Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg fogok feleni a saját...

Meg fogok feleni a saját elvárásaimnak? Félek. Szükségem lenne néhány bátorító szóra.

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben érzem magam. Több mint egy éve elköltöztem otthonról a barátommal egy albérletbe. Szerencsére így is sikerült jelentős összeget félretenni, viszont a kapcsolatunk nagyon sok szempont miatt elkezdett egyre nehezebben elviselhető lenni.

Azt tudni kell, hogy a családom nem támogatott soha sem anyagilag, de még lelkileg sem. Féltem a terveimről beszélni, mert folyton azt sulykolták belém, hogy egyedül a fenekem sem tudom kitörölni. A páromat sem fogadták el a kezdetek óta. Lekezelően beszéltek vele, róla és fenyegettek, hogy ha vele maradok akkor annak súlyos következményei lesznek. Anyám soha nem látogatott meg költözés után (fel sem hívott, én kellett keressem), soha nem nézte meg a lakást és soha nem mondta, hogy ez egy jó döntés volt.


Az utóbbi hat hónap a kapcsolatomban egy mélyrepülés volt. Ha a terveimről beszéltem a barátommal nem kaptam tőle pozitív visszajelzést, mintha nem akart volna velem jövőt. Ez zavart, mert neki nem voltak tervei, pedig én alakítottam volna az enyémeket, kötöttem volna kompormisszumot, de nem volt kivel.

Több mint két éves kapcsolat volt. Néhány hete szakítottunk. Nem tudok hazamenni, mert félek, hogy lelkileg teljesen összetörök. Talán túlzásnak gondoljátok, de nekem az egész gyerekkorom egy folyamatos kínszenvedés volt és bántalmaztak. (Ezt pszichológussal próbálom feldolgozni ami nagyon sokat segít)


A lényeg az, hogy el akarok költözni. Nem élek magyarországon, de szerettem volna odaköltözni, hogy olyasmit tanuljak amit szeretek.

Nem tudom, hogy felvesznek-e egyetemre, nem tudom, jó munkahelyet fogok-e találni. Félek, hogy rettenetesen magányos leszek, mivel a családommal "elvágtam" a kapcsolatot és úgy érzem nincs senkim.


Kicsit hosszú lett, de remélem lesz türelmetek elolvasni.

20/l



2020. júl. 10. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

Nem fog tetszeni, amit írok, de végül a szüleidnek igaza volt, és nem illett hozzád ez a srác.

Esetleg elmondhatnád ezt nekik, és hogy sajnálod, hogy akkor nem hittél nekik.

Ha nem fogadnak vissza, akkor lehetsz kolis, mellette diákmunkával tudsz keresni annyit, hogy eltartsd magad a koliban.

A mélyrepülés előtt nem voltak előjelek, hogy valami nem oké?

2020. júl. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 37 éves nő vagyok, nincs párkapcsolatom és a családommal sem tartom a kapcsolatot. A gyerekkorom hasonló volt mint a tiéd, szintén terapeutához járok.

Szerintem jól tetted, hogy nem ragadtál benne egy lehúzó kapcsolatba, ezek a "segítsünk egymáson" dolgok nem szoktak bejönni, általában az egyik lehúzza a másikat.

Ha felvesznek az egyetemre, akkor ne habozz otthagyni mindent. Én tavaly voltam hasonló mélyponton, felvettek az ELTE-re, az segített egyben maradni, az ottani követelmények, és az, hogy végre volt valami ami az enyém, amire építhetek.

Mostanában is történt egy olyan dolog, ami kicsit hazavágott lelkileg, de a terapeutám egy borzasztóan jó szakember, és úgy döntöttem csak azért sem fogok feladni semmit. Egyvalamit viszont megtanultam az elmúlt 2 év során: ha úgy érzed, hogy valahol nem érzed jól magad, ott nem tudsz önmagad lenni, lehúznak, akkor egy percig se habozz változtatni.

2020. júl. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem természetes hogy félsz hiszen változás előtt állsz. Csak biztatni tudlak mert a leírtak alapján azt látom értelmes és igényes vagy. Kitartást és sikereket kívánok a terveidhez.Biztosan lesznek barátaid akik segítenek.
2020. júl. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1-es. Nem volt igazuk, illetve nem úgy, ahogy ő gondolták. Ha igazuk is lett volna sem mennék vissza hozzájuk, mert ha jót akarsz a lányodnak azt nem úgy teszed, mint ők tették. Nem opció, hogy visszaköltözök, az lenne az utolsó dolog amit megtennék.
2020. júl. 10. 13:02
 5/12 dizelesgozgep válasza:
65%

Ne higgy egyesnek!

Barkit vittèl volna ugyanezt mondjak.

Semmmi esetre se menj vissza. Ez egy full bantalmazó csalad lelkileg. Eselye sem volt kifejlődnie az onbizalmadnak. Valojaban anyad ezert .... had ne mondjam mit erdemelne

Tök szupi hogy elmentél szakemberhez! Nagyon bator voltal. Gratulalok :)

Sajnos nagyon sokan nem, es fel sem fogjak hogy ez nem normalis. Eleve az hatalmas hogy eltudtal koltozni. Ha ehhez volt erod a tobbi is menni fog.

Ilyen bizonytalansagok amiket leìrsz mindenkinek vannak a jovojevel kapcsolatban, ez normalis. Csak oket nem daraljak le lelkileg kezd3ttol fogva ezert t9bb erejuk van.

Bele kell vagni es menni fog. Ha megsem az sem baj. Ne felj hibazni. Amit a csaladod sulykolt beled nem a valosag!!

Sok sikert kivanok. :)

2020. júl. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne menj vissza mert akkor az lesz, hogy én már ezt megmondtam és ott még rosszabb lesz a helyzeted. Én is így voltam meg haltak a szüleim 10 éve és 2 testvérem egyáltalán nem beszél velem még az örökségből sem kaptam semmit. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy legyen önbizalmad harcolj az igazadért ne add fel küzdj és tudnod kell, hogy ha akarod mindent elérhetel amit csak akarsz. Majd idővel ők is be látják, hogy nélkülük is viszed valamire. Én pszichológushoz jártam, hogy feltudjam dolgozni a múltat és adott 1 javaslatot ami szerint éljek én elküldöm neked hátha segít: Optimizmus 10 pontja!

1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!4 A természet legnagyobb csodája vagyok!5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!7 Nevetni fogok a világra8 Ma megszázszorozom értékeimet9 Most fogok cselekedni10 imáimban útmutatást kérek

2020. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Na, gyerekek, itt álljunk meg egy polgári szóra. Ezt az oldalt a kamaszok uralják, s nekik fogalmuk sincs, hogy ők maguk mennyire kiállhatatlanok tudnak lenni (még saját magukhoz is). Aztán amikor a szülők nem támogatják valamelyik balfasz döntésüket, ellenséget látnak benne. Én is voltam kamasz, a csemetéim is voltak ilyen korban. Nyugodtan elhihetitek, a szülő (általában) jót akar, és az élettapasztalata mondatja vele azt, ami nektek csípi a szemeteket.

És sajnos sok évnek kell eltelnie ahhoz, hogy az ember belássa saját kamaszkorának hülyeségeit. Evolúciós örökségünk egyébként, ami a szülőkről való leválást segítette elő emberi mivoltunk hajnalán.

2020. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Megfenyegetett anyám, hogy megvereti a volt barátomat az ismerőseivel. Csak úgy szemléletetésképpen mondom
2020. júl. 11. 16:16
 9/12 dizelesgozgep válasza:
55%

Amugy 20 eves lany nem kamasz.

Es az hogy nem vológatsz mindenre szulokent nem azt jelenti hogy folyton sulykolod bele hogy nem kepes semmire... meg a tobbi

Sok ember 30-40 eves koraig cipeli ezt. Aztan felnottkent lepodik meg hogy kepes mindenre...

A sorokbol kibukik hogy nem tinihisztirol van szo

2020. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dizelesgozgep válasza:
18%

Amugy meg a kamaszok uraljakra sincs semmi konkret bizonyitek


27/F

2020. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!