Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik nevek vállalhatatlanok?

Melyik nevek vállalhatatlanok?

Figyelt kérdés
Itt inkább a hétköznapibb nevekre gondolok, amiket valaki tényleg használ most is, és nem teljesen külföldi

2020. júl. 10. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Vezetéknévre vagy keresztnévre gondolsz?


Vezetéknévből, amit ÉN nem vállalnék:


Bugyi, Kuki, Ondó, B*zi, Szopó, és társaik. Ezek mind léteznek, és sok viselőjük meg sem változtatja őket.


Keresztnévből igazából nincs vállalhatatlan, ez csak divat és megszokás kérdése. Az én gyerekkoromban még egy Daniella, vagy Dominik is furának számított, ma ezek már elfogadott, gyakori nevek. Ami nem szerencsés, azok a fonetikussá torzított külföldi nevek, pl. Dzsásztin, Dzsindzser, és társaik. De lehet, hogy idővel ezek is beépülnek majd, és pár évtized múlva nem fognak csodálkozni rajtuk.

2020. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1:

Olyan is van, hogy Kisb.uzi, Recska, Punczi. 😂

2020. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Keeresztnévből az Orália sztem a vállalhatatlan kategória manapság. Azért vannak még ezen kívül ritka kínos nevek, a kedvenceim a Makaréna és a Fildelfia. Olyan, ami kevésbé külföldies, max. olyan jut eszembe, ami régies, és azért fura, pl. Manó.

Vezetéknévből meg az, amit az 1. leírt, meg a Geczi... meg ezeknek a különböző formái, pl. Szopkó.

2020. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

1-es vagyok, mégis eszembe jutott egy: Leokádia. De az Orália, amit említettek, az is jó példa. Bár, ezek nem hétköznapi nevek, amikre a kérdező elvileg kíváncsi.

Elég gyakori vezetéknév pl. a Meleg is, de ez csak azóta ciki, amióta összemosták a homoszexualitással.

2020. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%

Én két típust tudnék említeni.

Az elsőbe a nagyon régies, öreges, számomra nem szép hangzású nevek tartoznak, mint például Jolán, Rozália, Amália, Béla, Ödön, Géza.

A másodikba ezek a mostanában divatos, erőltetett, külföldről átvett, idegen hangzású tucat nevek, mint Mira, Kira, Zoé, Szofi, Dzsenifer, Noel, Benett, Medox, Brendon és társaik. A hideg is kiráz tőlük.

Egyebként, ha a két kategóriából kellene választanom, inkább adnám a gyereknek a Béla nevet, mint mondjuk a Noelt.

2020. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hétköznapi nevekre gondolsz ... nekem vállalhatatlan abból nincs, csak ízlés kérdése. DE! Valamiért a 4 betűs neveket nem szeretem. Imre, Réka, Ádám, Béla, Géza, Ottó, Ödön, Nóra, Dóra, ...
2020. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!