Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg fogok feleni a saját...

Meg fogok feleni a saját elvárásaimnak? Félek. Szükségem lenne néhány bátorító szóra.

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben érzem magam. Több mint egy éve elköltöztem otthonról a barátommal egy albérletbe. Szerencsére így is sikerült jelentős összeget félretenni, viszont a kapcsolatunk nagyon sok szempont miatt elkezdett egyre nehezebben elviselhető lenni.

Azt tudni kell, hogy a családom nem támogatott soha sem anyagilag, de még lelkileg sem. Féltem a terveimről beszélni, mert folyton azt sulykolták belém, hogy egyedül a fenekem sem tudom kitörölni. A páromat sem fogadták el a kezdetek óta. Lekezelően beszéltek vele, róla és fenyegettek, hogy ha vele maradok akkor annak súlyos következményei lesznek. Anyám soha nem látogatott meg költözés után (fel sem hívott, én kellett keressem), soha nem nézte meg a lakást és soha nem mondta, hogy ez egy jó döntés volt.


Az utóbbi hat hónap a kapcsolatomban egy mélyrepülés volt. Ha a terveimről beszéltem a barátommal nem kaptam tőle pozitív visszajelzést, mintha nem akart volna velem jövőt. Ez zavart, mert neki nem voltak tervei, pedig én alakítottam volna az enyémeket, kötöttem volna kompormisszumot, de nem volt kivel.

Több mint két éves kapcsolat volt. Néhány hete szakítottunk. Nem tudok hazamenni, mert félek, hogy lelkileg teljesen összetörök. Talán túlzásnak gondoljátok, de nekem az egész gyerekkorom egy folyamatos kínszenvedés volt és bántalmaztak. (Ezt pszichológussal próbálom feldolgozni ami nagyon sokat segít)


A lényeg az, hogy el akarok költözni. Nem élek magyarországon, de szerettem volna odaköltözni, hogy olyasmit tanuljak amit szeretek.

Nem tudom, hogy felvesznek-e egyetemre, nem tudom, jó munkahelyet fogok-e találni. Félek, hogy rettenetesen magányos leszek, mivel a családommal "elvágtam" a kapcsolatot és úgy érzem nincs senkim.


Kicsit hosszú lett, de remélem lesz türelmetek elolvasni.

20/l



2020. júl. 10. 07:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

9-es: nem kamasz, de még nem is felnőtt.

Én visszamennék, megmondanám nekik, hogy igazatok volt (ez jelentené azt, hogy az illető felnőtt!!), tényleg nem volt hozzám való az a fiú, de nem megyek haza sem, mert nem akarok megint úgy élni, hogy minden lépésemet kritizáljátok. Jelentkeztem egyetemre, remélem, elérem a célomat, azért majd meglátogatlak időnként titeket is, sokat gondolok Rátok. - Remélem, vagy egy-két barátod, akik segítenek.

2020. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
9-es: egy 20 éves nem kamasz, de nem is felnőtt. Menjél haza, mondd meg a szüleidnek, hogy igazuk volt - ekkor lennél igazán felnőtt, ha ezt meg tudnád tenni, de mégse költözz oda, mert mondd meg, hogy nem szeretnéd úgy élni az életed, mint addig, hogy mindent kifogásoltak benned. - Helyette jelentkezz egyetemre, és lakjál koleszban, ha jól tanulsz, kapsz ösztöndíjat is. - De sokat gondolok Rátok - írhatnád a szüleidnek.
2020. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!