy sértődés helyett jönnének érvek is. Eddig egy érv jött: Több a férfi humorista. Ez tény. És megmondjátok, hogy nem, a férfiak nem viccesebbek...

Hát, oké. Több az igazolt férfi focista. Hááát, akkor ebből az következik, hogy a férfiak nem szeretnek jobban focizni.

Több a férfi szexuális zaklató. Hááát, gyerekek, akkor ebből is az következik, hogy nem több a férfi zaklató, ugye?

Ja, nem. A kettős mércétek alapján ez úgy néz ki, hogy a negatív dolgokat simán elfogadjátok a férfiakkal kapcsolatban, de a pozitívak már sértik az egótokat.

És akkor jönnek a kérdések, hogy nem találni normális férfit és csak szexet akarnak. Hát, igen. Ahhoz normális nőnek is kéne lenni, nem pedig akaratos és hisztis kisgyereknek.

2020. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
19%

A válaszaitokkal és pontozásaitokkal meg ismét csak azt igazoltátok, amit annyira tagadtok. Jött az exhibicionizmus témája. Nagyon felpontoztátok, amikor afelé húzott az illető véleménye, hogy a nők viccesek, csak nem exhibicionisták. Ez nektek kényelmes volt. Érv, hibás, de kényelmes.

Aztán alatta valaki leírta, hogy hé, tele van exhibicionista nőkkel a világ. Igaz? Igen. Csak ez már nektek nem kényelmes, ezért lepontoztátok.

A jó humorhoz intelligencia, önirónia és önkritika is kell. Az ilyen válaszokra adott reakcióitokból látszik, hogy belőletek mondjuk ez teljes mértékben hiányzik. Teljesen érthetően bemutatjátok, hogy miért nem vagytok viccesek.

2020. szept. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
95%

Az exhibicionizmust én említettem, gondolhattam volna, hogy lesz, akinek szúrni fogja a szemét.

Rendben van, megfogalmazom másképpen. Ahhoz, hogy Instán nagy létszámú követőbázist szerezhess magadnak nőként, elegendő két feladatot teljesítened:

1. nézz ki jól,

2. lélegezz.

Aláírtam, hogy a férfiakat nem ugyanabba az irányba presszionálják kvázi születésüktől fogva, mint a nőket. Utóbbiaknak hagyományosan a szépségükkel, a fiatalságukkal ajánlatos megpróbálniuk elkápráztatni az ellenkező nemet, míg a férfiaknak a sikerességükkel, tehát (szerintem) értelemszerű, hogy ők előbb fognak arra törekedni, hogy a képességeiket felhasználva "letegyenek az asztalra (olyas)valamit", ami bizonyítja a rátermettségüket, például karriert építsenek, például humoristaként. A humorista karrierrel az élő közönséggel való interakció járt együtt, tehát az a fajta szereplés, amely magában hordozza a felsülés veszélyét, nagyobb teljesítménykényszer/nyomás alá helyezve ezáltal a humoristát, mint amekkora nyomás nehezedik azokra a nőkre, akik pontosan tudják, hogy a feszes pitsájukra mindig lesz kereslet, pláne, ha egy kis Photoshoppal is rásegítenek a szépségük hangsúlyosságára, ráadásul senkivel nem kell semmilyen módon érintkezniük hozzá, nem kell műsort csinálniuk, nem kell helytállniuk előadóként, nem kell megőrizniük az önfeledt spontaneitásukat idegenek előtt, nem dolguk bizonyítani semmit azon kívül, hogy nem az ő látványuk a fiatalkori impotencia első számú okozója.

Nem világos, hogy a kétfajta "magamutogatás" között mi a különbség? Az, hogy melyik miféle teljesítményt követel meg? Ha nem a megfelelő szavakat használtam az első kommentemben, akkor elnézést, nem gondolom, hogy ez megakadályozná bármelyikünket abban, hogy megértsük a többi válaszoló mondanivalóját. Én ide nem azzal a szándékkal jöttem, hogy megnevettesselek titeket, szimplán azt szerettem volna, hogy gondoljuk át, hányféle tényezőt érdemes számításba vennünk a kérdés megválaszolásához. Remélem, ezt nem minősítitek ovis hisztinek.

Még valami: nem azt mondtam, hogy viccesek A Nők így, kollektíve. Csak azt, hogy a tapasztalataim szerint a magánéletben nincsenek kevesebben a "vicces" nők, mint a "vicces" férfiak attól még, hogy a nők közül kevesebben csinálnak ebből karriert/megélhetést. Továbbra is úgy gondolom, hogy a humor szubjektív, btw. A hozzászólásom hosszát meg ne hozzuk már fel érvként amellett, hogy az álláspontom nem valid, légyszike.

2020. szept. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
4%

"Az exhibicionizmust én említettem, gondolhattam volna, hogy lesz, akinek szúrni fogja a szemét."

Érthető, ha neked is leesett, hogy az érved mennyire nem jó.


Aztán, lényegében leírtad, hogy mennyire adottabb a férfiaknak, hogy viccesek, DE azért nincs kevesebb vicces nő, mert... Ja, nincs mert. Mert még saját magadnak is ellentmondtál.

2020. szept. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
74%
Azért nincs kevesebb vicces nő, mert a humor elsősorban adottság, és az, hogy valamire képes vagy, még nem jelenti, hogy azt a valamit fogod előtérbe helyezni, amikor el akarod magadat adni. Most ezen mi nem érthető?
2020. szept. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
33%

A humor elsősorban adottság? Ja, meg még rengeteg másik dolog. Az, amit előtérbe helyez az ember, abban jobb lesz. Valószínűleg az átlag MB1 szintű focit rengeteg ember tudná hozni, HA előtérbe helyezte volna a focitudását.

Az egészen az nem érthető, hogy még te magad is leírod, hogy miért lehet több vicces férfi... Aztán a végére odavágod, hogy de nincs több vicces férfi.

2020. szept. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
72%

Nem azt írtam le, hogy miért lehet több vicces férfi, hanem azt, hogy egy vicces férfi miért fog előbb befutni a viccességével, mint egy vicces nő.

A nők haverkodás során, illetve a már kialakult emberi kapcsolataik esetében ugyanúgy használják a humorukat, csak mivel tudja mindenki, hogy a férfiak figyelmét (eleinte) nem ezzel fogják magukra irányítani, nem érzik szükségét, hogy akkor is kifacsarjanak magukból egy roppant frappáns beszólást, ha az ott és akkor nem kívánkozik ki belőlük. Ellentétben a férfiakkal, akik próbálkoznak, ha kell, ha nem, de ez nem jelenti azt, hogy jók is a poénkodásban, és azt sem, hogy olyan rengeteg lehetőségük lenne fejlődni benne, miközben udvarias kamukuncogásokat kapnak visszacsatolásként a nők részéről. Ezt nyilván nem azokra a férfiakra vonatkoztatom, akik valóban jó humorral vannak megáldva, nyilvánvaló, hogy ők is léteznek nem elhanyagolható létszámban.

De egyszer már kifejtettem, hogy én ezt a folyamatot így látom saját magam körül, csak valahogy sikerült rápörögni kizárólag arra, hogy használtam az exhibicionizmus kifejezést (szerintetek rosszul). Ha a te tapasztalataid másmilyenek, azzal nem tudok mit kezdeni, én csak leírtam a sajátjaimat.

2020. szept. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
16%

Tényleg az a fura, hogy nem tudtok rendes érve hozni, még te magad is leírod, hogy miért lehet több vicces férfi, aztán leírod, hogy demégsincs'.

Miért, a nők nem szoktak próbálkozni a külső mellett humorral? Ó, dehogynem. Egyszer esetleg leülhetnél pasikkal beszélgetni. Kínosabbnál kínosabb poénokat próbálnak bedobni, miközben teljesen zavarban vannak. A különbség annyi, hogy hoztad az exhibicionizmust és kihegyezted egyoldalúan, hoztad a férfiak erőltetett humorét és szintén kihegyezted egyoldalúan.

A férfiaknak ne lenne lehetőségük fejlődni, de ők próbálkoznak erőltetni a poénokat? Hát, akárhogy nézzük, az ember általában azzal fejlődhet, amivel próbálkozik. Ha a nők még nem is erőltetik, akkor még annyira sem fejlődhetnek. Ezzel lényegében ismét leírtad, hogy miért van több jó humorú férfi.

A férfiak udvarias kamukacagást kapnak? Miért, a nők mit, amikor igazából mondjuk csak szexre akarják őket vinni? Férfitől elég ritkán hallani, hogy a nő humora fogta meg. Nőktől elég gyakran, hogy a férfi humora fogta meg. Ezt is egyoldalúan hegyezted ki.


Itt nem csak a te tapasztalataidról és az enyémekről van szó. Több a férfi humorista. Ha fejen álltok, ha sérti az egótokat, ha mást akartok látni, ez akkor is egy tény marad.

2020. szept. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
64%

"Több a férfi humorista."

És a világon jelenleg élő férfiak hány százaléka humorista összesen? Ha 50 000 férfiból három a humorista, 50 000 nőből meg egy a humorista, akkor a férfiak viccesek, a nők meg nem, ez teljesen egyértelmű.

Olyan jól hangzik ez az érv ezredjére is, el ne felejtsd odabiggyeszteni a következő kommented végére, biztos ami biztos.


"Férfitől elég ritkán hallani, hogy a nő humora fogta meg."

Ja, mert a férfi nem a humort értékeli a nőben, hanem azt, hogy jól néz ki. Köszönöm, hogy alátámasztottad azt, amiről idáig magyaráztam.


"Miért, a nők nem szoktak próbálkozni a külső mellett humorral? Ó, dehogynem."

Felvázoltam az általános tendenciát, amit megfigyeltem. Igen, akadnak kivételek, mint mindig, minden alól. Hálás vagyok, amiért emlékeztettél erre.


"Ha a nők még nem is erőltetik, akkor még annyira sem fejlődhetnek."

Most amúgy szándékosan nem akarod megérteni, amit leírtam, vagy tényleg nem sikerült feldolgoznia az agyadnak a mondatokat? Szerintem feküdj le, aludj egy jót és térj vissza ide az után, hogy kipihented magad, én is így teszek, mert rohadtul lefáradtam tőled.

2020. szept. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!