Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mindenhonnan...

Mit tegyek, ha mindenhonnan kapom az ívet és emiatt (is) önbizalomhiányos vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy 38 éves anyám, aki bombanő még 4 gyerek után is jól néz ki, és még az osztálytársaimnak is bejön (😞). Van egy húgom, aki nagyon jól néz ki, olyan mint anyukám, már most 14 évesen bomba, és mindenkinek bejön. Van egy bátyám, aki helyes, és sok lánynak bejön. És vagyok én, aki senkinek sem kell, mert selejtes géneket örököltem. Próbálok ezzel-azzal kompenzálni (öltözködés, haj, alak), de nem ér szaaaart se. Emiatt persze hogy önbizalomhiányos kis foooostalicska vagyok, aki nem kell senkinek se. Míg más lányokra azt mondják hogy gyönyörű és szép, rám max azt mondják, hogy kedves, amivel semmire nem megyek. 5-6 évvel ezelőtt megkérdeztem anyámtól, hogy szép vagyok-e, de ő csak mélyen hallgatott és evett, próbálta másra terelni a témát. Ez akkor nagyon rosszul esett. Nemrég újból megkérdeztem, eleinte megint nem válaszolt, próbálta az ablakra terelni a témát, hogy milyen koszos, pedig nemrég tisztította le az ablakot, de én nem hagytam. Erre kinyögött egy "Persze, drágám."-ot, ami nem volt túl meggyőző. Ha már a saját anyám szerint se vagyok szép, és a családból meg a rokonságból se mondják nekem, hogy szép vagyok, akkor mit várhatok el másoktól? Frusztrál ez az egész, és a legjobb, hogy tenni se tudok ellene, a fejemet csak nem szedhetem le!? Fogadjam el magam, fogadjam el magam, de hogy a rákba? Amikor látom, hogy mindenki szép? Már élni se akarok, állandóan rámtör a sírás és akkor fél órán át nem tudom abbahagyni. Már azon is gondolkodtam, hogy pszichológushoz megyek, mert rám törnek a negatív és rossz gondolatok, de az is csak azt pofázná, hogy fogadjam el magam, meg meghallgatna, amivel sokra nem megyek.

2020. júl. 7. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
A szépség mulandó, még anyádnak is. Építs arra, ami egész életedre veled marad és ez a tudás. Hidd el, be fogsz vonzani olyan embereket ezáltal, akiknek nem minden a külsőségekről szól, és ezáltal ugyanolyan tartalmas életed lesz majd, mint azoknak, akiket most irigyelsz.
2020. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Én sem vagyok szép, még is tudok valahogy élni ezzel a helyzettel. Ne foglalkozz vele, ne agyald túl. :)
2020. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Együtt érzek veled...én is a legrosszabb dolgokat tudtam örökölni. Tesómnak barna bőr (nem napozik, sokat van a lakásban)-nekem fehér bőr jutott...szoliztam, de attól anyajegyes lettem, hát mondom nem hiszem el, akkor hagyjuk. Rokonságban szinte mindenkinek kék a szeme, ami nekem ilyen álom kategória...nekem barna, vagyis ilyen zöldes-barnás fos xd Tesóm bármennyit eszik vékony testalkatú, én nem azt örököltem, iszok egy gyümölcslevet már +2 kiló xd ja és a bőröm sem a legszebb...Nagyon idegesítettek ezek a dolgok eleinte és én is azt éreztem, amit te, aztán próbáltam menteni a menthetetlent: kis edzés, megpróbáltam magamat előnyösen sminkelni. Sőt amit észrevettem: az öltözködés is sokat dob az emberen. Láttam nagyon sok molett lányt és komolyan mondom utánuk fordultam, hogy milyen rohadt jól öltözködtek, számukra előnyös darabok.Nagyon sok múlik ezeken. Amúgy meg ne törődj vele, tudom közhelyes, de benned meg más a jó. Például így ahogy leírtad ezeket a dolgokat full jófejnek tűnsz: D
2020. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy nem ér szart se a ruha meg a haj, amíg ezt gondolod magadról, addig díszítheted a külsőt, nem leszel jól...önelfogadáson kéne dolgozni, nem a külsőn, persze a zigényesség sose baj, de iylen alapgondolattal, hgoy selejtesek a génjeid nagyon rossz helyről indulsz...
2020. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

A szépség nem ilyen fontos, csak te erre koncentrálsz, hogy te ebben hiányt szenvedsz...ami nem is biztos, hogy valós, csak anyád nem volt képes megdicsérni...


Ha valaki a szépséggle megkapja az elegendő visszacsatolást annak többnyire az agya lesz selejtes, az pedig rosszabb, hisz a szépség nem túl tartós dolog, egy baleset, egy kis öregedés és annyi volt...



Anyádnak 38 évesen van egy gyereke, akinek már a huga 14, nekem gyanús hogy a gyereke önbizalmának felépítéséhez túl fiatalon lett anya, és inkább barinő mint anya.

2020. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De a szépség nem múlik el olyan gyorsan. Anyám már 38 éve szép, és ha továbbra is ilyen jól fogja magát tartani, akkor még 45 évesen is szép lesz.

Pont azért szép, mert múlandó. A gyerekkor is múlandó, és azért mert múlandó nem számít? Dehogynem. Főleg a fiúknak.

2020. júl. 7. 14:22
 7/8 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 7. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:
A fejedben a gond nem a külsődben, dolgozz magadon, de belül ne kívül.
2020. júl. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!